Budownictwo mieszkaniowe

Saint-Gobain - budownictwo mieszkaniowe

Budownictwo mieszkaniowe

Produkty i rozwiązania Grupy Saint-Gobain związane z rynkami sektora budownictwa

Rozwiązania związane z rynkami budownictwa

70% wartości sprzedaży Grupy Saint-Gobain stanowią produkty i rozwiązania związane z rynkami sektora budownictwa. Unikalny, zróżnicowany portfel materiałów i usług oferowanych przez Saint-Gobain pozwala na podnoszenie efektywności energetycznej budynków oraz komfortu termicznego, akustycznego, wizualnego, jak również na dbałość o zdrowie mieszkańców.

Saint-Gobain - rozwiązania związane z rynkami budownictwa

Saint-Gobain posiada rozwiązania do wykonania:

Produkty Saint-Gobain znajdują zastosowanie we wszystkich typach nowoczesnych projektów budownictwa mieszkalnego (zarówno jednorodzinnego jak i wielorodzinnego).

Domy budowane z myślą o komforcie i zdrowiu mieszkańców

Saint-Gobain opracowuje i produkuje szeroką gamę wyrobów, które podnoszą komfort akustyczny i termiczny budynków oraz pomagają dbać o zdrowie ich mieszkańców zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Grupa wspiera profesjonalistów, inwestorów i właścicieli domów, zapewniając dostęp do szerokiego asortymentu produktów w partnerskich hurtowniach i punktach sprzedaży, doświadczony zespół pracowników oraz wysokiej jakości obsługę klienta.

 • W państwach o dojrzałych gospodarkach, zagrożonych niedoborem paliw zachodzi pilna potrzeba redukcji emisji CO2,. co powoduje zaostrzenie wymogów dotyczących izolacyjności termicznej oraz energooszczędności.
 • W państwach o szybko rozwijających się gospodarkach, charakteryzujących się gwałtownie rozwijającymi się obszarami miejskimi i znaczącym przyrostem zapotrzebowania na nowe domy.

Rozpoznawaj systemy certyfikacyjne

 • BREEAM

  Building Research Establishment Environmental Assessment [Ocena budynków pod kątem ekologiczności wystawiana przez Stowarzyszenie Badawczo-Budowlane], system brytyjski, istniejący od 1990 r. To najpowszechniej stosowana metoda projektowania i oceniania w zrównoważonym budownictwie.

 • LEED®

  Leadership in Energy and Environmental Design [Przodowanie w projektowaniu budynków energooszczędnych i przyjaznych środowisku] jest systemem wprowadzonym w 2000 r. przez Amerykańską Radę ds. Budownictwa Ekologicznego.

 • HQETM

  Haute Qualite Environmentale (Wysoka Jakość Ekologiczna), jest systemem ustanowionym we Francji w 2005 r., a od 2013 r. roku stosowanym na skalę międzynarodową.

 • DGNB

  Deutsche Gesellschaft fuer Nachhaltiges Bauen (Niemiecka Rada ds. Zrównoważonego Budownictwa), to system certyfikacji opracowany w Niemczech w 2008 r.

 • CASBEE

  Comprehensive Assessment System for Building Environment Efficiency [System wszechstronnej oceny efektywności ekologicznej budynku], system japoński po raz pierwszy zastosowany w 2001 r.

Saint-Gobain - Rynki na świecie - Nasze marki

Zapoznaj się z naszymi markami

Przejdź do podstrony i dowiedz się więcej o naszych markach w Polsce