Nasza przestrzeń w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego
Komfortowa sala, innowacyjne wyposażenie
Sprawdź

KOPERNIKAŃSCY INNOWATORZY

O szybach, które mogą zmienić oblicza miast
Debata z udziałem doktora Macieja Kaweckiego


Zorganizuj spotkanie, zagraj i wesprzyj fundację

WITAMY W PROJEKCIE KOPERNIKAŃSCY INNOWATORZY!
W Saint-Gobain stawiamy na innowacyjne pomysły, które mogą zmienić rzeczywistość. Dotyczy to również nas. Większość naszych produktów i rozwiązań nie istniała jeszcze dekadę temu. Jeżeli nasz cel nadrzędny „Making the world a better home” jest bliski Tobie i organizacji, którą reprezentujesz dołącz do naszej inicjatywy „Kopernikańscy Innowatorzy” i zorganizuj bezpłatnie z naszą pomocą swoje spotkanie w przestrzeni Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego!
SZUKAMY INNOWATORÓW!
JAK TO DZIAŁA?
Jako Saint-Gobain dysponujemy przestrzenią w nowo otwartej Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w Warszawie, budynku zlokalizowanym obok Centrum Nauki Kopernik. Chcemy oddać tę przestrzeń nieodpłatnie innowatorom, do organizacji ich własnych spotkań i wydarzeń, które wpisują się w nasze wartości wyrażone w celu „Making the world a better home”.
Najciekawsze z inicjatyw wesprzemy komunikacyjnie.
CYKL INSPIRUJĄCYCH DEBAT I SPOTKAŃ.
ZAINSPIRUJ SIĘ!
W naszym cyklu inspirujących debat zapraszamy Was w podróż przez innowacyjne rozwiązania, które powstają w Polsce i całkowicie zmieniają podejście do nowoczesnego budownictwa.
DEBATA WPROST: Innowacje w branży mobility
Debata Wprost - wypowiedź eksperta
Żyjemy w czasach rewolucji... Megatrendów jest kilka... Dzisiaj wszystko dzieje się bardzo szybko. Rozumiemy, że może to być również szansa, żeby zająć lepszą pozycję w branży, która generuje aż 8-10% polskiego PKB - powiedziała po debacie Wprost "Innowacje w branży mobility" Ilona Piwkowska, Dyrektor Generalna Saint-Gobain Sekurit Transport Division w Żarach
Debata Wprost - Innowacje w branży mobility
O megatrendach, w tym elektromobilności i szerzej, o mobilności jutra w różnych jej formach, jako o szansie, ale także wyzwaniu dla biznesu i świata rozmawiali goście zorganizowanej przez „Wprost” debaty „Innowacje w branży mobility”. Ciekawa dyskusja była możliwa dzięki zaproszonym ekspertom, którzy reprezentowali różne gałęzie branży:
Ilona Piwkowska z Saint-Gobain Sekurit Transport, Krzysztof Świerk z PIM Polska Izba Motoryzacji, Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach, Tomasz Mucha z Mercedes-Benz Polska.
DEBATA: Międzynarodowy biznes w zielonej i inkluzywnej transformacji
Polityka ESG, zielone budownictwo i nowe technologie to nasza przyszłość
Są tematy, o których należy mówić głośno – dając przykład, tworząc wspólne, lepsze jutro, motywując do działania. 4 lipca br. miało miejsce wydarzenie o randze międzynarodowej poświęcone jednemu z najbardziej istotnych zagadnień dzisiejszych czasów – kryzys klimatyczny już jest, trzeba działać!
Debata zorganizowana we współpracy z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą (CCIFP), PNB Paribas oraz L'oreal. Gościem specjalnym był Michał Kurtyka, były Minister Klimatu i Środowiska, Prezydent COP24.
Zrównoważony biznes kluczem do transformacji gospodarczej
W czasach gdy świadomość ekologiczna społeczeństwa zauważalnie rośnie, wraz z nią wzrastają oczekiwania związane z zaangażowaniem firm w służbę wspólnocie. Odpowiedzialność korporacyjna to obecnie jeden z kilku najważniejszych elementów kształtujących strategię działania przedsiębiorstw. W Saint-Gobain wierzymy, że zrównoważony biznes pozbawiony jest podziałów, dba zarówno o planetę, jak i ludzi oraz pozwala zmieniać świat na lepsze.
