Nasza ambicja

Making the world a better home

MAKING THE WORLD A BETTER HOME

to cel nadrzędny SAINT-GOBAIN.
Chcemy, aby nasz wspólny dom – ziemia była lepszym i piękniejszym miejscem do życia dla nas i przyszłych pokoleń. Możemy tego dokonać, chroniąc środowisko, ograniczając emisje gazów cieplarnianych, zużycie energii i surowców czy wreszcie dbając o bezpieczeństwo i komfort użytkowania budynków.

 

Wszystkie nasze działania podporządkowujemy tej ambicji, która przyświeca również organizowanemu przez nas konkursowi Architecture Student Contest, do niedawna znanemu jako Multi Comfort Student Contest.

O konkursie

Wierzymy, że młodzi ludzie są siłą napędową zmian. W Saint-Gobain wiemy, że można budować w zgodzie z naturą i jednocześnie poprawiać dobrostan ludzi. W Architecture Student Contest od 2004 roku dajemy studentom wydziałów architektonicznych z całego świata możliwość zaprezentowania swoich pomysłów i aktywnego wpływu na świat.

Więcej o historii konkursu i jego 16 już odsłonach, między innymi w Serbii, Hiszpanii, Dubaju czy Kazachstanie, na stronie międzynarodowej konkursu.

Poprzednie edycje

Kluczowe dane

Kluczowe dane - konkurs dla młodych architektów

Każdego roku zadanie konkursowe jest inne, ale cel pozostaje ten sam – przywrócić do życia zdegradowaną miejską przestrzeń, jednocześnie ograniczając emisje gazów cieplarnianych oraz zapewniając efektywność energetyczną i wysoki standard użytkowania.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy – krajowy i międzynarodowy

W pierwszym etapie biorą udział studenci z danego państwa, a zwycięskie projekty awansują do etapu międzynarodowego. W trakcie gali odbywającej się w mieście, w którym zlokalizowane jest zadanie konkursowe, jury wybiera zwycięzców.

Jeśli macie pomysł, jak zmienić otaczającą Was przestrzeń, jeśli chcecie wykazać się swoimi umiejętnościami – nie zastanawiajcie się!
Czekamy na Wasze zgłoszenia. W konkursie mogą wziąć udział aktywni studenci kierunków architektonicznych i pokrewnych. Zwykle dwuosobowe zespoły reprezentują swoje uczelnie, a nad ich pracą czuwa opiekun, będący pracownikiem naukowym danego uniwersytetu. Możliwy jest również udział indywidualny oraz za zgodą organizatora, w szczególnych przypadkach, dozwolone jest utworzenie zespołu trzyosobowego.

Konkurs dla młodych architektów

Edycja 2022 - Warszawa

Po raz pierwszy w historii zadanie konkursowe jest zlokalizowane w Polsce na Warszawskiej Pradze - Południe, w okolicy Parku Skaryszewskiego i Jeziora Kamionkowskiego oraz Stadionu Narodowego, który jest ostatnią dużą inwestycją w tej dzielnicy. Zadanie polega na rewitalizacji działki leżącej w sąsiedztwie dworca kolejowego Warszawa Wschodnia, poprzez zaprojektowanie renowacji obiektu starej fabryki przy ul. Berka Joselewicza, a także projekt komercyjnego akademika zlokalizowanego w tym rejonie. Proponowane rozwiązania muszą być zgodne z wizją Warszawy neutralnej klimatycznie 2050 i wizją strategii #Warszawa2030.

Partnerzy

Konkurs organizowany jest we współpracy z World Green Building Council oraz władzami miasta stołecznego Warszawa, Stowarzyszeniem Architektów Polskich, pod patronatem Ambasady Francji i Francusko-Polskiej Izby Handlowej.

W międzynarodowym jury zasiądzie między innymi Cristina Gamboa CEO The World Green Building Council.

Rejestracja

Rejestracja na stronie międzynarodowej konkursu trwa do 18 marca 2022 (termin nadsyłania prac do etapu krajowego). Etap krajowy rozstrzygnięty zostanie 8 kwietnia 2022. Termin przesyłania zwycięskich projektów z etapów krajowych oraz niezbędnych dokumentów mija 2 maja 2022 roku. Międzynarodowy finał odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2022 w Warszawie. Będzie to jak zawsze wyjątkowa okazja do spotkania się i wymiany poglądów. Wierzymy, że konkurs zaowocuje wieloma nowymi znajomościami i bezcennymi doświadczeniami.

