Jak uniknięto poważnej reklamacji szyb w ramach | Damian D.
Jestem pracownikiem działu jakości. Jednym z wyzwań które wpłynęły na sprzedaż była poważna reklamacja obejmująca dużą partię wyrobów o charakterze wypływek butylu czyli uszczelniacza pierwotnego. Szczegółowa analiza wykazała, że przyczyną był niekompatybilny uszczelniacz zastosowany w procesie szklenia zestawów w stolarce drewnianej.
Dzięki spokojnemu podejściu i rzeczowej analizie problemu zidentyfikowano że problemem był jeden ze stosowanych komponentów do izolowania szyb w ramach. Podczas rozmów z klientem precyzyjnie i dokładnie wyjaśniłem naturę zaistniałego problemu. Dodatkowo dzięki badaniom wykazałem nieprawidłowość i szybko zasygnalizowałem klientowi że niezbędna będzie zmiana stosowanego uszczelniacza aby uniknąć strat, które mogą sięgać dziesiątek tysięcy zł.
Zamiast eskalacji sporu zaproponował wsparcie w postaci sprawdzenia nowych kompatybilnych produktów w rozsądnej dla klienta cenie. Efektem były uzgodnione działania naprawcze u klienta oraz ograniczenie dalszych kosztów związanych z potencjalnymi kolejnymi reklamacjami.
Wsparcie i rzetelne podejście dodatkowo umożliwiło uniknięcie reklamacji a co więcej całość wpłynęła na poprawę komunikacji i zadowolenia po stornie naszego klienta.