Hero Image
Budujemy Dobro - Dzień Kobiet
2 min

Budujemy Dobro w Dzień Kobiet

Marki Saint-Gobain zaangażowały się we wsparcie fundacji Habitat for Humanity, przekazując darowiznę na rzecz remontu mieszkania dla samotnej matki i jej dwójki dzieci. W akcję w roli wolontariuszek, zaangażowały się nasze koleżanki z Glass, Glassolutions i Isover.

W dniu 8 marca Agnieszka Hat (Glass), Ilona Miszczak (Glass), Olga Kamionka (Glassolutions) i Katarzyna Ciołek (Isover) odwiedziły Gliwice, w ramach akcji „Kobiety – Kobiecie”. Jej organizatorem była fundacja Habitat for Humanity Poland, która wsparła remont mieszkania pani Dagmary – samotnej matki z dwójką dzieci. Wolontariuszki tego dnia chwyciły za pędzle oraz wałki i wspólnymi siłami wraz z resztą kobiecej załogi, która dołączyła do tej inicjatywy, zagruntowały i pomalowały ściany przyszłego domu pani Dagmary.

Warto pomagać. Każdy z nasz może znaleźć się w takiej sytuacji. Jeśli tylko mamy siłę, chęć i zdrowie to myślę, że warto pomóc drugiemu człowiekowi. Bardzo mnie ujęła historia pani Dagmary. Jest młodą osobą, samotną mamą. Sama zdobyła to mieszkanie. Walczy o jak najlepszy byt dla swoich dzieci. Bardzo ją podziwiamy - mówi Agnieszka Hat, wolontariuszka z Saint Gobain Glass.

Saint Gobain Budujemy Dobro

W czasie prac, panie odwiedziła lokalna prasa i radio, a także ekipa telewizyjna Dzień dobry TVN, której relację można obejrzeć poniżej.

https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/kobiety-wyremontuja-mieszkanie-samotnej-matce-5627453

Zakończenie remontu planowane jest na koniec marca, jednak przed ekipą wciąż dużo pracy.

Saint Gobain Dzień Kobiet
Saint Gobain Dzień Kobiet

Jeśli chcecie wesprzeć panią Dagmarę oraz jej dzieci Roksanę i Kacpra, możecie to zrobić dorzucając swoją cegiełkę do zbiórki

https://zrzutka.pl/zf568d

Fundacja Habitat wspiera niezamożne osoby, które potrzebują miejsca do mieszkania lub mieszkają w nieodpowiednich warunkach. Wizja organizacji to: Świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia.

Wizja fundacji Habitat for Humanity jest zbieżna z ideałami Grupy Saint-Gobain i naszym celem “Making the world a better home” - dla ludzi i dla planety.

Saint Gobain Dzień Kobiet
Saint Gobain Dzień Kobiet