Saint-Gobain Solutions

TERMOKOMPENDIUM – premiera kompleksowego przewodnika po termomodernizacji

Termokompendium Saint-Gobain - przewodnik po termomodernizacji 1200x800
Termokompendium Saint-Gobain - przewodnik po termomodernizacji 1200x800

 

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na efektywne rozwiązania termomodernizacyjne, Saint-Gobain Solutions publikuje unikatowy e-book. Termokompendium to pierwszy tak kompleksowy na rynku przewodnik po termomodernizacji, który łączy w sobie wiedzę ekspercką kilku marek Saint-Gobain i przedstawia praktyczne narzędzia oraz produkty poprawiające wydajność energetyczną wszystkich elementów domu – okien, dachów, ścian, stropów czy podłóg.

W obliczu wciąż zaostrzanych dyrektyw unijnych, mających na celu walkę z kryzysem energetycznym i coraz mocniej odczuwalnymi zmianami klimatu, termomodernizacja nieefektywnych budynków stała się kluczem do lepszego jutra. Zgodnie z Długoterminową Strategią Renowacji Budynków, Polska posiada około 14,2 miliona obiektów budowlanych, w tym aż 5,5 miliona domów jednorodzinnych, które w większości odbiegają od obowiązujących standardów energetycznych. Wiele z nich było wzniesionych, zanim powstały nowoczesne przepisy budowlane, które uwzględniałyby kwestie takie, jak choćby izolacyjność termiczna.

Brak odpowiedniego zaizolowania budynku, przestarzałe okna i niewydajne systemy ogrzewania przyczyniają się do znaczących strat ciepła, które skutkują nadmiernym zużyciem energii, emisją ogromnej ilości zanieczyszczeń i rosnącymi kosztami utrzymania.

– Nawet 70% energii dostarczanej do domu przeznaczamy na jego ogrzewanie, niestety, jeśli budynek nie jest odpowiednio zaizolowany, sporo z niej tracimy – tłumaczy Henryk KwapiszDyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce, współautor Termokompendium. – Badania pozbawiają złudzeń: ok. 30% ciepła ucieka przez złej jakości dach, kolejne 20-30% przez nieocieplone ściany, a nawet 25% przez przestarzałe okna i szyby. Termomodernizacja jest kluczem do poprawy tego stanu rzeczy. Termokompendium to pierwsza tego typu kompleksowa publikacja, pokazująca spektrum rozwiązań na styku marek Saint-Gobain w obszarze termomodernizacji i poprawy efektywności każdego elementu przegrody budynku – od okien i szyb, przez dach, stropy, ściany zewnętrzne oraz podłogi. Tylko produkty o najlepszych parametrach technicznych pozwolą na długoletni komfort w postaci ciepłych wnętrz i niższych rachunków za ogrzewanie.

Termokompendium-Saint-Gobain-marki

Wyzwanie, przed którym staje dziś Polska w zakresie termomodernizacji, jest ogromne. Realizacja tych celów wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale także świadomości i zaangażowania zarówno ze strony władz, jak i samych mieszkańców.

Rozumiejąc te wyzwania, Saint-Gobain Solutions, nowa organizacja w Grupie Saint-Gobain, koncentrująca się na synergii oraz promocji kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań budowlanych, stworzyła Termokompendium – przewodnik interaktywny, który wyjaśnia, jak skutecznie, a przy tym korzystnie pod względem ekonomicznym, przeprowadzić termomodernizację.

Wydawnictwo cyfrowe, sygnowane pieczątką jakości Saint-Gobain, staje się narzędziem dostarczającym kompleksową wiedzę i praktyczne wskazówki, poparte wieloletnim doświadczeniem tworzących go ekspertów. Nieoceniony wkład w powstanie publikacji mieli bowiem:

Ewa Bryś, Koordynator Materiałów Technicznych i BIM oraz Szymon Raćkowski, Menadżer Działu Rozwoju i Doradztwa Technicznego Saint-Gobain Construction Products Polska (Isover, Rigips, Weber), Henryk Kwapisz, Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce, Maciej Mańko, Menadżer Marketingu Saint-Gobain Glassolutions oraz Arkadiusz Jóźwik, Menadżer Produktu Saint-Gobain Leca.

Dzięki Termokompendium właściciele domów mogą nie tylko zrozumieć korzyści płynące z termomodernizacji, poznać konkretne kroki i dostępne technologie, które pomogą im w realizacji inwestycji, ale również bliżej zaznajomić się z programami rządowymi, m.in. Czyste Powietrze czy Ciepłe Mieszkanie, które umożliwiają ubieganie się o stosowne dofinansowanie.

Saint-Gobain Solutions podkreśla również znaczenie wyboru odpowiednich materiałów z bogatej oferty marek Isover, Rigips, Weber, Leca, Glassolutions i Swisspacer. Produkty te, wchodzące w skład wydajnych systemów budowlanych, są gwarancją najwyższej jakości i efektywności. Jako jeden z istotnych aspektów termomodernizacji podkreśla także możliwość skorzystania z usługi Odnowa Okna, polegającej na wymianie samych pakietów szybowych.