2 min

Akwizycja GCP Applied Technologies

Akwizycja GCP Applied Technologies
Akwizycja GCP Applied Technologies

Saint-Gobain wykonuje decydujący krok w kierunku objęcia pozycji lidera w branży chemii budowlanej podpisując wiążącą umowę nabycia GCP Applied Technologies

 

Przejęcie to jest decydującym krokiem w kierunku objęcia prze Saint−Gobain pozycji światowego lidera w branży chemii budowlanej z całkowitą wartością przychodów ze sprzedaży przekraczającą 4 mld EUR (wzrost z 3 mld EUR). Transakcja ta wspiera także realizację strategii Grupy jako lidera w dziedzinie zrównoważonego budownictwa.

Czym jest GCP Applied Technologies?

GCP Applied Technologies jest wiodącym światowym graczem na rynku specjalistycznych produktów chemii budowlanej, osiągającym przychody rzędu 1,0 mld USD, posiadającym 50 zakładów produkcyjnych w 38 krajach świata i zatrudniającym około 1,800 osób.
Przedsiębiorstwo wnosi globalną platformę z ugruntowanymi sukcesami w dziedzinie dodatków do cementu, domieszek do betonu oraz produktów do hydroizolacji infrastruktury, obiektów komercyjnych i mieszkaniowych. GCP zapewnia Saint−Gobain wyjątkową szansę na objęcie pozycji globalnego lidera w rosnącym sektorze chemii budowlanej, zapewniając klientom zgodność ze standardami zrównoważonego rozwoju i wysoką efektywność. Połączenie w ramach platformy produktów Weber, Chryso i GCP oznacza dla klientów bardzo szeroką ofertę rozwiązań z zakresu chemii budowlanej o wysoce komplementarnym zasięgu geograficznym.

Komentarz Benoit Bazina, CEO firmy Saint−Gobain:

"Przejęcie GCP jest dla Sain−Gobain doskonałym i ważnym krokiem w kierunku dalszego umacniania się na pozycji światowego lidera w dziedzinie chemii budowlanej oraz wzmocnienia swojej obecności geograficznej w Ameryce Północnej i na rynkach wschodzących, a oba te cele leżą u podstaw naszego planu strategicznego 'Grow & Impact' ".

Pełna treść noty prasowej − poniżej

Related documents
Noty prasowe
2021.12.06_PR_Akwizycja GCP Applied Technologies