Saint-Gobain prowadzi także intensywną działalność w obszarze R&D, której efektem jest ograniczenie zużycia energii w trakcie procesów produkcyjnych, a także spełnianie najwyższych norm środowiskowych przez oferowane produkty i usługi. Te rozwiązania są efektem pracy tysięcy inżynierów i naukowców zaangażowanych w działania Grupy.

Oto wybrane produkty Saint-Gobain, które poprawiają efektywność energetyczną budynków

Swisspacer

SWISSPACER jest sercem energooszczędnego okna. Ciepłe ramki dystansowe uszczelniają krawędzie szyb zespolonych i zapewniają idealną izolację termiczną. SWISSPACER Ultimate jest wiodącą ciepłą ramką dystansową, która posiada doskonałe właściwości termiczne. W ponad 80% oknach montowanych w domach pasywnych wykorzystuje się ramki SWISSPACER.
Swisspacer

Saint-Gobain Glass

SGG COOL-LITE SKN 176 II - jest idealnym rozwiązaniem w przypadku projektów, w których poszukuje się połączenia ochrony przeciwsłonecznej, wysokiej przepuszczalności światła i termoizolacji. Dzięki swoim właściwościom produkt ten może być z powodzeniem stosowany w sytuacjach, gdzie konieczne jest użycie bezpiecznego szkła hartowanego, tj. w fasadach, świetlikach, czy przeszkleniach o dużych powierzchniach.
Saint-Gobain Glass

Isover

ISOVER Multimax 30 - to płyty z wełny mineralnej otrzymanej z włókien szklanych o najlepszym współczynniku przewodności cieplnej λ (lambda) pośród wełen skalnych i szklanych. Dzięki doskonałym parametrom termicznym (niska lambda) pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną dla izolacji przestrzeń. Isover Multimax 30 łączy w sobie najważniejsze cechy materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej: niski współczynnik przewodzenia ciepła, jest materiałem niepalnym o niskim oporze dyfuzyjnym pary wodnej i elastycznej strukturze.
Isover