Nagrody w konkursie

Zwycięski projekt nagrodzony zostanie kwotą 5000 €, certyfikatem wydanym przez międzynarodowe jury i publikacją na łamach ArchDaily. Nagroda za miejsce drugie to 3000 €, za trzecie 1500 €. Zostaną przyznane także nagroda specjalna i nagroda studentów – obie w kwocie 1000 €. Ponadto w etapie krajowym przewidziano niezależne nagrody – szczegóły w regulaminie konkursu. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Konkurs młodych architektów - 1 miejsce
Konkurs młodych architektów - 2 miejsce
Konkurs młodych architektów - 3 miejsce
Konkurs młodych architektów - nagroda specjalna
Konkurs młodych architektów - nagroda studentów

Kryteria oceny

Projekty w Architecture Student Contest oceniane są według następujących kryteriów:

40% punktów za architekturę, 30% za spełnienie kryteriów technicznych i zrównoważonego rozwoju, 20% za jakość i spójność detali konstrukcyjnych budynku i 10% za wykorzystanie rozwiązań Saint-Gobain. Więcej informacji o konkursie na stronie międzynarodowej konkursu

Odwiedź stronę

Kryteria oceny - konkurs młodych architektów

Etapy konkursu

 • Etapy konkursu

  Zapoznaj się z regulaminem i zadaniem konkursowym

 • Etapy konkursu

  Zarejestruj się na stronie konkursu tutaj

 • Etapy konkursu

  Przygotuj pracę konkursową

 • Etapy konkursu

  Prześlij pracę do 18 marca 2022

 • Etapy konkursu

  Czekaj na weryfikację pracy konkursowej

 • Etapy konkursu

  Uczestnicy, których prace spełniają kryteria formalne i merytoryczne zostaną zaproszeni do finału krajowego

 • Etapy konkursu

  Weź udział w finale krajowym 8 kwietnia 2022 i zdobądź miejsce w finale międzynarodowym

Finał międzynarodowy

TERMIN PRZESYŁANIA PRAC.

2 maja 2022

TERMIN FINAŁU W WARSZAWIE

8 – 10 czerwca 2022

UWAGA! Prace konkursowe na finał międzynarodowy należy przesłać / załadować poprzez międzynarodową stronę Architecture Student Contest

WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH 2020/2021 FINAŁ ETAPU KRAJOWEGO

Zadanie konkursowe 2020/2021 dotyczyło Saint-Denis koło Paryża. Uczestnicy Multi Comfort Student Contest zmierzyli się z zaprojektowaniem Parku Zrównoważonego Rozwoju.

Wyzwanie polegało na przekształceniu post-industrialnego obszaru dawnej fabryki Coignet w tętniący życiem i pełen zieleni teren, wyposażony w obiekty edukacyjne i miejsca rekreacji, zaplanowany zarówno z dbałością o ślady historycznego dziedzictwa, jak i potrzeby żyjących tam ludzi.

Studenci byli zobowiązani przygotować masterplan całego przedsięwzięcia, koncepcję mieszkaniowo-edukacyjną części terenu ze szkołą podstawową i przedszkolem oraz pomysły na to jak ochronić i zrewitalizować obiekty historyczne znajdujące się na wyznaczonym obszarze. Projekt musiał być zgodny ze standardem programu Multi Comfort Saint Gobain, czyli dbać o zachowanie wymagań odnośnie zdrowia i komfortu użytkowników budynków, a jednocześnie maksymalnie obniżać szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

Zobacz poprzednie edycje konkursu

Edycja 2020/2021 – Paryż

Edycja 2020/2021 – Paryż

Edycja 2020/2021 – Paryż – Re-transmisja wydarzenia

Edycja 2020/2021 – Paryż – Re-transmisja wydarzenia

Mediolan

Edycja 2019 – Mediolan

Edycja 2019 – Mediolan - wywiad z laureatkami z Polski

Edycja 2019 – Mediolan - wywiad z laureatkami z Polski

Krajowy finał Multi Comfort Student Contest 2019

Edycja 2019 – etap krajowy

Zwiedzanie zakładów GLASS I GLASSOLUTIONS

Edycja 2019 – etap krajowy – zwiedzanie zakładów GLASS i Glassolutions

Multi Comfort Student Contest Dubai 2018

Edycja 2018 - Dubai

Producenci rozwiązań rekomendowanych w programie Multi Comfort:

Weź udział w konkursie

Zarejestruj swoje uczestnictwo na międzynarodowej stronie konkursu i bądź na bieżąco!

Zarejestruj się