Narzędzia BIM do projektowania 3D dla architektów

Projektowanie BIM z nakładkami Saint-Gobain na Archicad i Revit

Narzędzia BIM do projektowania 3D dla architektów

Udostępniamy nakładki na najpopularniejsze programy do modelowania budynków w technologii 3D z zastosowaniem metodyki BIM. Są one nieocenioną pomocą w procesie projektowania przegród budynku ze względu na ich izolacyjność termiczną, akustyczną, bezpieczeństwo pożarowe i zrównoważone budownictwo.

Prezentowane materiały zostały przygotowane, aby wspierać pracę projektantów oraz innych osób biorących udział w procesie budowlanym przy stosowaniu izolacji z wełny mineralnej szklanej i skalnej, systemów suchej zabudowy, chemii budowlanej oraz innych materiałów budowlanych SAINT-GOBAIN.

Biblioteki rozwiązań do projektowania 3D (NAKŁADKI)

Image
Nakładka Archicad - Isover Rigips Weber - projektowanie BIM

Nakładka ArchiCAD

Image
Nakładka REVIT Saint-Gobain - ISOVER, RIGIPS, WEBER

Nakładka ArchiCAD - jakie korzyści daje?

Poza szeroką gamą produktów i rozwiązań, nakładka ArchiCAD dla marek ISOVER RIGIPS WEBER została wzbogacona o dodatkowe funkcje, które nie tylko ułatwiają proces projektowania, ale także przyspieszają codzienną pracę, jak m.in.:

  • kalkulator współczynnika przenikania ciepła przegród budowalnych Uc
  • mechanizm kontroli maksymalnych wysokości ścian w systemach RIGIPS
  • intuicyjna funkcja generowania zestawień materiałowych zastosowanych produktów firmy Saint-Gobain
  • dostęp do dokumentacji technicznej (detale, karty techniczne, deklaracje właściwości użytkowych, wytyczne projektowo-montażowe, katalogi) 

To kompleksowe narzędzie, które nie tylko ułatwia pracę, ale także zwiększa efektywność i precyzję procesu projektowego.

Z myślą o użytkownikach oprogramowania REVIT

Poza szeroką gamą produktów i rozwiązań wraz z parametrami technicznymi do nakładki REVIT marek ISOVER RIGIPS WEBER wprowadzono dodatkowe funkcjonalności, które pomagają w projektowaniu i przyspieszają codzienną pracę. Pierwszym narzędziem, na które warto  zwrócić uwagę jest kalkulator współczynnika przenikania ciepła przegród budowalnych Uc.

W narzędziu można wyznaczyć współczynnik Uc dla przegrody z zadanymi warstwami oraz z uwzględnieniem poprawek do współczynnika. Kalkulator w prosty sposób umożliwia także dobranie odpowiedniego materiału izolacyjnego z gamy produktów ISOVER do zadanego, oczekiwanego Uc.

Inną, równie ważną funkcjonalnością jest mechanizm kontroli maksymalnych wysokości ścian w systemach RIGIPS, dzięki którym na etapie projektowania wychwytywane są błędnie wprowadzone rozwiązania. Ponadto, nakładka umożliwia wprowadzenie przedścianki zabudowy stelaży pod urządzenia sanitarne w systemach suchej zabudowy RIGIPS. Co więcej, dzięki nakładce, na podstawie pola powierzchni zaprojektowanych przegród, w łatwy sposób można uzyskać zestawienie materiałowe zastosowanych produktów firmy Saint-Gobain.