Wyposażenie przemysłowe

Wyposażenie przemysłowe

Wyposażenie przemysłowe

Saint-Gobain oferuje produkty i materiały wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Zapewniają one wartość dodaną i są zaawansowane technologicznie.

Podnoszenie wydajności działalności przemysłowej

Saint-Gobain produkuje i dostarcza rozwiązania techniczne, sprzęt i materiały eksploatacyjne o wysokiej wydajności odbiorcom z wielu branż. Przemysł ciężki i sektor zaawansowanych technologii korzystają z potencjału innowacyjnego Saint-Gobain. Produkty Grupy, często opracowywane w ramach partnerskiej współpracy z klientami, przyczyniają się do wydłużenia okresu żywotności urządzeń przemysłowych oraz do zwiększenia ich wydajności i obniżenia kosztów działania ze względu na swoją niezawodność i trwałość.

Zastosowania przemysłowe

Materiały ceramiczne

Techniczne materiały ceramiczne wytwarzane przez Saint-Gobain mogą być stosowane do wykładania wnętrza pieców, gdzie odbywa się wytop surówki lub szkła. Od szklanych fasad najwyższych budynków na świecie po szkło stosowane w produkcji płaskich ekranów, szklane komponenty są wytwarzane w piecach z wymurówką wykonaną z nowoczesnych ogniotrwałych komponentów ceramicznych firmy Saint-Gobain SEFPRO.

Materiały ceramiczne

Dla branży energetycznej Saint-Gobain projektuje innowacyjne produkty i rozwiązania techniczne, które znajdują zastosowanie w eksploatacji złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, z uwzględnieniem proppantów ceramicznych stosowanych w celu zwiększenia uzysku z pól naftowych i gazowych, dodatków do katalizatorów przyspieszających reakcje chemiczne i dodatków do złoża katalizatora w postaci warstwy ceramicznych kulek utrzymujących katalizator we właściwym miejscu w reaktorze.

Na potrzeby zastosowań przemysłowych, Saint-Gobain ZirPro wytwarza ceramiczne kulki stosowane do ścierania węglanu wapnia stosowanego do powlekania papieru lub do nadawania wyrobom elektronicznym (np. smartfonom) satynowego wykończenia.

Odwiedź stronę

Tkaniny techniczne

Wysokowydajne tkaniny z włókna szklanego opracowywane przez Saint-Gobain Adfors znajdują zastosowanie w przemyśle. Rozwiązania geotekstylne tej firmy są wykorzystywane, na przykład, w działalności górniczej.

Odwiedź stronę

Tkaniny techniczne

 

Materiały ścierne

Saint-Gobain Abrasives oferuje szeroką gamę rozwiązań na potrzeby wszelkiego rodzaju operacji ściernych. Narzędzia te są wykorzystywane w przemyśle ciężkim, np. w stalowniach i papierniach, w zakładach produkcyjnych oraz w gałęziach zaawansowanych technologicznie, takich jak przemysł motoryzacyjny, lotniczy czy elektroniczny. Ściernice do szlifowania, polerowania powierzchni a nawet do przecinania elementów stalowych, są także produkowane ściśle według specyfikacji odbiorców przemysłowych, zapewniają wysokie prędkości operacyjne i niezrównaną wydajność.

Materiały ścierne

 

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku związane z wymagającymi zastosowaniami w zakresie szlifowania precyzyjnego, Dział Materiałów Ceramicznych Saint-Gobain zaprojektował nowe, innowacyjne ziarno o składzie zapewniającym optymalną siłę cięcia i twardość.

Odwiedź stronę

Gips

Saint-Gobain Formula dostarcza gipsy przemysłowe do różnorodnych zastosowań: od ceramiki łazienkowej, poprzez wytwarzanie naczyń i odlewów gipsowych do protez stomatologicznych oraz zastosowań w procesie produkcji opon.

Odwiedź stronę

 

Materiały izolacyjne

Rozwiązana na bazie wełny mineralnej oferowane przez Saint-Gobain są projektowane pod kątem procesów i urządzeń przemysłowych, szczególnie w branży paliwowo-gazowej i w przemyśle chemicznym. Produkty ISOVER gwarantują bardzo wysoką sprawność cieplną, w odpowiedzi na wymagania ekonomiczne i ekologiczne kładące nacisk na zwiększenie efektywności energetycznej procesów. Wykazują one odporność na temperatury do 700°C (1 300°F) i są niepalne. Materiały izolacyjne ISOVER zapewniają dodatkowo doskonałe parametry akustyczne niezbędne, aby kontrolować poziom hałasu na terenie zakładów produkcyjnych. Z kolei w branży AGD produkty ISOVER znajdują specyficzne zastosowania np. w izolacji piekarników i lodówek.

Odwiedź stronę

 

Materiały dźwiękochłonne

Jednym z priorytetów w zakładach przemysłowych jest redukcja hałasu, często połączona z wysokimi wymogami sterylności i utrzymania czystości. Twarde, gołe powierzchnie i materiały wykończeniowe w połączeniu z głośnymi procesami mechanicznymi, tworzą hałaśliwe otoczenie. Produkty Ecophon z grupy Hygiene spełniają wysokie wymagania w zakresie emisji cząstek stałych i substancji lotnych w powietrzu, płyty nie stanowią pożywki dla mikroorganizmów a ich powierzchnia pozwala na łatwe utrzymanie w czystości. Korzyści dla obiektów przemysłu farmaceutycznego, elektronicznego czy spożywczego to przede wszystkim: zwiększenie wydajności, zwiększenie bezpieczeństwa, lepsze samopoczucie pracowników, poprawa komunikacji, minimalizacja potrzeby ochrony słuchu.

Odwiedź stronę

Saint-Gobain - Rynki na świecie - Nasze marki

Zapoznaj się z naszymi markami

Przejdź do podstrony i dowiedz się więcej o naszych markach w Polsce