Budownictwo zrównoważone: Claire Pedini o efektywności energetycznej budynków
Przemysł budowlany odgrywa znaczącą rolę w globalnej gospodarce, ale niestety ma też swój niemały udział w światowej emisji dwutlenku węgla (niemal 40%) oraz generowaniu ogromnych ilości odpadów stałych. Bez radzenia sobie z tym problemem nie uda się osiągnąć skutecznej transformacji gospodarki. Kluczem do sukcesu jest budownictwo zrównoważone, bazujące na zasadach polityki ESG, zielonych technologiach oraz innowacyjnych rozwiązaniach. Dekarbonizacja sektora budowlanego, oparta m.in. na poprawie efektywności energetycznej budynków, stała się priorytetem największych graczy na rynku.
Dlaczego warto inwestować w proekologiczne rozwiązania
Mierząc się z kryzysem klimatycznym, stajemy przed wieloma wyzwaniami. Jak zmienić nasz sposób życia i działalności na bardziej zrównoważony – tak, aby nasze decyzje nie tylko wpływały korzystnie na środowisko, ale także przynosiły realne korzyści ekonomiczne i społeczne? Odpowiedzią na to pytanie jest inwestycja w efektywność energetyczną oraz zasoby odnawialne.
Dążenie do zrównoważonego rozwoju nie jest już jedynie kwestią korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. To obowiązek, który przed wielkimi przedsiębiorstwami stawia dzisiejsza sytuacja ekologiczna, ekonomiczna oraz polityczna.
Gospodarka obiegu zamkniętego
Gospodarka obiegu zamkniętego opiera się na koncepcji zmiany tradycyjnego modelu produkcji i konsumpcji. Zamiast traktować surowce jako jednorazowe produkty i generować ogromne ilości odpadów, idea ta promuje ich ponowne wykorzystanie.
Przechodząc na gospodarkę cyrkularną, wspierając lokalnych producentów i dostawców, przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw oraz całego społeczeństwa. Działając lokalnie, dajemy dobry przykład innym firmom.
O eko-sukcesach marki L’Oréal
Dekarbonizacja, czyli redukcja emisji gazów cieplarnianych, staje się kluczowym elementem strategii biznesowych. Przedsiębiorstwa implementują nowe technologie, zmieniając swoje modele biznesowe i inwestując w zasoby odnawialne. Dzięki temu mogą ograniczyć negatywny wpływ na środowisko, jednocześnie zapewniając stabilny wzrost i zwiększając swoją konkurencyjność.
Francuskie firmy mają ogromny wpływ na rozwój gospodarczy naszego kraju
Francuskie przedsiębiorstwa inwestują w rozwój odnawialnych źródeł energii, promując redukcję emisji CO2 i zmniejszając negatywny wpływ na klimat.
DEBATA: O szybach, które mogą zmienić oblicze miast
Debata Polskiej Akademii Nauk i Saint-Gobain
W tej debacie skupiamy się na szkle, a dokładnie na szybach. Prowadzącym debatę jest doktor Maciej Kawecki, propagator nauki, prezes Instytutu Lema, nauczyciel akademicki i dziennikarz technologiczny. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i twórca bloga o innowacjach, które zmieniają świat.
Dr Maciej Kawecki został ambasadorem projektu "Kopernikańscy Innowatorzy".
Debata Polskiej Akademii Nauk i Saint-Gobain
W dyskusji o szybach, które mogą zmienić oblicze miast udział wzięli: prof. dr hab. Marek Godlewski z Instytutu Fizyki PAN, który opowiedział o swoich pracach nad przełomową technologią Low-e Windows oraz Maciej Mańko, ekspert w dziedzinie szkła budowlanego Saint-Gobain Glassolutions, a także Henryk Kwapisz, ekspert Saint-Gobain w Polsce.
Więcej relacji z wydarzeń w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego
Warsztaty UNEP Global Strategic Foresight
W dniach 23-25 października mieliśmy przyjemność być gospodarzem wyjątkowego wydarzenia: A Future for Planetary Health and Human Wellbeing 2023 EUROPE Workshop. Spotkanie odbyło się w naszej sali w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego.
Debata Wprost "Innowacje w branży mobility"
Podczas debaty Wprost BIZNES "Innowacje w branży mobility", która odbyła się 20 września w naszej przestrzeni w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, zastanawialiśmy się nad przyszłością „mobilności”. Wśród rozmówców znaleźli się przedstawiciele różnych gałęzi branży:
Ilona Piwkowska z Saint-Gobain Sekurit Transport Division, Krzysztof Świerk z Polskiej Izby Motoryzacji, Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach, Tomasz Mucha z Mercedes-Benz Polska.
Kwadrans z akustyką - projekt Stowarzyszenia Komfort Ciszy
Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach "Komfort Ciszy" realizuje projekt "Kwadrans z Akustyką". To cykl 15-minutowych rozmów z ekspertami w różnych dziedzinach, dzięki któremu w przystępny i interesujący sposób będziemy mogli zgłębiać tajniki akustyki budynków i jej wpływu na nasze w nich funkcjonowanie.
