Hero Image
Aleja 1000 drzew Isover na 30-lecie
2 min

Aleja 1000 drzew ISOVER

W poniedziałek 16 października pracownicy Isover posadzili 1000 młodych buków w Gliwickim ośrodku Czechowice. Razem z nimi byli uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku oraz przedstawiciele Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, którzy zaangażowali się w inicjatywę marki. Tak powstała ALEJA TYSIACA DRZEW ISOVER.

Aleja 1000 drzew powstała z inicjatywy Saint-Gobain ISOVER w ramach obchodów jubileuszu 30 lat istnienia firmy na polskim rynku. 

Na zakończenie pracy odsłonięto pamiątkową tablicę przy dźwiękach muzyki leśnej. W ramach podziękowania zagrał zespół ze szkoły w Brynku. Uczniowie przygotowali również konkursy dotyczące wiedzy o lesie, podczas których pracownicy Isover mogli poznać różne gatunki drzew i dowiedzieć się więcej o posadzonych właśnie bukach.  Natomiast w symulatorze spróbowali swoich sił przy załadunku drewna. 


Buk pełni ważną funkcję w ekosystemie. To intensywny producent ściółki leśnej, a dzięki temu, że liście buka są bogate w związki wapnia, przyczyniają się do wzbogacenia gleby w substancje pokarmowe i zapobiegają jej ubożeniu. Bukiew, czyli orzeszki bukowe, uwielbiane są przez zwierzęta. Eksperci policzyli, że żywi się nimi ponad 50 gatunków ptaków i ssaków. I najważniejsze. Buk potrafi wyprodukować aż 7000 litrów tlenu na dobę, co wystarcza dla 50 osób. Co roku każdy hektar lasu bukowego usuwa z powietrza około 50 ton pyłu. A w związku z tym, że lubi miejsca umiarkowanie wilgotne, to teren, gdzie zostały posadzone, jest dla niego idealny - mówi mgr inż. leśnictwa Przemysław Voss, to pod jego czujnym okiem posadzono drzewa.

To już druga taka inicjatywa w tym roku w ramach programu ISOVER "Małe Kroki Wielka Zmiana", którego celem jest wsparcie lokalnych społeczności i działanie wraz z nimi dla dobra środowiska.

Chcemy, aby świat był lepszym domem, dlatego produkując lokalnie, regularnie angażujemy się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Aleję Tysiąca Drzew posadziliśmy przy popularnym wśród mieszkańców Gliwic i okolic miejscu kontaktu z naturą oraz całorocznego, aktywnego wypoczynku. Bardzo się z tego cieszymy! - powiedziała Zuzanna Schön, zastępca Dyrektora Generalnego ds. Marketingu w Grupie Saint-Gobain, do której należy Isover.    

Dziękujemy wszystkim pracownikom fabryki ISOVER w Gliwicach, za wielkie serca i zapał! Wspólnie zrobili coś dobrego dla ludzi i środowiska.

 

Zapraszamy na relacje wideo!