Hero Image
Saint Gobain News
2 min

Saint-Gobain na szczycie klimatycznym #TOGETAIR2022

Bezpieczna przyszłość energetyczna Europy, eko-gospodarka XXI wieku, współpraca dla dobra Ziemi to tematy, o których rozmawiali eksperci ze świata nauki, polityki, rządu i samorządów oraz biznesu i organizacji pozarządowych podczas Szczytu Klimatycznego ToGetAir 2022. Wydarzenie odbyło się w dniach 20–22 kwietnia w budynku biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego wraz z transmisją on-line.

Grupa Saint-Gobain, jako lider zrównoważonego budownictwa i firma o zasięgu globalnym, została zaproszona do debaty „Zielone budownictwo: nowe rozwiązania technologiczne w budowie domów, fabryk i infrastruktury”. Udział w debacie wzięli między innymi: Piotr Uściński, Wiceminister, Ministerstwo Rozwoju oraz Agnieszka Strzemińska, Prezydentka PLGBC KI Group Commercial Excellence Manager, PLGBC. Przedstawicielem Saint-Gobain był Henryk Kwapisz, Dyrektor Relacji Instytucjonalnych, który przypomniał, że w ubiegłym roku Grupa Saint-Gobain w Polsce opublikowała raport "Polskie miasta przyszłości 2050" we współpracy z Polskim Towarzystwem Studiów nad Przyszłością, gdzie próbowano przewidzieć, jak się będą zmieniać polskie miasta na przestrzeni najbliższych trzydziestu lat. W swojej wypowiedzi nawiązywał też do raportu "Ślad węglowy domu” opracowanego we współpracy z Krajową Agencją Poszanowania Energii i pracownią HomeKONCEPT,  którego celem było przybliżenie użytkownikowi wiedzy na temat śladu węglowego wytwarzanego przez dom jednorodzinny w całym cyklu życia. Oba raporty zostały wręczone Wiceministerowi Rozwoju i Technologii Piotrowi Uścińskiemu.

Saint Gobain News 2

Całość wypowiedzi znajduje się linku poniżej: 
https://youtu.be/d3HQ3-wfbL8?t=12617  
Więcej o zielonym budownictwie i raporcie „Ślad węglowy domu” Henryk Kwapisz mówi w wywiadzie „gorących krzeseł”: https://youtu.be/GiXOik6KVXE

Saint Gobain News 3

Więcej o miastach przyszłości oraz o raporcie „Polskie Miasta Przyszłości 2050”, w wywiadach m. in. dla Polsat News, opowiedział Michał Ciesielski, Dyrektor Marki, Komunikacji i Cyfryzacji. 
Wywiady:
TOGETAIR: https://youtu.be/Dj7A7H4mFpA
Polsat News: https://youtu.be/HxO89itkr0Y

Saint Gobain News 4