Ecophon

Ecophon

Sound effect on people

Ecophon_baner

Ecophon opracowuje, produkuje i sprzedaje dźwiękochłonne systemy sufitowe i ścienne. Wierzymy, że dźwięk może wnieść do naszego życia zmianę i z zaangażowaniem popularyzujemy wiedzę na temat znaczenia akustyki pomieszczeń dla dobrego samopoczucia ich użytkowników. Ecophon jest wiodącym dostawcą rozwiązań akustycznych, które przyczyniają się do poprawy wydajności i jakości życia użytkowników wnętrz. Wierzymy, że dźwięk może wnieść do naszego życia zmianę i z zaangażowaniem popularyzujemy wiedzę na temat znaczenia akustyki pomieszczeń dla dobrego samopoczucia ich użytkowników – niezależnie od miejsca, rodzaju aktywności i potrzeb. Naszym celem jest stworzenie we wnętrzach warunków akustycznych charakterystycznych dla naturalnej przestrzeni otwartej. Warunków optymalnych dla ludzkiego słuchu, zapewniających dobrą zrozumiałość mowy i niski poziom hałasu. Warunków pozytywnie wpływających na samopoczucie i wydajność osób przebywających w pomieszczeniach. Zasady przyświecające naszej pracy wywodzą się ze szwedzkich tradycji ludzkiego podejścia do problemów, wspólnej odpowiedzialności za jakość życia oraz wyzwania przyszłości. Jesteśmy dumni z naszego nieustannego zaangażowania w przejrzyste i zrównoważone praktyki. A jako członkowie Grupy Saint-Gobain chcemy mieć swój udział w tworzeniu lepszego świata.

ecophon 1792x520

Produkty ECOPHON

Sufity i ściany są elementem każdego pomieszczenia i mimo zmieniających się trendów to one stanowią jedne z największych powierzchni, które mogą kształtować akustykę wnętrz. Dzięki rozmaitości produktów oraz ich wariantów nie trzeba już wybierać między oryginalnym designem a dobra akustyką wnętrza. Ecophon jest odpowiedzią na zmieniające się nurty projektowe, ale też coraz wyżej stawiane przez użytkowników wymagania akustyczne.

Ecophon_spec

Sufit akustyczny od ściany do ściany

Pierwszym krokiem w planowaniu akustyki wnętrz zazwyczaj jest montaż sufitu od ściany do ściany. Szeroki wybór krawędzi, kolorów i opcji montażu dostosowanych do wymagań technicznych pomieszczenia pozwala na stworzenie ciekawego wnętrza zapewniając komfort akustyczny. Podwieszane sufity Ecophon Focus to nasza największa rodzina produktów. Znakomite parametry akustyczne i atrakcyjne wzornictwo oraz duża różnorodność zastosowań są genialnym narzędziem w rękach architektów i projektantów wnętrz. Rodzina Focus obejmuje 10 różnych typów krawędzi oraz 6 unikalnych rozwiązań dodatkowych pozwalających uzyskać stylowe zmiany poziomów, wykończenia na styku ścian oraz uwzględnić elementy wolnowiszące. Bogata kolorystyka płyt sufitowych, którą stale aktualizujemy zgodnie z najnowszymi trendami, zapewnia szeroki wachlarz możliwości projektowych. Z systemami Ecophon Focus tworzenie optymalnego pod kątem akustyki wnętrza nie może być nudne.