Hero Image
Las - Dzień Drzewa
2 min

Marka Norton świętowała Dzień Drzewa sadząc 165 drzew

Drzewa są płucami ziemi, filtrują wodę i są mieszkaniem dla wielu organizmów. Należy się o nie troszczyć i dbać o zrównoważoną politykę leśną.

Zgodnie z odpowiedzialnym podejściem Grupy Saint-Gobain i jej celem "Making the world a better home", marka Norton angażuje się w działania organizacji Posadzimy.pl i wraz z nią wspiera rewitalizację lasów w różnych regionach Polski. 

W tym roku firma Norton Saint-Gobain podjęła działania w województwie łódzkim, gdzie ma miejsce rewitalizacja zniszczonych terenów leśnych. Termin i ilość posadzonych drzew nie są przypadkowe. 10 października w Polsce obchodzimy Dzień Drzewa.

Marka Norton świętowała ten dzień sadząc 165 drzew! W ten sposób przyczyniła się do realizacji postawionego przed Grupą Saint-Gobain celu neutralności emisyjnej CO2.

Skąd ta liczba drzew?

Dokładnie 165 lat temu, czyli w roku 1858, Franklin Norton oraz Frederick Hancock otworzyli w USA przedsiębiorstwo produkujące i sprzedające ceramikę, które stworzyło podwaliny dla marki narzędzi ściernych Norton.


To nie pierwsze drzewa posadzone przez Norton.

Pierwsze drzewa z Posadzimy.pl rosną już w gminie Ogrodzieniec w województwie śląskim. Celem akcji było odnowienie drzewostanu zniszczonego przez burzę. Norton posadził także ponad 50 drzew na terenie siedziby zakładu w Kole. W sumie marka może się pochwalić blisko 400 drzewami!

Co to oznacza?

To 1890 kg pochłoniętego CO2/rok i tlen dla 211 osób rocznie! To też blisko 350 m2 lasu i 18270kg zwróconego papieru!

 

Razem z Posadzimy.pl marka Norton posadziła 315 drzew co poświadcza certyfikat.

 

Norton_Certyfikat_Posadzimy.pl