2 min

Przeżyjmy to jeszcze raz

Emocje towarzyszyły nam i uczestnikom międzynarodowego finału konkursu Architecture Student Contest od początku. Zobaczcie co się działo podczas wydarzenie w Warszawie. Zapraszamy na fotorelację.

8 czerwca

Ceremonia otwarcia w Hotelu Sofitel Victoria

Student Contest
Student Contest

9 czerwca

Prezentacje projektów

52 zespoły studentów z 32 krajów prezentowały swoje projekty – każdy zespół miał 5 minut na to aby podkreślić walory swojej propozycj

Student Contest
Student Contest

Zwiedzanie Warszawy

Uczestnicy konkursu wraz z profesorami i opiekunami Saint-Gobain z poszczególnych krajów zwiedzili miedzy innymi Pragę Południe, by zobaczyć lokalizację zadania konkursowego oraz przeszli ulicami Starego Miasta by dowiedzieć się nieco o kulturze i historii Polski.

Student Contest
Student Contest

Wizyta prasowa w zakładzie Glassolutions Pruszków

W czasie gdy studenci podziwiali miasto, zaproszeni na finały dziennikarze zwiedzali zakład przetwórstwa szkła budowlanego w Pruszkowie. To jedyny zakład w Grupie Saint-Gobain, który produkuje rozwiązania specjalne jak szkło grzewcze EGLAS ( https://szklogrzewcze.pl/ ) oraz szkło o zmiennej przezierności PRIVA-LITE ( https://www.privalite.com/pl )

Student Contest
Student Contest

Obrady jury

Członkowie jury mieli trudne zadanie – wybrać najlepsze projekty spośród najlepszych projektów, które pokonały konkurencję w swoich krajach.

Jury
Jury

Gala wręczenia nagród w Fortecy Kręgliccy

Forteca okazała się idealnym miejscem na ogłoszenie wyników konkursu z należytą pompą. Podczas ceremonii mieliśmy zaszczyt gościć Ambasadora Francji w Polsce, Fredericka Billet oraz Michała Kurtykę, Przewodniczącego COP24, byłego Ministra Klimatu i Środowiska. Część oficjalną zwieńczyły sesje zdjęciowe oraz wywiady ze zwycięzcami.

Benoit Bazin
Special prize

10 czerwca

Konferencja prasowa

W Hotelu Renaissance miała miejsce konferencja prasowa, podczas której ogłoszono wyniki konkursu oraz lokalizację kolejnej edycji w 2023 roku.
W konferencji uczestniczyli: Benoit Bazin, CEO Grupy Saint-Gobain; Joanna Czynsz-Piechowiak, CEO Grupy Saint-Gobain w Polsce, Pascal Eveillard, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Biznesu Saint-Gobain, Cordula Gudduschat, Wiceprezes ds. Marketingu i Rozwoju Saint-Gobain oraz Karolina Zdrodowska, Dyrektorka Koordynatorka ds. Przedsiębiorczości i Dialogu Społecznego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Jako moderator wystąpił: Michał Ciesielski, Dyrektor Marki, Komunikacji i Cyfryzacji Saint-Gobain w Polsce. Ponadto w konferencji wzięli udział wszyscy nagrodzeni w konkursie oraz promotorzy ich projektów.

 

Student Contest
Student Contest

Wykład Przemo Łukasika

Architekt, właściciel Medusa Group, były profesor Ecole Speciale d'Architecture w Paryżu oraz juror w 17-tej edycji konkursu Architecture Student Contest w Warszawie przygotował arcyciekawy wykład dedykowany uczestnikom konkursu.

 

Ceremonia zamknięcia w restauracji Villa Foksal

Wszystko co dobre szybko się kończy!

 

 

Do zobaczenia w Lizbonie w 2023 roku!