O konkursie
Multi Comfort Student Contest 2020 / 2021
UWAGA – zmiany w edycji 2020 /2021 ze względu na pandemię COVID-19
W związku z panującą obecnie pandemią koronawirusa COVID-19 kapituła konkursowa oraz organizatorzy podjęli decyzję o wprowadzeniu zmian w zasadach przeprowadzenia Multi Comfort Student Contest w edycji 2020 / 2021.
Szansa dla studentów architektury na zwycięstwo w międzynarodowym konkursie
Prestiżowy Multi Comfort Student Contest organizowany jest już po raz szesnasty. Tym razem finał odbędzie się w Paryżu. Dla studentów architektury to niezwykła okazja, by zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej, zdobyć cenne nagrody i doświadczenie zawodowe. Tak jak zrobiły to Joanna Machera i Anna Toborek z Politechniki Śląskiej, które wygrały poprzednią edycję konkursu, pokonując 60 drużyn z różnych krajów świata.
Po raz pierwszy Multi Comfort Student Contest odbył się w Serbii w 2004, a rok później stał się już wydarzeniem międzynarodowym. Konkurs podzielony jest na dwa etapy, eliminacje odbywają się w poszczególnych krajach, wyłaniając najlepsze reprezentacje, które potem rywalizują podczas ogólnoświatowego finału. Studenci walczą o nagrody pieniężne i prestiżowe wyróżnienia. Przyznawana jest także nagroda specjalna i nagroda studentów. Finał edycji 2020 zaplanowano w Paryżu.
Zadanie konkursowe dotyczy Saint-Denis koło Paryża. Uczestnicy Multi Comfort Student Contest zmierzą się z zaprojektowaniem Parku Zrównoważonego Rozwoju. Wyzwanie polega na przekształceniu post-industrialnego obszaru dawnej fabryki Coignet w tętniący życiem i pełen zieleni teren, wyposażony w obiekty edukacyjne i miejsca rekreacji, zaplanowany zarówno z dbałością o ślady historycznego dziedzictwa, jak i potrzeby żyjących tam ludzi. Studenci są zobowiązani przygotować masterplan całego przedsięwzięcia, koncepcję mieszkaniowo-edukacyjną części terenu ze szkołą podstawową i przedszkolem oraz pomysły na to jak ochronić i zrewitalizować obiekty historyczne znajdujące się na wyznaczonym obszarze. Projekt powinien być zgodny ze standardem programu Multi Comfort Saint Gobain, czyli dbać o zachowanie wymagań odnośnie zdrowia i komfortu użytkowników budynków, a jednocześnie maksymalnie obniżać szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.
W Multi Comfort Student Contest mogą wziąć udział studenci architektury od pierwszego do szóstego roku studiów, także ci uczestniczący w międzynarodowych wymianach i programach (choć w tym wypadku będą reprezentować kraj, w którym aktualnie się uczą).Można startować indywidualnie i w dwuosobowych zespołach. Swoje projekty studenci zaprezentują przed krajowym jury wiosną 2020 roku. Zwycięzcy etapu krajowego pojadą do stolicy Francji powalczyć o finał. Kilkadziesiąt drużyn z całego świata będzie miało po 5 minut, by przekonać międzynarodową komisję, że to właśnie ich pomysł powinien wygrać.
W poprzedniej edycji konkursu zwyciężyły studentki z Politechniki Śląskiej w Gliwicach: Anna Toborek i Joanna Machera. Jury uznało, że ich projekt „CO.Living” próbujący rozwiązać problem smogu jest najlepszym z 60 pomysłów na ożywienie i integrację z Mediolanem okolic stacji metra Crescenzago. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wybrzeża Kości Słoniowej, a trzecie studenci z Białorusi. Nagrody specjalne otrzymały grupy z Korei Południowej i Rosji.
Projekty wszystkich drużyn prezentuje BOOKLET 2019.
Przydatne linki
oraz materiały
Etapy konkursu
Zapoznaj się z regulaminem
i zadaniem konkursowymZarejestruj się na stronie
konkursu tutajPrzygotuj pracę konkursową
Prześlij pracę do 15 maja
2020
Czekaj na weryfikację pracy
konkursowejUczestnicy, których prace spełniają kryteria formalne i merytoryczne zostaną zaproszeni do finału krajowego
Weź udział w finale krajowym
w dniach 4-5 czerwca 2020
Finał międzynarodowy
TERMIN PRZESYŁANIA PRAC.
30 STYCZNIA 2021
TERMIN FINAŁU MIĘDZYNARODOWEGO
9-12 CZERWCA 2021
UWAGA! Pracę należy wysłać poprzez stronę MCSC
Ze względu na pandemię COVID-19 edycja 2020 trwać będzie w okresie 2020/2021.
W związku z powyższym zadanie konkursowe w edycji 2022 zostanie ogłoszone w drugiej połowie 2021 roku.
Jeżeli sytuacja w związku z pandemią COVID-19 nie pozwoli zorganizować finałów międzynarodowych w sposób tradycyjny, finał zostanie zorganizowany w wersji on-line w tym samym terminie 9-12 czerwca 2021.
Wystawa prac konkursowych 2020
finał - etap krajowy
Tegoroczne zadanie konkursowe dotyczy Saint-Denis koło Paryża. Uczestnicy Multi Comfort Student Contest zmierzyli się z zaprojektowaniem Parku Zrównoważonego Rozwoju.
Wyzwanie polegało na przekształceniu post-industrialnego obszaru dawnej fabryki Coignet w tętniący życiem i pełen zieleni teren, wyposażony w obiekty edukacyjne i miejsca rekreacji, zaplanowany zarówno z dbałością o ślady historycznego dziedzictwa, jak i potrzeby żyjących tam ludzi.
Studenci byli zobowiązani przygotować masterplan całego przedsięwzięcia, koncepcję mieszkaniowo-edukacyjną części terenu ze szkołą podstawową i przedszkolem oraz pomysły na to jak ochronić i zrewitalizować obiekty historyczne znajdujące się na wyznaczonym obszarze.
Projekt musiał być zgodny ze standardem programu Multi Comfort Saint Gobain, czyli dbać o zachowanie wymagań odnośnie zdrowia i komfortu użytkowników budynków, a jednocześnie maksymalnie obniżać szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.
Zobacz wideo z poprzednich edycji konkursu

Multi Comfort Student Contest Mediolan 2019

Krajowy finał Multi Comfort Student Contest 2019

Multi Comfort Student Contest Dubai 2018
