Hero Image
Debata Międzynarodowy biznes w zielonej i inkluzywnej transformacji
Zrównoważony rozwój
2 min

ESG tematem przewodnim debaty z udziałem międzynarodowych gości

Polityka ESG i CSR wyznaczają dziś kierunek w biznesie. Kryzys gospodarczy, energetyczny i klimatyczny wystarczyły, by w ciągu kilkunastu miesięcy stały się one jednymi z ważniejszych tematów publicznej debaty. Grupa Saint-Gobain w Polsce 4 lipca podjęła merytoryczną dyskusję na temat roli międzynarodowego biznesu w zielonej i inkluzywnej transformacji. W wydarzeniu udział wzięli były Minister Klimatu i Środowiska oraz Prezydent COP24, Michał Kurtyka, a także przedstawiciele francuskich koncernów zrzeszonych w Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej, w tym Starsza Wiceprezes Saint-Gobain ds. HR/CSR, Claire Pedini.

"Międzynarodowy biznes w zielonej i inkluzywnej transformacji" to temat debaty, która odbyła się w przestrzeni Saint-Gobain w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. Ciekawa i inspirująca dyskusja była możliwa dzięki współpracy z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą (CCIFP), Centrum Nauki Kopernik, BNP Paribas Bank Polska oraz L’oreal.

W debacie udział wzięli przedstawiciele spółek z francuskim kapitałem, ściśle związanych z europejskim, odpowiedzialnym biznesem: Claire Pedini – Starsza Wiceprezes Saint-Gobain (Global) ds. HR/CSR, Jarosław Rot – Dyrektor wykonawczy BNP Paribas Bank Polska ds. zrównoważonego rozwoju, Valéry Gaucherand – Dyrektor Generalny L’Oréal Polska i Krajów Bałtyckich. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się również gość specjalny - Michał Kurtyka, były Minister Klimatu i Środowiska, Prezydent COP24. Dobór prelegentów nie był tu przypadkowy – Francja jest drugim pod względem wielkości zagranicznym inwestorem w Polsce.

Gości przywitała Joanna Czynsz-Piechowiak, CEO Saint-Gobain w Polsce i Ukrainie oraz Robert Firmhofer, Dyrektor Generalny Centrum Nauki Kopernik. Dyskusję moderowała Joanna Jaroch-Pszeniczna, Dyrektor Generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

 

Debata Międzynarodowy biznes w zielonej i inkluzywnej transformacji


Wydarzenie zwróciło uwagę dziennikarzy. Dziękujemy za obecność: Rzeczpospolita, Puls Biznesu, WPROST, Builder Polska, Forbes Polska, Architektura-murator oraz telewizji BIZNES24, która zrealizowała wideo-relację.


Temat zielonej i inkluzywnej transformacji biznesu, którego zasięg i wpływ ma skalę międzynarodową jest dziś niezwykle ważny - służy nie tylko ochronie naszej planety, ale również stanowi klucz do rozwoju i poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw jak również dobrostanu obecnych i przyszłych pokoleń.

Jakich firm dziś potrzebujemy i jak powinna wyglądać przyszłość odpowiedzialnego, świadomego przemysłu? Czy możemy liczyć na technologie w drodze do bardziej ekologicznego świata? W czym tkwią największe wyzwania i czy nasze społeczeństwa są gotowe na zmiany? To tylko kilka z wielu poruszanych podczas debaty tematów. 

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania debaty: