Leca

Leca_Baner

Leca Polska sp. z o.o. jest producentem Leca® KERAMZYTU lekkiego ceramicznego kruszywa produkowanego w Gniewie (woj. pomorskie ) ze specjalnego rodzaju glin pęczniejących stosowanego głównie w budownictwie.

Leca Polska sp. z o.o.

Keramzyt pod marką Leca® produkowany jest również poza Polską w Danii, Norwegii, Finlandii, Portugalii i Estonii. Leca® KERAMZYT to pro-ekologiczne kruszywo.

 
Podstawowym i jedynym surowcem do produkcji keramzytu jest glina pęczniejąca, która po krótkim okresie sezonowania, jest mechanicznie rozgniatana i rozdrabniana. W postaci drobnych cząstek trafia  do obrotowego pieca gdzie w temperaturze dochodzącej do 1150°C pęcznieje. Kulki keramzytu maja porowata przypominająca pumeks strukturę wewnętrzną z ceramiczną twardą skorupą na zewnątrz. 


Z jednego metra sześciennego gliny uzyskuje się ok. 5 m3 keramzytu. Ciężar tego kruszywa jest pięciokrotnie mniejszy niż tradycyjnych kruszyw. Transport kruszywa jest wydajniejszy ponieważ  jednorazowo można przewozić go. Keramzyt to materiał izolacyjny, który może być wielokrotnie wykorzystywany. Na przestrzeni czasu nie traci swoich właściwości a po zakończeniu eksploatacji obiektu może być odzyskany i ponownie użyty.  


Zapraszamy na naszą stronę internetową

Leca_logo
Leca_spec

Leca® KERAMZYT  wykorzystuje się przy produkcji pustaków i bloczków keramzytobetonowych systemu Leca BLOK i innych a także do różnego rodzaju izolacji termicznych i akustycznych, drenaży, przy budowie dróg na gruntach o niskiej nośności, w ogrodnictwie, ochronie środowiska  i we wielu innych ciekawych zastosowaniach. Fabryka w Gniewie produkuje kruszywo oraz dostarczę je do kilkudziesięciu Firm produkujących pustaki i bloczki. Ponadto dostarcza keramzyt na budowy. Jednocześnie pracownicy działu technicznego pomagają w doborze właściwej technologii zastosowania kruszywa.

Leca® KERAMZYT to materiał, który może spełniac jednocześnie kilka funkcji użytkowych: 


Leca® BLOK
- W wyrobach Leca® BLOK jest podstawowym składnikiem mieszanki lekkiego betonu. W każdym pustaku jest ok. 85-95%  keramzytu. Pozostała objetość wypełnia cement i piasek. W bloczkach ilość keramzytu stanowi ok. 45-65%. www.lecadom.pl

Pustaki keramzytowe znajduja zastosowanie głównie w budownictwie jednorodzinnym. Ściany z takich pustaków są lekkie i termoizolacyjne co pozwala na ograniczenie grubości materiału do izolacji cieplnych w ścianach dwu i trójwarstwowych. Jednak to co najbardziej wyróżnia ściany z pustaków Leca® BLOK to pardzo dobra paroprzepuszczalność ułatwiająca wysychanie ścian zarówno na etapie budowy jak i uksploatacji budynków.   

Bloczki keramzytobetonowe służą głownie do wykonywania ścian o wysokiej izolacyjności akustycznej w budownictwie wielorodzinnym. Dodatkowo wprowadzony w ubiegłym roku Bloczek Leca® BLOK akustyczny 22KKS  spełnia jednocześnie dwie funkcje. Izoluje od hałasu i chłodu jaki w przypadku oddzielenia mieszkań od korytarzy i klatek schodowych.

Izolacje z Leca® KERAMZYTU