Hero Image
Togetair 2024

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024

Wydarzenie zrzesza polskich i międzynarodowych liderów ze świata nauki, biznesu i polityki, którzy omawiają idee współpracy na rzecz ochrony środowiska, osiągnięcia neutralności klimatycznej oraz wspierania celów zrównoważonego rozwoju. Nie może nas tam zabraknąć!

W imieniu organizatorów i swoim, zapraszamy w dniach 22 i 23 kwietnia do wyjątkowego miejsca jakim jest Varso Tower w Warszawie.

Na tegoroczny szczyt klimatyczny w Warszawie czekamy z niecierpliwością, by wspólnie z ekspertami z branży podzielić się know-how i inspirować wzajemnie do aktywnego działania na rzecz zrównoważonej i neutralnej klimatycznie gospodarki.  Nasza obecność na tym wydarzeniu jest obowiązkowa, a Grupę reprezentować będą najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach.

Znaczenie GOZ dla transformacji budownictwa
Naszego eksperta Konrada Brylińskiego, kierownika ds. surowców strategicznych Saint-Gobain Glass, usłyszymy 22 kwietnia w trakcie panelu o gospodarce obiegu zamkniętego, gdzie opowie o istocie rozsądnego gospodarowania zasobami naturalnymi i odzyskiwaniu odpadów. Nadmierna eksploatacja surowców i idąca za tym degradacja środowiska to jedno z poważniejszych wyzwań, przed którymi stoi współczesny przemysł. Recykling w branży budowlanej stanowi jednak doskonały przykład efektywnego wykorzystywania zasobów. Szkło można przetwarzać wielokrotnie, a w trakcie tego procesu nie traci ono swoich podstawowych właściwości.

Termomodernizacja i redukcja emisji budynków
Drugiego dnia w debacie na temat termomodernizacji i redukcji emisji budynków weźmie udział Ewa Bryś, koordynator materiałów technicznych i BIM Saint-Gobain Isover, Rigips, Weber, która podzieli się wiedzą w tym zakresie oraz zdradzi, w jaki sposób efektywność energetyczna domu wpływa na stan środowiska oraz jakość życia użytkowników budynków. Ponieważ sukces udanej termomodernizacji leży przede wszystkim w przemyślanych decyzjach i odpowiedniej kolejności wykonywania prac, nasza specjalistka wyjaśni, w jaki sposób ulepszyć dom tak, by zużywał mniej energii cieplnej, a przy okazji był bardziej zrównoważony. Nie zabraknie także szczegółów na temat niedawno wydanego przez nas Termokompendium, które krok po kroku przedstawia sposoby na dobrą skuteczną termomodernizację budynków mieszkalnych.

Ale to nie wszystko...

Sustainable Construction Talks by Saint-Gobain

Drugiego dnia, 23 kwietnia po raz pierwszy odbędzie się dyskusja w nowatorskiej formie zaproponowanej przez Grupę Saint-Gobain „Sustainable Construction Talks – o istocie zrównoważonego budownictwa”. Wstępem do panelu będzie Key Note „Barometr zrównoważonego budownictwa – Polska a świat”, a zwieńczeniem dyskusji prezentacja pt.: „Jak producent może pomóc zmienić branżę budowlaną?”.

Sustainable Construction Talks mają za zadanie zrzeszać specjalistów z całego sektora, jak i urzędników, ekspertów finansowych, naukowców czy studentów, aby zachęcić ich do wymiany pomysłów oraz dzielenia się praktykami prowadzącymi do wdrażania rozwiązań korzystnych dla zrównoważonego budownictwa. 

Moderatorem panelu będzie Przemysław Białkowski, dziennikarz Polsat News, a wśród zaproszonych prelegentów znajdują się:

Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca PLGBC Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego,

Justyna Glusman, Dyrektor Zarządzająca Stowarzyszenia Fala Renowacji,

Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, członek zarządu i partner w APA Wojciechowski Architekci,

Kamil Wiśniewski, Prezes Akademii Zdrowego Budownictwa, członek zespołu Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego,

Hubert Bukowski, dyrektor ds. badań z Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO.  


Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji: https://event.togetair.eu/registration