W zrównoważonym rozwoju środowisko naturalne jest jego podstawą, gospodarka narzędziem, a dobrobyt społeczeństwa celem.
Zrównoważony rozwój gospodarczy to zdolność organizacji do zarządzania swoją działalnością i tworzenia wartości, przy jednoczesnym generowaniu korzyści społecznych i środowiskowych dla pracowników, udziałowców i ogółu społeczeństwa. Oznacza to dodatkowe wysiłki, które wykraczają poza zwykłą zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska i opierają się na inwestycjach w kapitał ludzki, technologie odpowiedzialne za środowisko oraz głębsze i bardziej produktywne relacje ze społecznością, w której działa.
Celem tych działań są:
-
Promocja efektywnego zużycie zasobów naturalnych
-
Zapobieganie zanieczyszczeniom / Zero odpadów
-
Poprawa polityki zarządzania środowiskowego
-
Tworzenie produktów i usług z odpowiedzialnością środowiskową i społeczną
U podstaw zrównoważonego rozwoju społecznego leży poszanowanie praw człowieka i równe szanse dla wszystkich jednostek w społeczeństwie.
Zrównoważony rozwój społeczny można osiągnąć jedynie poprzez promowanie bardziej sprawiedliwego i bardziej integracyjnego społeczeństwa, zdolnego do sprawiedliwego podziału swoich dóbr i bogactwa w celu wyeliminowania ubóstwa.
Uznanie i poszanowanie różnorodności kulturowej, unikanie wszelkich form wyzysku i promocja ochrony ludzi przed zanieczyszczeniami lub innymi szkodami powodowanymi przez organizacje.
Promowanie dostępu do podstawowych zasobów bez obniżania jakości życia ludzi, promocja zrównoważonego budownictwa i dostęp do edukacji.
Z równoważony rozwój środowiska odzwierciedla potrzebę właściwej ochrony i zarządzania zasobami naturalnymi, zwłaszcza tymi, które są nieodnawialne lub niezbędne do podtrzymywania życia.
W tym celu koncentruje się na konkretnych działaniach mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby oraz zachowanie różnorodności biologicznej.
Celem jest zagwarantowanie ochrony i jakości środowiska, a także promowanie odpowiedzialnej konsumpcji zasobów naturalnych.