Hero Image
Debata Wprost - Innowacje w branży mobility
2 min

Debata Wprost "Innowacje w branży mobility"

We wrześniu obchodziliśmy 22-gi Europejski Tydzień Mobilności i właśnie w tym okresie zastanawialiśmy się nad przyszłością „mobilności” podczas debaty Wprost BIZNES "Innowacje w branży mobility", która odbyła się 20 września w naszej przestrzeni w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
 

Wśród rozmówców znaleźli się przedstawiciele różnych gałęzi branży:
Ilona Piwkowska z Saint-Gobain Sekurit Transport Division, Krzysztof Świerk z Polskiej Izby Motoryzacji, Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach, Tomasz Mucha z Mercedes-Benz Polska.

"Megatrendy jak elektromobilność, rozwój sztucznej inteligencji czy ekonomia współdzielenia w silny sposób wpływa na to, jakie kluczowe innowacje są obecnie wdrażane czy też są w opracowaniu na nadchodzące lata. To jednak nie wszystko. Mogliśmy też usłyszeć jak branża, która reprezentuje ok. 8% polskiego PKB, patrzy na temat dostępności niezbędnych dla utrzymania konkurencyjności kompetencji na rynku pracy oraz jak partycypuje w rozwoju inteligentnych miast przyszłości" – skomentował Michal Ciesielski, Saint-Gobain w Polsce, obserwator debaty. 

"Żyjemy w czasach rewolucji... Wszystko się dzieje bardzo szybko. Rozumiemy, że może to być również szansa na zajęcie lepszej pozycji w branży" - powiedziała Ilona Piwkowska z Saint-Gobain Sekurit Transport Division.

 

 

Z relacją z debaty można zapoznać się w publikacji WPROSTDebata „Wprost”. Innowacje w branży mobility

Zapraszamy też do obejrzenia nagrania niezwykle ciekawej debaty

 

 

Więcej wydarzeń w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego na naszej stronie internetowej Kopernikańscy Innowatorzy