Architektoniczny spacer po ikonicznych budynkach Warszawy
Mieliśmy niedawno zaszczyt gościć specjalistów z branży architektonicznej na wyjątkowym wydarzeniu, które pozwoliło nam spojrzeć na ikoniczne budynki Warszawy z zupełnie nowej perspektywy. Rozwiązania aż 11 marek Saint-Gobain stały się kluczowym elementem tych inspirujących projektów, a my mieliśmy okazję pokazać, jak nasze technologie kształtują przyszłość budownictwa.
Zaczęliśmy od naszej nowej siedziby na 28. piętrze najwyższego budynku w Unii Europejskiej - Varso Tower. Tam naszych gości przywitała Joanna Czynsz-Piechowiak, CEO Grupy Saint-Gobain w Polsce i na Ukrainie wraz z Marcinem Nowarą, Dyrektorem Generalnym Saint-Gobain Solutions. Nasi goście mieli okazję zobaczyć wnętrza jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Kulisy projektu przedstawili arch. Jędrzej Kolesiński, Partner i Architekt w Foster + Partners oraz Daniel Miernik, Senior Consulting Engineer HB Reavis, zaś o aranżacji naszego biura z wykorzystaniem produktów marek Saint-Gobain opowiadał arch. Bartosz Trzop, Prezes Zarządu pracowni Trzop Architekci z zespołem.
Muzeum Historii Polski było kolejnym przystankiem na trasie – obiekt nagrodzony w konkursie Prix Versailles w kategorii najpiękniejszych muzeów świata. Twórcy z pracowni WXCA, arch. Szczepan Wroński, założyciel pracowni WXCA oraz arch. Katarzyna Bilik, Architekt Prowadząca w WXCA, opowiedzieli o procesie powstawania tego niezwykłego miejsca z wykorzystaniem rysunków projektowych.
Następnym punktem programu była Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego w Centrum Nauki Kopernik – unikalna przestrzeń B+R w Polsce, w której zaprezentowaliśmy możliwości współpracy i nasze innowacyjne rozwiązania. Pod przewodnictwem Joanny Kalinowskiej, Dyrektor Rozwoju Centrum Nauki Kopernik, nasi goście mogli doświadczyć przestrzeni pełnej innowacji i kreatywnego podejścia do nauki.
Zwieńczeniem dnia była kolacja w restauracji Barcelo w Elektrowni Powiśle, której wnętrza zaprojektowane przez APA Wojciechowski Architekci dodały wyjątkowego klimatu temu wydarzeniu, a towarzyszyła mu opowieść arch. Marty Wierusz, Architekt Prowadzącej Zespół Wnętrz APA Wojciechowski.
W obiektach, które odwiedziliśmy z naszymi gośćmi, zastosowano rozwiązania następujących marek: Saint-Gobain Glass, Glassolutions, Isover, Rigips, Weber, Ecophon, Vetrotech, Swisspacer, Chryso, GCP oraz PAMBuilding.
Zobacz również
Kongres Nowoczesny Pion Techniczny - projektowanie placówek medycznych
Saint-Gobain w Polsce oraz marka Ecophon Polska są partnerami XI Kongresu Nowoczesny Pion Techniczny, który odbywa się 14–15 maja w Toruniu. To ważna przestrzeń do rozmowy o tym, jak tworzyć placówki ochrony zdrowia bardziej funkcjonalne, komfortowe i gotowe na wyzwania przyszłości.
Saint-Gobain mecenasem Nagrody Roku SARP 2026
Saint-Gobain w Polsce jest partnerem i mecenasem tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Stowarzyszenia Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, wyróżniającego wyjątkowe realizacje architektoniczne oddane do użytku w 2025 roku. Finałowa gala odbędzie się 11 czerwca w Warszawie, w Pałacu na Foksal. W obradach jury konkursowego uczestniczy Maciej Jeżewski, Key Account Manager Saint-Gobain w Polsce.
Saint-Gobain na XI Kongresie Wyzwań Zdrowotnych
Za nami XI Kongres Wyzwań Zdrowotnych, który odbył się 12–13 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z udziałem Saint-Gobain jako wystawcy. Tegoroczna edycja była rekordowa – 5500 uczestników, w tym 3500 stacjonarnie – co wskazuje na rosnącą istotność problematyki przyszłości systemu ochrony zdrowia.
Cykl Archisens: jak projektujemy przedszkola i żłobki?
Najnowszy, drugi odcinek cyklu rozmów o architekturze Archisens zatytułowany "Mały człowiek w dużej przestrzeni" poświęcony jest projektowaniu budynków edukacyjnych z perspektywy potrzeb najmłodszych. Gościem programu jest arch. Dorota Sibińska, współwłaścicielka pracowni XYstudio.
Budownictwo niskoemisyjne: Szkolenie PLGBC, ekspert Saint-Gobain
25 marca Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zaprasza na szkolenie online „Budownictwo niskoemisyjne – EPD, CPR i świadome wybory materiałowe”, które poprowadzi Piotr Wereski, certyfikowany projektant domów pasywnych i ekspert PREFAB w Saint-Gobain Solutions.