Zdrowie i biomedycyna

Saint-Gobain - Zdrowie i biomedycyna

Zdrowie i biomedycyna

Saint-Gobain dostarcza podmiotom z sektora ochrony zdrowia tworzywa sztuczne i komponenty wysokiej wydajności, mające szerokie zastosowanie.

Produkty i rozwiązania z zakresu ochrony zdrowia i biomedycyny

Saint-Gobain oferuje materiały, znajdujące zastosowanie w najważniejszych działaniach w branży medycznej. Kluczowe dla tego segmentu określenia to niezawodność, bezpieczeństwo i zgodność z najbardziej rygorystycznymi standardami. Grupa projektuje również i rozwija produkty dla budownictwa mieszkaniowego, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, a zatem również do utrzymania w zdrowiu wszystkich mieszkańców budynków.

Saint-Gobain - zdrowie i biomedycyna

Wysokowydajne tworzywa sztuczne w służbie zdrowia

Szpitale, firmy farmaceutyczne, laboratoria badawcze – produkty Saint-Gobain znaleźć można w całej branży medycznej.

Wysokowydajne tworzywa sztuczne

Saint-Gobain opracowuje wysokowydajne tworzywa sztuczne specjalnie z myślą o sektorze ochrony zdrowia. Grupa, za pośrednictwem swoich Biotechnologicznych Jednostek Biznesowych, jest jednym z czołowych na świecie dostawców komponentów polimerowych na rynek farmaceutyczny, medyczny i biotechnologiczny.

Barierowość i biokompatybilność

Opracowane materiały o unikalnych parametrach w zakresie barierowości, biokompatybilności i przenikalności tlenu są również stosowane w laboratoriach naukowych oraz w masowej produkcji szczepionek. Te jednorazowe rozwiązania mają duży potencjał rozwoju, ponieważ coraz częściej zastępują systemy wykonane ze stali nierdzewnej.

Przełomowe innowacje

Saint-Gobain stawia na przełomowe innowacje zarówno w zakresie materiałów jak i procesów. Od samego początku Grupa wdraża również podejście oparte na rozwoju we współpracy z największymi firmami farmaceutycznymi i klientami z branży medycznej, ponieważ każdy nowy lek oznacza nowy proces wykorzystujący nowe komponenty.

Inne produkty Saint-Gobain pomagają zachować zdrowie!

Produkty Saint-Gobain nadają się szczególnie do stosowania w placówkach służby zdrowia ze względu na swoje właściwości zapewniające bezpieczeństwo dla zdrowia ludzi w środowisku, w którym żyją.

Rozwiązania Saint-Gobain

10 lat

to okres, w którym wyprodukowano ponad miliard szczepionek przeciwko więcej niż 30 szczepom wirusa grypy dzięki jednorazowym systemom firmy Saint-Gobain z wykorzystaniem technologii Sani-Tech® i C-Flex®

3 lata

to średni czas pomiędzy zaprojektowaniem wyrobu medycznego z wykorzystaniem komponentów Saint-Gobain, a jego wprowadzeniem na rynek.

Rozwój zewnętrzny

Firma Twin-Bay Medical (Stany Zjednoczone) wytwarza między innymi elastyczne przewody i jednorazowe komponenty dla przemysłu biofarmaceutycznego.

Firma American Fluoroseal Corporation (Stany Zjednoczone) zaprojektowała pionierskie worki z kopolimerów fluorowych (FEP) do zastosowań medycznych. Firma stworzyła również sterylne systemy do pobierania próbek wykorzystywane w procesach produkcji w przemyśle farmaceutycznym.

Saint-Gobain - rozwój zewnętrzny

Firma Applied Bioprocess Containers (Stany Zjednoczone) specjalizuje się w wytwarzaniu jednorazowych worków przeznaczonych do przygotowywania, zbierania, przechowywania i transportu płynnych substancji biofarmaceutycznych.

Firma LS Kunststofftechnologie (Niemcy) produkuje komponenty z zaawansowanych technologicznie polimerów dla branży medycznej, przemysłu motoryzacyjnego i wytwórczego.

Odwiedź stronę

Chirurgia - uszczelnienia OMNISEAL® w instrumentach do zespalania

Saint-Gobain Performance Plastics dostarcza aktywowane sprężyną uszczelnienia OmniSeal® do jedynego na świecie zasilanego bateriami staplera endoskopowego, który jest w pełni zautomatyzowany i przeznaczony do wielokrotnego stosowania.

Saint-Gobain - chirurgia
Saint-Gobain - Rynki na świecie - Nasze marki

Zapoznaj się z naszymi markami

Przejdź do podstrony i dowiedz się więcej o naszych markach w Polsce