Hero Image
Saint Gobain - architektura
2 min

Jak okiełznać hałas? cykl szkoleń wideo „SAINT-GOBAIN DLA NOWOCZESNEJ ARCHITEKTURY”!

Cykl szkoleń "Akustyka w budynkach" realizowany pod szyldem „Saint-Gobain dla nowoczesnej architektury” adresowany jest głównie do architektów, ale również do kadry inżynieryjnej odpowiedzialnej za realizacje budynków mieszkaniowych i niemieszkaniowych oraz studentów.

Saint Gobain Akustyka

 

Jak zadbać o komfort akustyczny obiektów?

Eksperci Saint-Gobain wyjaśniają w ramach cyklu filmów „Saint-Gobain dla Nowoczesnej Architektury”:

  • jak projektować w sposób odpowiedzialny,
  • jak realizować projekty zgodnie z literą obowiązującego prawa budowlanego,
  • jak okiełznać decybele, korzystając z rozwiązań i systemów Saint-Gobain.

Szkolenia wideo to potężna dawka wiedzy w pigułce. Zachęcamy do oglądania cyklu na naszym kanale YouTube Saint-Gobain w Polsce. [OGLĄDAJ] 

 

 

Saint Gobain Akustyka

 

W kolejnych odcinkach przekazujemy solidną dawkę wiedzy jak projektować i budować, aby spełnić wymagania Warunków Technicznych w zakresie ochrony przed hałasem oraz zapewnić komfort akustyczny korzystając z rozwiązań i systemów Saint-Gobain.

Piotr Wereski, Kierownik Rozwoju Systemów PreFab i Inicjatyw Wspólnych Saint-Gobain wyjaśnia czym jest komfort akustyczny, zjawisko fali dźwiękowej, czym jest decybel oraz jak wygląda proces projektowania budynków uwzględniający ochronę przed hałasem.

Mikołaj Jarosz, Concept Developer Ecophon przedstawia wymagania dotyczące warunków pogłosowych i zrozumiałości mowy oraz chłonności akustycznej w pomieszczeniach. Dzięki praktycznym przykładom czytelnie obrazuje omawiane zagadnienia.

Więcej o rozwiązaniach ECOPHON https://www.ecophon.com/pl/

Marcin Piątkowski, Kierownik Wsparcia Technicznego Sprzedaży Saint-Gobain Glass skupia swoją uwagę na akustyce przegród zewnętrznych jakimi są fasady szklane. Opowiada o podstawowych wskaźnikach, którymi charakteryzują się przeszklenia dobierane do fasad oraz o właściwościach szyb akustycznych i czynnikach, które wpływają na poprawę izolacyjności akustycznej. Nie zabraknie też praktycznych przykładów rozwiązań i uzyskanych dzięki nim parametrów.

Więcej o rozwiązaniach Saint-Gobain GLASS https://pl.saint-gobain-building-glass.com/pl

Michał Samborski, Doradca Projektowy RIGIPS przedstawia wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej przegród wewnętrznych w budynkach.. Opowie o podstawowych pojęciach związanych z izolacyjnością dźwiękową ścian, z uwzględnieniem sposobów poprawy izolacyjności oraz połączeń ścian działowych z innymi elementami konstrukcji.

Więcej o rozwiązaniach RIGIPS https://www.rigips.pl/ i ISOVER https://www.isover.pl/

Władysław Pawłowski, Doradca Techniczny dla Biur Projektowych ISOVER przedstawia wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej stropów i podłóg w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, a w szczególności zwraca na uwagę na kwestię dopuszczalnego poziomu dźwięków uderzeniowych przenikających do pomieszczeń przez stropy.

Więcej o rozwiązaniach ISOVER https://www.isover.pl/ i WEBER https://www.pl.weber/

SG-group