Przejęcie to jest decydującym krokiem w kierunku objęcia prze Saint−Gobain pozycji światowego lidera w branży chemii budowlanej z całkowitą wartością przychodów ze sprzedaży przekraczającą 4 mld EUR (wzrost z 3 mld EUR). Transakcja ta wspiera także realizację strategii Grupy jako lidera w dziedzinie zrównoważonego budownictwa.

GCP Applied Technologies jest wiodącym światowym graczem na rynku specjalistycznych produktów chemii budowlanej, osiągającym przychody rzędu 1,0 mld USD, posiadającym 50 zakładów produkcyjnych w 38 krajach świata i zatrudniającym około 1,800 osób.
Przedsiębiorstwo wnosi globalną platformę z ugruntowanymi sukcesami w dziedzinie dodatków do cementu, domieszek do betonu oraz produktów do hydroizolacji infrastruktury, obiektów komercyjnych i mieszkaniowych. GCP zapewnia Saint−Gobain wyjątkową szansę na objęcie pozycji globalnego lidera w rosnącym sektorze chemii budowlanej, zapewniając klientom zgodność ze standardami zrównoważonego rozwoju i wysoką efektywność. Połączenie w ramach platformy produktów Weber, Chryso i GCP oznacza dla klientów bardzo szeroką ofertę rozwiązań z zakresu chemii budowlanej o wysoce komplementarnym zasięgu geograficznym.

Komentarz Benoit Bazina, CEO firmy Saint−Gobain:

"Przejęcie GCP jest dla Sain−Gobain doskonałym i ważnym krokiem w kierunku dalszego umacniania się na pozycji światowego lidera w dziedzinie chemii budowlanej oraz wzmocnienia swojej obecności geograficznej w Ameryce Północnej i na rynkach wschodzących, a oba te cele leżą u podstaw naszego planu strategicznego 'Grow & Impact' ".

Pełna treść noty prasowej − zobacz [link do PDF]