Hero Image
Ecophon świętuje 30-lecie
2 min

30 lat Ecophon w Polsce i … lepsza akustyka dla dzieci z zaburzeniami słuchu

W tym roku Ecophon świętuje 30 lat na rynku polskim. To było 30 lat odkrywania nowych produktów, inspirujących spotkań, nawiązywania niezwykle cennych relacji i realizacji ciekawych projektów, 30 lat szerzenia wiedzy o tym, jak dźwięk wpływa na ludzi.

Z okazji jubileuszu dla pracowników Saint-Gobain Ecophon w Polsce zorganizowano sportowe wyzwanie, podczas którego wspólnie należało pokonać dystans 3000 km w 3 miesiące. Założenie było takie, że jeśli uda się osiągnąć wyznaczony cel to marka Ecophon poprawi akustykę w Stowarzyszeniu „Usłyszeć Świat” wspierającym rodziców, dzieci i młodzież z zaburzeniami słuchu.

Niektórzy pracownicy biegali, inni spacerowali, jeszcze inni jeździli na rowerach, rolkach i ... udało się! Razem pokonali 3000 km! 
Gdy cel został osiągnięty wszyscy spotkali się w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia „Usłyszeć Świat” i wspólnymi siłami zamontowali sufity i panele akustyczne w sali do zajęć SI (integracja sensoryczna), a także w 3 gabinetach logopedów i psychologów dziecięcych. Wcześniej pomieszczenia były wykończone twardymi materiałami, więc różnicę było słychać od razu! W salach zrobiło się ciszej, spokojniej, co na pewno wpłynie pozytywnie na jakość prowadzonych zajęć. 


Ecophon w wyjątkowy sposób świętował swój jubileusz i dzięki temu dzieci z zaburzeniami słuchu będą miały lepsze warunki akustyczne do nauki i rozwoju. 

 

Zapraszamy na krótką relację z prac montażowych w Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu "Usłyszeć Świat".