Hero Image
SGTD_Przedszkole_DzienRecyklingu_baner
2 min

KOLEJNA LEKCJA EKOLOGII Z SAINT-GOBAIN TRANSPORT DIVISION

Saint-Gobain Sekurit Transport Division wraz z Miejskim Przedszkolem nr 7 w Żarach realizuje projekt pod hasłem „Zielone Przedszkole z Saint-Gobain”, w ramach którego organizowanych jest szereg akcji z udziałem dzieci w tematyce szeroko rozumianej ekologii i ochrony środowiska. Odpowiedzialność społeczna w obszarze zrównoważonego rozwoju zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią jest dla Grupy Saint-Gobain jednym z kluczowych elementów planu strategicznego Grow&Impact.

Stąd też wspólna akcja w ramach Światowego Dnia Recyklingu, który obchodzony jest 18 marca.
W piątek 17 marca blisko 150 podopiecznych placówki w wieku 3-6 lat wzięło udział w zajęciach dotyczących prawidłowej segregacji odpadów przygotowanych przez pracowników Saint-Gobain Transport Division. Oprócz multimedialnej prezentacji z elementami muzycznymi, dzieci zmierzyły się również z dopasowaniem poszczególnych odpadów do pojemników w odpowiednim kolorze. Przedszkolaki brały czynny udział w zajęciach, były zainteresowane tematyką ekologiczną, a co więcej pozytywnie zaskoczyły poziomem wiedzy na temat tego, jak ważny jest recykling. Wyraźnie widoczne było doświadczenie przedszkolaków wyniesione z domu i przedszkola w temacie prawidłowej segregacji odpadów.

Ponadto firma Saint-Gobain zakupiła pojemnik na plastikowe nakrętki, który z założenia spełnia funkcję podwójną; nie tylko zachęca do segregacji, ale ma także wymiar charytatywny. Napełniając pojemnik nakrętkami możemy wspierać osoby chore lub z niepełnosprawnościami z jej miasta i regionu. Podobne pojemniki stanęły także z końcem ubiegłego roku na terenie zakładu Saint-Gobain Transport Division w ramach projektu „Carbon Fund”.

Saint-Gobain Sekurit Transport Division w Żarach zawsze chętnie włącza się w inicjatywy, który mają na celu edukację oraz poszerzanie wiedzy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Podejmujemy takie działania, by czynić świat lepszym domem dla nas wszystkich, w myśl celu nadrzędnego Grupy Saint-Gobain: „Making the world a better home” - powiedziała Anna Szpulak, Dyrektor Personalny Saint-Gobain Transport Division Żary.

Dla dzieci oraz kadry naszego przedszkola każda forma dodatkowych aktywności jest ważna. Cieszę się, że jako Miejskie Przedszkole nr 7 w Żarach zostaliśmy wybrani do projektu firmy Saint-Gobain, w ramach którego poprzez szereg inicjatyw możemy poszerzać wiedzę naszych podopiecznych w ekologicznej tematyce. Niedawno sadziliśmy wspólnie drzewa, dziś mówimy dzieciom o tym, jak ważna dla naszej planety jest segregacja odpadów - skomentowała Beata Raczkowska, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 7 w Żarach.

Dla obu stron był to wspaniały czas, pełen pozytywnej energii.