Co proponujemy?

Blutop & Natural

Saint-Gobain PAM produkuje rury BLUTOP i NATURAL. Są one z zewnątrz pokryte aktywną powłoką cynkowo-glinową z dodatkiem miedzi - BioZinalium - stanowiącą ochronę przed korozją biologiczną. Z kolei wierzchnia warstwa AQUACOAT wykonana jest z lakieru akrylowego na bazie wody, który jest przyjazny środowisku, ponieważ nie zawiera lotnych związków organicznych i Bisphenolu A. Nasz udział w dostarczaniu wody lokalnym społecznościom:
Blutop & Natural

Isover

W trosce o środowisku naturalne, w 2012 roku Isover przystąpił do realizacji globalnego projektu Saint-Gobain o nazwie CARE 4, który zobowiązuje wszystkie spółki Grupy do czterokrotnej redukcji zużycia energii w nowo powstających i poddawanych gruntownej renowacji budynkach użytkowanych przez jej przedstawicieli. Tym samym, siedziba Isover w Gliwicach została poddana kompletnej modernizacji, podczas której wykorzystano tylko materiały izolacyjne z wełny mineralnej, jak również dokonano montażu paneli fotowoltaicznych. Efektem przeprowadzonych prac była blisko 5-krotna redukcja zapotrzebowania budynku na energię.
Isover

Saint-Gobain Abrasives

Zakład narzędzi ściernych Saint-Gobain HPM Polska z siedzibą w Kole znacznie ograniczył wpływ swojej działalności na środowisko naturalne. Stało się tak dzięki eliminacji naftalenu – składnika rozpuszczalników, barwników czy sadzy. Do jego wykluczenia z procesu produkcyjnego wydatnie przyczyniły się działania organizacyjno-techniczne, a także badawczo-rozwojowe, które przewidywały m.in. całkowite zastąpienie naftalenu substancją neutralną dla środowiska naturalnego. Więcej informacji o zakładach w Kole możesz uzyskać tutaj
Saint-Gobain Abrasives

CYKL ŻYCIA PRODUKTU


Aby ocenić jak produkt wpływa na środowisko w jego cyklu życia, tj. od wydobycia surowców, aż po rozbiórkę, należy skorzystać z rzetelnej wiedzy. Taką właśnie zapewniają deklaracje środowiskowe, pod którymi podpisały się marki Saint-Gobain. Dowodzą one np., że dzięki stosowaniu np. wełny szklanej ISOVER lub szkła GLASS, Grupa w istotny sposób ogranicza niekorzystne dla środowiska emisje CO2 – wielokrotnie więcej emisji jest zaoszczędzonych przez użycie tych produktów w budynku niż jest uwalnianych podczas ich produkcji. Przykładowe dokumenty dla ECOPHON, ISOVER i RIGIPS znajdziesz tu:

 

DEKLARACJE