ESG tematem przewodnim debaty z udziałem międzynarodowych gości
Polityka ESG i CSR wyznaczają dziś kierunek w biznesie. Kryzys gospodarczy, energetyczny i klimatyczny wystarczyły, by w ciągu kilkunastu miesięcy stały się one jednymi z ważniejszych tematów publicznej debaty. Grupa Saint-Gobain w Polsce 4 lipca podjęła merytoryczną dyskusję na temat roli międzynarodowego biznesu w zielonej i inkluzywnej transformacji.
Forum Biznesu Przyszłości - Saint-Gobain Solutions
27 czerwca w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w Warszawie gościliśmy klientów Saint-Gobain w Polsce na całodniowej konferencji poświęconej wyzwaniom naszej branży w przyszłości oraz dyskusji jak wspólnie dostosować się do dynamicznych zmian na rynku w obszarze potrzeb konsumenckich i prognozowanych trendów społecznych, ekonomicznych czy technologicznych.
Kopernikańscy Innowatorzy - debata o szybach, które mogą zmienić oblicze miast
19 czerwca rozpoczęliśmy nowy projekt o nazwie Kopernikańscy Innowatorzy. Główną ideą jest stworzenie przestrzeni w Warszawie, w budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego przy Centrum Nauki Kopernik, gdzie polscy innowatorzy będą realizować przedsięwzięcia w myśl celu Making The World a Better Home.
Architektura Sprawiedliwej Transformacji - warsztaty
W dniu 12 czerwca przestrzeń Saint-Gobain w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego zgromadziła ekspertów oraz studentów podczas wydarzenia Architektura sprawiedliwej transformacji, by wspólnie przemyśleć alternatywne wizje rozwoju dla fragmentu Starej Pragi - obszaru niezrealizowanej ulicy Nowojagielońskiej.
ARCHITECTURE STUDENT CONTEST 2023: WIEMY, KTO BĘDZIE REPREZENTOWAŁ POLSKĘ PODCZAS ŚWIATOWEGO FINAŁU W LIZBONIE!
Krajowy etap Saint-Gobain Architecture Student Contest 2023, międzynarodowego konkursu dla studentów architektury, już za nami. W globalnym finale w Lizbonie Polskę reprezentować będzie duet studentek z Politechniki Wrocławskiej.
SAINT-GOBAIN ZAPRASZA DO SWOJEJ PRZESTRZENI W PRACOWNI PRZEWROTU KOPERNIKAŃSKIEGO
Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego, stanowiąca część Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, została otwarta.
Zainspirowały Cię nasze debaty?
Masz pomysł na interesujące spotkanie poświęcone innowacjom? Chętnie oddamy naszą przestrzeń w Twoje ręce. Zgłoś nam chęć organizacji Twojego spotkania!
REKORD POBITY
Gra w komforty nie traci na popularności
Interaktywna gra, w której uczestnik przechodzący wzdłuż fasady budynku może zbierać „komforty”, pojawiające się na ekranie.
„Komforty” to symbole oznaczające czynniki bezpośrednio oddziałowującymi na jakość naszego życia (przyjemna temperatura, dostęp do dziennego światła, cisza i dobra akustyka oraz świeże powietrze wraz z optymalną wilgotnością). Jeżeli w podanym czasie zbierze właściwą liczbę „komfortów”, na wybraną Fundację przekazywana jest odpowiednia kwota pieniężna.
Zagraj w „komforty” i wesprzyj Fundację!
Dowiedz się więcej
Strategia Grow&Impact
Grow & Impact to strategiczny plan na lata 2021-2025, nasza mapa drogowa odpowiadająca na globalne wyzwania środowiskowe, społeczne i przemysłowe, a jednocześnie wspierająca nasz zrównoważony wzrost poprzez pionierskie i efektywne działania. Łączy on model rentownego wzrostu z imperatywem ekologicznie odpowiedzialnego i społecznie zaangażowanego rozwoju.
Strategia
Nasze zobowiązanie osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050, które zadeklarowaliśmy podczas szczytu ONZ w 2019 roku stało się podwaliną naszego celu oraz wizji i misji na kolejne lata.
Wizja i misja
Światowy lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa poprawiający jakość codziennego życia dzięki efektywnym rozwiązaniom.
Saint-Gobain tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały i zrównoważone rozwiązania dla rynku budowlanego, motoryzacyjnego i przemysłowego. Rozwijane dzięki procesowi ciągłej innowacji, zapewniają wydajność, poprawę zdrowia i samopoczucia ludzi, redukcję emisji dwutlenku węgla oraz zwiększenie efektywności wykorzystania zasobów i gospodarkę obiegu zamkniętego w budownictwie, motoryzacji i przemyśle.