Ecophon

Ecophon_baner

Sound effect on people

Ecophon

Ecophon opracowuje, produkuje i sprzedaje dźwiękochłonne systemy sufitowe i ścienne. Wierzymy, że dźwięk może wnieść do naszego życia zmianę i z zaangażowaniem popularyzujemy wiedzę na temat znaczenia akustyki pomieszczeń dla dobrego samopoczucia ich użytkowników. Ecophon jest wiodącym dostawcą rozwiązań akustycznych, które przyczyniają się do poprawy wydajności i jakości życia użytkowników wnętrz. Wierzymy, że dźwięk może wnieść do naszego życia zmianę i z zaangażowaniem popularyzujemy wiedzę na temat znaczenia akustyki pomieszczeń dla dobrego samopoczucia ich użytkowników – niezależnie od miejsca, rodzaju aktywności i potrzeb. Naszym celem jest stworzenie we wnętrzach warunków akustycznych charakterystycznych dla naturalnej przestrzeni otwartej. Warunków optymalnych dla ludzkiego słuchu, zapewniających dobrą zrozumiałość mowy i niski poziom hałasu. Warunków pozytywnie wpływających na samopoczucie i wydajność osób przebywających w pomieszczeniach. Zasady przyświecające naszej pracy wywodzą się ze szwedzkich tradycji ludzkiego podejścia do problemów, wspólnej odpowiedzialności za jakość życia oraz wyzwania przyszłości. Jesteśmy dumni z naszego nieustannego zaangażowania w przejrzyste i zrównoważone praktyki. A jako członkowie Grupy Saint-Gobain chcemy mieć swój udział w tworzeniu lepszego świata.

Ecophon 1792x520
Ecophon_spec

Produkty ECOPHON

Sufity i ściany są elementem każdego pomieszczenia i mimo zmieniających się trendów to one stanowią jedne z największych powierzchni, które mogą kształtować akustykę wnętrz. Dzięki rozmaitości produktów oraz ich wariantów nie trzeba już wybierać między oryginalnym designem a dobra akustyką wnętrza.

Sufit akustyczny od ściany do ściany

Pierwszym krokiem w planowaniu akustyki wnętrz zazwyczaj jest montaż sufitu od ściany do ściany. Szeroki wybór krawędzi, kolorów i opcji montażu dostosowanych do wymagań technicznych pomieszczenia pozwala na stworzenie ciekawego wnętrza zapewniając komfort akustyczny. Podwieszane sufity Ecophon Focus to nasza największa rodzina produktów. Znakomite parametry akustyczne i atrakcyjne wzornictwo oraz duża różnorodność zastosowań są genialnym narzędziem w rękach architektów i projektantów wnętrz. Rodzina Focus obejmuje 10 różnych typów krawędzi oraz 6 unikalnych rozwiązań dodatkowych pozwalających uzyskać stylowe zmiany poziomów, wykończenia na styku ścian oraz uwzględnić elementy wolnowiszące. Bogata kolorystyka płyt sufitowych, którą stale aktualizujemy zgodnie z najnowszymi trendami, zapewnia szeroki wachlarz możliwości projektowych. Z systemami Ecophon Focus tworzenie optymalnego pod kątem akustyki wnętrza nie może być nudne.


 

Panele ścienne odpowiedzią na poziome odbicia dźwięków

Do zaprojektowania naprawdę dobrego środowiska akustycznego potrzebne są dodatkowe elementy dźwiękochłonne rozmieszczone strategicznie w całym pomieszczeniu. Sufit akustyczny jest pierwszym wyborem jednak gołe ściany nadal pozostaną źródłem pogłosu. Rozwiązanie tego problemu stanowią dźwiękochłonne panele ścienne Akusto, które poprawiają wyrazistość mowy, zmniejszają siłę dźwięku, ograniczają jego rozprzestrzenianie się i eliminują trzepoczące echo. Różnorodność kształtów, kolorów, form, a nawet możliwość wykonania własnego nadruku są dodatkowym atutem otwierającym furtkę do wymarzonego projektu. Panele są dostępne z powłokami Texona, Super G i Akutex FT, a cała rodzina Akusto oferuje wiele możliwości indywidualizacji rozwiązań oraz tworzenia unikalnych, wyrazistych konfiguracji. Dostępnych jest również wiele opcji montażu.


 


 

Ecophon Solo – przełamuje standardy

Wolnowiszace panele akustyczne Ecophon Solo mogą być stosowane tam, gdzie montaż sufitów pełnopowierzchniowych nie jest możliwy lub wskazany. Podążając za najnowszymi trendami system Ecophon Solo pozwala na tworzenie nietypowych i intrygujących rozwiązań projektowych. Płyty wolnowiszące o grubości 40 mm w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów, kolorów, powłok i opcji montażu umożliwiają realizację nawet najbardziej zwariowanych, artystycznych pomysłów projektowych z zapewnieniem optymalnych parametrów akustycznych. Dodatkowo Ecophon Solo Baffle są montowane pionowo, a nowe powierzchnie paneli Solo Steel oraz Solo Textile pozwalają na zabawę fakturami.


 

Nowocześnie i cicho

Często nie doceniamy znaczenia akustyki. Dźwięk ma na nas ogromny wpływ, a dane naukowe potwierdzają korzyści płynące z dobrych warunków akustycznych panujących we wnętrzach. Dlatego tak ważne jest, aby o akustykę zadbać już na etapie projektowania pomieszczenia.

Różnorodność dźwiękochłonnych systemów sufitowych i ściennych Ecophon jest odpowiedzią na zmieniające się trendy i wyzwania projektowe. W naszej ofercie dostępne są także systemy Ecophon Hygiene spełniające wysokie wymagania higieniczne przeznaczone np. do szpitali lub obiektów farmaceutycznych. Systemy Ecophon Super G są natomiast odporne na uderzenia i z powodzeniem sprawdzą w salach sportowych.

Co nas wyróżnia?

check-mark

Szeroka gama rozwiązań

 

izolacja

Najwyższa jakość

 

folder

Komfort akustyczny

 

list

Indywidualne rozwiązania

 

frost

Atrakcyjne wzornictwo

 

eco

Doradztwo techniczne