Saint-Gobain pomaga w starcie w samodzielne życie

Raporty i publikacje

Saint-Gobain pomaga w starcie w samodzielne życie

Mieszkania treningowe

Dzięki wsparciu Grupy Saint-Gobain młodzi podopieczni ośrodka wychowawczego przygotowują się do w pełni dorosłego i samodzielnego życia w tzw. mieszkaniach treningowych. stare, nieużywane mieszkanie, 180-metrowe poddasze w jednej z kamienic na warszawskiej Pradze zmieniło się w siedem przyjemnych kawalerek, wykonanych w dobrym standardzie i z dobrej jakości materiałów 

alt text

Fundacja Habitat for Humanity

W kawalerkach przy ul. Brechta 12 w Warszawie sześciu podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w warszawskim Aninie mieszka od września 2016r. Przez rok lub dłużej, pod opieką wychowawcy będą uczyć się samodzielności.

Grupa Saint-Gobain intensywnie zaangażowała się w ten projekt, realizowany przez Fundację Habitat for Humanity, która dzięki niemu tworzy modelowe rozwiązanie wspierające młodzież opuszczającą instytucje pieczy zastępczej. Fundacja Saint-Gobain Initiatives wsparła inicjatywę finansowo co pozwoliło na szybkie zakończenie prac remontowo-budowlanych, a marki Saint-Gobain przekazały niezbędna materiały budowlane.

Zaangażowanie pracowników Saint-Gobain

W projekt było zaangażowanych było także wielu pracowników Grupy, eksperci techniczni dostarczyli wsparcie merytoryczne, a wolontariusze pomagali w pracach wykończeniowych, takich jak malowanie, tynkowanie czy wykańczanie podłogi.

Hero image

Rafał Barański

Pracownik Glassolutions

 

"Ten wolontariat był dla nas bardzo pouczającym doświadczeniem. Pomagaliśmy w pracach wykończeniowych wspólnie z chłopcami, którzy tutaj zamieszkają. Mieliśmy okazję lepiej ich poznać, porozmawiać, a dzięki temu doświadczyliśmy osobiście, że nasza pomoc ma sens. Sprawiło nam to ogromną satysfakcję i radość"

Do izolacji i wykończenia mieszkań użyto materiały trzech marek Saint-Gobain

  • Weber (materiały wykończeniowe, m.in. tynki, posadzki cementowe i kleje do płytek)
  • Isover (materiały do izolacji dachu oraz ścian)
  • Isover (materiały do izolacji dachu oraz ścian)

Zapewnienie komfortu i jakości

Jak tłumaczy Henryk Kwapisz, ekspert techniczny ze strony Saint-Gobain, który brał udział w projekcie, bardzo ważne było zapewnienie jak najlepszej izolacji dachu, podłogi oraz ścian, ponieważ mieszkania treningowe znajdują się na strychu, który latem bardzo szybko się nagrzewa, a zimą oddaje ciepło.

Zobacz jak budowaliśmy mieszkania

Hero image

Uroczyste przekazanie kluczy odbyło się w lipcu 2016 roku.

Chłopcy z ośrodka wychowawczego wprowadzili się do nowych mieszkań we wrześniu 2016 roku. Cieszymy się, że mogliśmy się do tego przyczynić i życzymy im dużo powodzenia w dorosłym życiu.