Hero Image
Chryso
2 min

Chryso - Nowy Członek Grupy Saint-Gobain

Niedawno do rodziny marek Saint-Gobain dołączył producent chemii budowalnej – Chryso. Kim jest nowy członek Grupy? Przygotowaliśmy o nim kilka najważniejszych faktów.

ODKRYJ CHRYSO

Utworzona w 1942 roku firma CHRYSO produkuje kompleksowe rozwiązania dla cementowni, producentów betonu towarowego i prefabrykatów. Oferując sprawdzone rozwiązania oraz doradztwo technologiczne, aktywnie uczestniczy w projektach infrastrukturalnych na całym świecie. Zoptymalizowane pod względem efektywności fabryki oraz własne centra R&D pozwalają dostarczać spersonalizowane i nowatorskie rozwiązania dopasowane do potrzeb rynku budowlanego.

Jakie są kluczowe cele działalności producenta? To przede wszystkim:

  • Osiąganie wysokiej wydajności produktów budowalnych
  • Zwiększanie trwałości materiałów
  • Zmniejszanie śladu węglowego
  • Poprawianie estetyki budynków

Zasięg działań Chryso jest ogólnoświatowy, świadczą o tym chociażby produkty, które są obecne w ponad 100 krajach oraz 35 zakładów produkcyjnych w różnych częściach globu. Co więcej, firma zatrudnia łącznie 1300 pracowników oraz posiada 5 międzynarodowych centrów badawczo-rozwojowych.

Kim są klienci Chryso? Firma głównie wytwarza półprodukty, które stanowią część gotowych do użytku materiałów budowlanych, nabywcami są właśnie producenci cementu lub koncerny przemysłowe. Z kolei z usług technologicznych oraz doradztwa, co do możliwości wykorzystania produktów Chryso, korzystają firmy budowlane przy swoich zleceniach. Dzięki temu, francuski producent może się poszczycić udziałem przy takich projektach jak:

Grand Paris Express Line - Paryż

Infrastruktura startowa Ariane 6 - Kourou

Most Izmit - Istambuł

 

Jesteśmy dumni, że dzielimy z Chryso te same wartości i razem możemy kontynuować naszą drogę w kierunku zrównoważonego budownictwa.