3 min

Saint-Gobain siódmy rok z rzędu z certyfikatem Top Employer Polska

Zespół Saint-Gobain
Saint-Gobain siódmy rok z rzędu z certyfikatem Top Employer Polska

Grupa Saint-Gobain po raz kolejny otrzymała certyfikat Top Employer Polska przyznawany przez Top Employers Institute.

Grupa Saint-Gobain po raz kolejny otrzymała certyfikat Top Employer Polska przyznawany przez Top Employers Institute. W działaniach podejmowanych przez naszą firmę zwrócono uwagę na aktywność w zakresie pozyskiwania talentów i planowania kariery pracowników. Docenione zostały nasze programy rozwojowe oraz kultura organizacyjna oparta o wartości, poszanowanie dla różnorodności i dbałość o wellbeing. Top Employers Institute zauważa również nasze działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

David Plink, CEO Top Employers Institute: „Aby organizacja została uznana za Top Employer, musi udowodnić, że poprzez wdrożenie wielu praktyk HR, pomaga wzbogacać świat pracy, dzięki czemu pracownicy mają zapewniony rozwój i doskonałe warunki pracy. Organizacje, które otrzymały certyfikat, są doskonałym przykładem zaangażowania w nieustanne doskonalenie praktyk HR i dbania o swoich pracowników. Gratulacje!”

Top Employers Institute od ponad 28 lat jest globalnym autorytetem w zakresie badania warunków pracy. W programie certyfikacji badanych jest 600 praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w 10 tematach: strategia talentów, planowanie zasobów ludzkich , pozyskiwanie talentów, onboarding, szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwój umiejętności przywódczych, kariera i planowanie sukcesji, wynagrodzenia i świadczenia oraz kultura. Certyfikacja przeprowadzana jest w 116 krajach na całym świecie.

„Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania certyfikatu Top Employer Polska siódmy raz z rzędu. Jest to wspaniała nagroda za nasze wysiłki na rzecz stworzenia komfortowego i angażującego środowiska pracy dla naszego zespołu w Polsce. Wierzę, że kultura organizacyjna Saint-Gobain pomaga pracownikom w efektywnej współpracy oraz w zapewnieniu pozytywnych doświadczeń naszym klientom. Zaufanie, decyzyjność i współpraca to wartości, które promujemy w codziennej pracy. Jednym z priorytetów w 2020 roku jest: dbanie o rozwój zespołu i właściwe wykorzystanie talentów, abyśmy mogli wspólnie rozwijać naszą firmę. To ludzie są najważniejszym czynnikiem sukcesu teraz i w przyszłości".

François-Xavier Moser, Prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce.

Organizacje certyfikowane jako Top Employers zapewniają swoim pracownikom doskonałe warunki pracy i pozytywnie wpływają na życie ponad 6 milionów pracowników na całym świecie dzięki wdrażaniu wysokich standardów i tworzeniu środowiska pracy zgodnie z ideą „people-first”.

„Firmę tworzą ludzie: budują atmosferę, w której pracujemy, produkują materiały z których jesteśmy dumni, obsługują klientów, którzy są dla nas wyjątkowo ważni, tworzą kulturę organizacyjną, która definiuje nas jako pracowników Saint-Gobain. Dlatego staramy się tworzyć takie środowisko pracy, w którym wszyscy czujemy się dobrze. Uzyskanie certyfikacji i znalezienie się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce po raz 7. z rzędu, jest dowodem na to, że nam się to udaje. Ten sukces jest efektem naszych wspólnych starań – bez względu na stanowisko jakie ktoś zajmuje, bez względu na miejsce w strukturze organizacyjnej - każdy ma swój udział w tym wyróżnieniu".

Magdalena Kokosz, Dyrektor HR w Grupie Saint-Gobain w Polsce