W kawalerkach przy ul. Brechta 12 w Warszawie sześciu podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w warszawskim Aninie mieszka od września 2016 r. Przez rok lub dłużej, pod opieką wychowawcy będą uczyć się samodzielności.

Saint-Gobain pomaga w starcie w samodzielne życie

Saint-Gobain pomaga w starcie w samodzielne życie
Fundacja Saint-Gobain Initiatives dąży do zapewnienia dostępu do mieszkań wygodnych, energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska, osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Wszyscy wiemy, że bez godnego miejsca do życia ciężko jest budować swoją przyszłość. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc w stworzeniu mieszkań o dobrym standardzie i w dobrej jakości, które zapewnią młodym poczucie bezpieczeństwa i komfortu oraz ułatwią im start w dorosłość.

François-Xavier Moser

Prezes Saint-Gobain w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji

Grupa Saint-Gobain intensywnie zaangażowała się w ten pionierski projekt, realizowany przez Fundację Habitat for Humanity, która dzięki niemu tworzy modelowe rozwiązanie wspierające młodzież opuszczającą instytucje pieczy zastępczej. Fundacja Saint-Gobain Initiatives wsparła inicjatywę finansowo, co pozwoliło na szybkie zakończenie prac remontowo-budowlanych, a marki Saint-Gobain przekazały niezbędne materiały budowlane.

Zaangażowanie pracowników Saint-Gobain

W projekt zaangażowanych było także wielu pracowników Grupy: eksperci techniczni dostarczyli wsparcie merytoryczne, a wolontariusze pomagali w pracach wykończeniowych, takich jak malowanie, tynkowanie czy wykańczanie podłogi.

Zapewnienie komfortu i jakości

Do izolacji i wykończenia mieszkań użyto materiały trzech marek Saint-Gobain:

  • Weber (materiały wykończeniowe, m.in. tynki, posadzki cementowe i kleje do płytek);
  • Isover (materiały do izolacji dachu oraz ścian);
  • Rigips (systemy stelażowe do sufitów i ścian).

Jak tłumaczy Henryk Kwapisz, ekspert techniczny ze strony Saint-Gobain, który brał udział w projekcie, bardzo ważne było zapewnienie jak najlepszej izolacji dachu, podłogi oraz ścian, ponieważ mieszkania treningowe znajdują się na strychu, który latem bardzo szybko się nagrzewa, a zimą oddaje ciepło.

Zobacz jak budowaliśmy mieszkania
+ZOBACZ FILM

Samodzielny start w przyszłość

Uroczyste przekazanie kluczy odbyło się w lipcu 2016 roku.

Chłopcy z ośrodka wychowawczego wprowadzili się do nowych mieszkań we wrześniu 2016 roku. Cieszymy się, że mogliśmy się do tego przyczynić i życzymy im dużo powodzenia w dorosłym życiu.