1 min

Pracodawca Przyjazny Pracownikom - Prezydent RP wręczył statuetkę dla Saint-Gobain HPM w Kole

Prezydent wręczył statuetkę dla Saint-Gobain HPM w Kole
Prezydent wręczył statuetkę dla Saint-Gobain HPM w Kole

Prezydent RP, Andrzej Duda, przyznał nagrodę Saint-Gobain HPM w Kole za otwartość, szacunek, uczciwość i rzetelność w relacjach z pracownikami i ich przedstawicielami.

Prezydent RP, Andrzej Duda, przyznał nagrodę Saint-Gobain HPM w Kole za otwartość, szacunek, uczciwość i rzetelność w relacjach z pracownikami i ich przedstawicielami. Spółka przez najbliższe 3 lata będzie mogła posługiwać się tytułem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Nagroda ta przyznawana jest na wniosek lokalnych związków zawodowych przez Komisję Krajową związków zawodowych „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

Celem nagrody jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się stosowaniem dobrych praktyk w zakresie prawa pracy, bhp, dialogu społecznego oraz relacji wewnątrz firmy. W tym roku miała miejsce 10 edycja konkursu, który organizowany jest od 2007 r. Gala wręczenia nagród odbyła się 26 lutego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W sumie w tym roku wyróżniono 27 pracodawców. Pamiątkową statuetkę z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrała Pani Joanna Czynsz-Piechowiak, obecnie wiceprezes ds. personalnych sektora Materiały Innowacyjne Saint-Gobain, do końca grudnia 2017 r. Dyrektor Generalna Saint-Gobain HMP Polska w Kole.