O konkursie

Multi Comfort Student Contest 2020 / 2021

UWAGA – zmiany w edycji 2020 /2021 ze względu na pandemię COVID-19

W związku z panującą obecnie pandemią koronawirusa COVID-19 kapituła konkursowa oraz organizatorzy podjęli decyzję o wprowadzeniu zmian w zasadach przeprowadzenia Multi Comfort Student Contest w edycji 2020 / 2021.

Czytaj więcej.

Szansa dla studentów architektury na zwycięstwo w międzynarodowym konkursie

Prestiżowy Multi Comfort Student Contest organizowany jest już po raz szesnasty. Tym razem finał odbędzie się w Paryżu. Dla studentów architektury to niezwykła okazja, by zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej, zdobyć cenne nagrody i doświadczenie zawodowe. Tak jak zrobiły to Joanna Machera i Anna Toborek z Politechniki Śląskiej, które wygrały poprzednią edycję konkursu, pokonując 60 drużyn z różnych krajów świata.

Po raz pierwszy Multi Comfort Student Contest odbył się w Serbii w 2004, a rok później stał się już wydarzeniem międzynarodowym. Konkurs podzielony jest na dwa etapy, eliminacje odbywają się w poszczególnych krajach, wyłaniając najlepsze reprezentacje, które potem rywalizują podczas ogólnoświatowego finału. Studenci walczą o nagrody pieniężne i prestiżowe wyróżnienia. Przyznawana jest także nagroda specjalna i nagroda studentów. Finał edycji 2020 zaplanowano w Paryżu.

Zadanie konkursowe dotyczy Saint-Denis koło Paryża. Uczestnicy Multi Comfort Student Contest zmierzą się z zaprojektowaniem Parku Zrównoważonego Rozwoju. Wyzwanie polega na przekształceniu post-industrialnego obszaru dawnej fabryki Coignet w tętniący życiem i pełen zieleni teren, wyposażony w obiekty edukacyjne i miejsca rekreacji, zaplanowany zarówno z dbałością o ślady historycznego dziedzictwa, jak i potrzeby żyjących tam ludzi. Studenci są zobowiązani przygotować masterplan całego przedsięwzięcia, koncepcję mieszkaniowo-edukacyjną części terenu ze szkołą podstawową i przedszkolem oraz pomysły na to jak ochronić i zrewitalizować obiekty historyczne znajdujące się na wyznaczonym obszarze. Projekt powinien być zgodny ze standardem programu Multi Comfort Saint Gobain, czyli dbać o zachowanie wymagań odnośnie zdrowia i komfortu użytkowników budynków, a jednocześnie maksymalnie obniżać szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

W Multi Comfort Student Contest mogą wziąć udział studenci architektury od pierwszego do szóstego roku studiów, także ci uczestniczący w międzynarodowych wymianach i programach (choć w tym wypadku będą reprezentować kraj, w którym aktualnie się uczą).Można startować indywidualnie i w dwuosobowych zespołach. Swoje projekty studenci zaprezentują przed krajowym jury wiosną 2020 roku. Zwycięzcy etapu krajowego pojadą do stolicy Francji powalczyć o finał. Kilkadziesiąt drużyn z całego świata będzie miało po 5 minut, by przekonać międzynarodową komisję, że to właśnie ich pomysł powinien wygrać.

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężyły studentki z Politechniki Śląskiej w Gliwicach: Anna Toborek i Joanna Machera. Jury uznało, że ich projekt „CO.Living” próbujący rozwiązać problem smogu jest najlepszym z 60 pomysłów na ożywienie i integrację z Mediolanem okolic stacji metra Crescenzago. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wybrzeża Kości Słoniowej, a trzecie studenci z Białorusi. Nagrody specjalne otrzymały grupy z Korei Południowej i Rosji.

Konkurs dla młodych architektów

Konkurs dla młodych architektów

Projekty wszystkich drużyn prezentuje BOOKLET 2019.

Etapy konkursu

 • Etapy konkursu

  Zapoznaj się z regulaminem
  i zadaniem konkursowym

 • Etapy konkursu

  Zarejestruj się na stronie
  konkursu tutaj

 • Etapy konkursu

  Przygotuj pracę konkursową

 • Etapy konkursu

  Prześlij pracę do 15 maja
  2020

 • Etapy konkursu

  Czekaj na weryfikację pracy
  konkursowej

 • Etapy konkursu

  Uczestnicy, których prace spełniają kryteria formalne i merytoryczne zostaną zaproszeni do finału krajowego

 • Etapy konkursu

  Weź udział w finale krajowym
  w dniach 4-5 czerwca 2020

Konkurs dla młodych architektów

Finał międzynarodowy

TERMIN PRZESYŁANIA PRAC.

30 STYCZNIA 2021

TERMIN FINAŁU MIĘDZYNARODOWEGO

9-12 CZERWCA 2021

UWAGA! Pracę należy wysłać poprzez stronę MCSC

Ze względu na pandemię COVID-19 edycja 2020 trwać będzie w okresie 2020/2021.
W związku z powyższym zadanie konkursowe w edycji 2022 zostanie ogłoszone w drugiej połowie 2021 roku.
Jeżeli sytuacja w związku z pandemią COVID-19 nie pozwoli zorganizować finałów międzynarodowych w sposób tradycyjny, finał zostanie zorganizowany w wersji on-line w tym samym terminie 9-12 czerwca 2021.

Wystawa prac konkursowych 2020
finał - etap krajowy

Saint-Gobain

Tegoroczne zadanie konkursowe dotyczy Saint-Denis koło Paryża. Uczestnicy Multi Comfort Student Contest zmierzyli się z zaprojektowaniem Parku Zrównoważonego Rozwoju.

Wyzwanie polegało na przekształceniu post-industrialnego obszaru dawnej fabryki Coignet w tętniący życiem i pełen zieleni teren, wyposażony w obiekty edukacyjne i miejsca rekreacji, zaplanowany zarówno z dbałością o ślady historycznego dziedzictwa, jak i potrzeby żyjących tam ludzi. 

Studenci byli zobowiązani przygotować masterplan całego przedsięwzięcia, koncepcję mieszkaniowo-edukacyjną części terenu ze szkołą podstawową i przedszkolem oraz pomysły na to jak ochronić i zrewitalizować obiekty historyczne znajdujące się na wyznaczonym obszarze. 

Projekt musiał być zgodny ze standardem programu Multi Comfort Saint Gobain, czyli dbać o zachowanie wymagań odnośnie zdrowia i komfortu użytkowników budynków, a jednocześnie maksymalnie obniżać szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

Zobacz wideo z poprzednich edycji konkursu

Mediolan

Multi Comfort Student Contest Mediolan 2019

Krajowy finał Multi Comfort Student Contest 2019

Krajowy finał Multi Comfort Student Contest 2019

Multi Comfort Student Contest Dubai 2018

Multi Comfort Student Contest Dubai 2018

Zwiedzanie zakładów GLASS I GLASSOLUTIONS

Zwiedzanie zakładów GLASS I GLASSOLUTIONS

Producenci rozwiązań rekomendowanych w programie Multi Comfort:

Weź udział w konkursie

Powiększ

Przejdź na międzynarodową stronę
konkursu i zarejestruj
swoje uczestnictwo

Zarejestruj się