Saint-Gobain Solutions

Saint-Gobain-Solutions_Polska
Saint-Gobain Solutions banner

Saint-Gobain Solutions na świecie i w Polsce

Saint-Gobain Solutions to odpowiedź Grupy Saint-Gobain na wyzwania współczesnych rynków w branżach, w których działają marki Saint-Gobain. W szczególności skupiamy się na działaniach wspólnych i rozwiązaniach synergicznych, łączących doświadczenie i kompetencje rynkowe poszczególnych firm Grupy w innowacyjny sposób i pozwalających dotrzeć do nowych odbiorców oraz zaspokających nowe potrzeby.

Formuła Saint-Gobain Solutions uzupełnia działania rynkowe i komunikacyjne firm Saint-Gobain z uwzględnieniem uwarunkowań lokalnych - w zakresie komunikacji rynkowej do klientów różnego typu, relacji z partnerami handlowymi, architektami, ale też tworzenia portfolio rozwiązań i zespołów projektowych dedykowanych np. dla obiektów edukacyjnych, placówek służby zdrowia, hoteli i biurowców, budynków użyteczności publicznej.

Na polskim rynku Saint-Gobain Solutions tworzy warunki dla działań Saint-Gobain w kooperacji z innymi podmiotami proponującymi świeże pomysły biznesowe, wnosząc do wspólnych przedsięwzięć doświadczenie i pozycję rynkową Grupy.

Termokompendium Saint-Gobain

Termokompendium-Saint-Gobain-marki

W dobie rosnącego zapotrzebowania na ograniczenie strat ciepła w budownictwie, Saint-Gobain Solutions publikuje interaktywny e-book - Termokompendium. Jest to pierwsze tak kompleksowe opracowanie,  przewodnik po termomodernizacji budynków, łączący wiedzę ekspercką inżynierów marek Saint-Gobain.

Pokazujemy w nim spektrum rozwiązań na styku marek Saint-Gobain w obszarze termomodernizacji i poprawy efektywności każdego elementu przegrody budynku – od okien i szyb, przez dach, stropy, ściany zewnętrzne oraz podłogi.

W Termokompendium znaleźć można także praktyczne informacje dla osób planujących lub rozważających termomodernizację w polskich realiach - dostępne programy dopłat i dofinansowań, rekomendacje w zakresie zakresu i kolejności prac termomodernizacyjnych.

Tym samym staje się nieocenionym zasobem dla każdego, kto pragnie żyć komfortowo i cieszyć się niższymi rachunkami za energię.

– Nawet 70% energii dostarczanej do domu przeznaczamy na jego ogrzewanie, niestety, jeśli budynek nie jest odpowiednio zaizolowany, sporo z niej tracimy – tłumaczy Henryk Kwapisz, Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce, współautor Termokompendium. – Badania pozbawiają złudzeń: ok. 30% ciepła ucieka przez złej jakości dach, kolejne 20-30% przez nieocieplone ściany, a nawet 25% przez przestarzałe okna i szyby. Termomodernizacja jest kluczem do poprawy tego stanu rzeczy.

Kompleksowe rozwiązania Saint-Gobain

Kluczowym zadaniem dedykowanego zespołu doradców i ekspertów w formule działania Saint-Gobain Solutions jest wspieranie wszystkich interesariuszy procesu budowlanego na każdym jego etapie - od koncepcji po finalną realizację. Zapewniamy kompletne i przemyślane rozwiązania wykraczające ponad doświadczenie i kompetencje każdej z osobna spośród marek grupy Saint-Gobain działających na polskich rynkach.

Aby było to możliwe, budujemy synergie począwszy od etapu R&D czyli badań i rozwoju produktów i rozwiązań pod kątem inżynierskim, a skończywszy na kwestiach handlowych i logistycznych, pozwalających na dostarczenie zestawów produktowych i systemów na plac budowy.

Przewagą takiego podejścia jest dążenie do zapewnienia kompleksowych rozwiązań "na wymiar", o odpowiednio dobranych i przebadanych parametrach w zakresie termiki, akustyki, walorów mechanicznych, bezpieczeństwa pożarowego, odporności na wilgoć, komfortu wizualnego.

Celem Saint-Gobain Solutions jest dostarczanie rozwiązań spełniających wymagania w tych zakresach, także z uwzględnieniem szczególnych uwarunkowań wynikających ze specyfiki placówek edukacyjnych, służby zdrowia, budownictwa wielorodzinnego czy komercyjnego w wielu odmianach.

Domum.pl - domy prefabrykowane

Domum.pl - konfiguratorPlatforma Domum.pl oferuje szeroki wybór prefabrykowanych domów jednorodzinnych od zaufanych partnerów Saint-Gobain. Celem serwisu jest wspieranie inwestorów w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących projektu i realizacji domu, aby mogli maksymalnie wykorzystać przestrzeń, realizując własną wizję inwestycji.

Domy prefabrykowane na platformie Domum to szybkość budowy, trwałość, oszczędność energii i pełna kontrola nad kosztami.

Niepalna, chroniąca przed utratą ciepła, znakomicie wygłuszająca wełna ISOVER, trwała i idealnie gładka sucha zabudowa RIGIPS, wyselekcjonowana chemia budowlana WEBER, energooszczędne szyby okienne GLASSOLUTIONS czy ognioodporne przeszklenia VETROTECH – z tak dobranych najwyższej jakości materiałów może powstać Twój wymarzony, komfortowy i tani w utrzymaniu dom, w myśl celu nadrzędnego Grupy „Making The World a Better Home”.

Wybierz projekt swojego wymarzonego domu, wskaż gdzie chciałbyś go postawić, a budowę zostaw fachowcom! Domy prefabrykowane na domum.pl to szybka budowa, trwałość, energooszczędność i pełna kontrola nad kosztami.

Odnowa Okna - Twoje okna od nowa!

Odnowa Okna - grafikaPierwszy nowy model biznesowy uruchomiony w ramach Saint-Gobain Solutions Polska - Odnowa okna - oferuje usługi polegające na kompleksowej odnowie okien PVC bez wymiany profili okiennych. Ofertę kieruje do właścicieli mieszkań i domów.

 

Jakie korzyści daje wymiana szyb?

Główna korzyść dla klientawynika z faktu, że zamiast kłopotliwej i kosztownej wymiany całych okien, można poddać je gruntownej regeneracji - począwszy od wymiany pakietu szybowego dopasowanego do potrzeb, po pełny serwis szczelności i regulacji mechanicznej. Jeśli ramy okienne są w dobrym stanie, dzięki właściwemu doborowi i fachowemu montażowi nowych pakietów szybowych możemy w ciągu jednego dnia montażu zyskać szczelne, energooszczędne i sprawne okna. Dodatkowe korzyści z wymiany pakietu szybowego to wyciszenie oraz ograniczenie nadmiernego nagrzewania się wnętrza pomieszczeń latem.

 

Konfigurator pozwoli przewidzieć koszt usługi

Pierwszym etapem realizacji usługi jest wizyta pomiarowa mająca na celu dokładne określenie zakresu usługi. Jednak nim zdecydujemy się na zamówienie wizyty, za pomocą konfiguratora na stronie odnowaokna.pl możemy oszacować koszt usługi, podając kilka podstawowych informacji, jak liczba i powierzchna okien czy ich orientacyjny wiek.

Masz pytania? Napisz do nas!