INNOWACJA MOTOREM NAPĘDOWYM WZROSTU

TOP 100

SAINT-GOBAIN JEST JEDNĄ ZE 100 NAJBARDZIEJ INNOWACYJNYCH FIRM NA ŚWIECIE.

 

INNOWACJA MOTOREM NAPĘDOWYM WZROSTU

Od odlewania szkła do podboju kosmosu - pracownicy Saint-Gobain nieustannie przesuwają granice, sprawiając, że nasza firma jest zawsze krok przed innymi.

Ambitna polityka Badań i Rozwoju Grupy skupia się na doskonaleniu naszej codziennej rzeczywistości, które zmienia się w szybkim tempie. Aby przewidzieć kierunki tych zmian, Grupa tworzy nowe partnerstwa w zakresie badań,zwłaszcza w ramach Sieci Uniwersyteckiej Saint-Gobain (SUN), która prowadzi projekty we współpracy z uniwersytetami w wielu krajach na świecie.

Praca z talentami z całego świata zapewnia możliwość dostarczanie rozwiązań, które są precyzyjnie dopasowane do lokalnych potrzeb, ponieważ budynki nie są budowane tak samo w Chinach i w Niemczech.

LIDER W ZAKRESIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Priorytetem Saint-Gobain jest zrównoważony rozwój. Rozwiązania zgodne z koncepcją MULTI COMFORT są już gotowe i pozwalają wyposażyć wszystkie domy i budynki w innowacyjne produkty, zapewniając komfort akustyczny, termiczny, wizualny i zdrowotny a także bezpieczną, modułową konstrukcję.
Aby nieustannie odkrywać nowe rozwiązania, Grupa stosuje aktywne i innowacyjne podejście i zatrudnia ponad 3 700 osób w sektorze Badań i Rozwoju. Opracowują oni innowacyjne materiały o doskonałych parametrach, które poprawiają jakość budynków i życia ich użytkowników. Co roku zgłaszamy około 400 patentów, które są dowodem efektywności tego podejścia. To właśnie dlatego co czwarty z aktualnie oferowanych przez Saint-Gobain produktów nie istniał jeszcze 5 lat temu.

Kalendarium innowacji

  • 1688

    Wynalezienie nowej metody produkcji szkła, polegającej na wylewaniu go na metalowy stół, pozwalającej tworzyć znacznie większe tafle.

  • 1920

    Rozwój ciągłego procesu wytwarzania szkła płaskiego (procesu Boudina). Rezultat: nieporównywalna jakość szkła i wydajność produkcji.

  • 1928-1929

    Pojawienie się procesu hartowania szkła (procesu Achille Verlay). Hartowane szkło pod wpływem uderzenia rozpada się na małe, nieostre kawałki.

  • 1933

    Rozwój procesu zakrzywiania szkła (proces Achille Verlay), który przyśpiesza możliwość użycia szkła w samochodach.

  • 1946

    Pierwsze użycie żeliwa sferoidalnego, które zastępuje żeliwo szare, do produkcji rur.

  • 1957

    Wynalezienie procesu TEL, służącego do produkcji wełny szklanej, poprzez odwirowywanie i rozciąganie pod strugą gorącego gazu.

  • Wczesne lata 70-te

    Rozpoczęcie produkcji pierwszej zaprawy jednowarstwowej przez firmę Weber & Broutin. Wynalezienie złącz krzyżowych, przeznaczonych do przechowywania i odzyskiwania energii w regeneratorach pieców przemysłowych wykorzystywanych do produkcji szkła.

  • 1972

    Rozwój ziaren ZinPro służących do mielenia drobnoziarnistego wypełniaczy mineralnych.

  • 1975

    Wynalezienie NorZon, wiązanego ziarna ściernego używanych do cięcia i mielenia.

  • Lata 80-te

    Wynalezienie ziaren ściernych Seeded Gel, produkowanych w procesie spiekania.

  • 1992

    Rozpoczęcie produkcji aktywnego szkła PRIVA-LITE, które po naciśnięciu przycisku natychmiast zmienia się z przezroczystego na półprzeźroczyste. Była to odpowiedź na potrzebę prywatności, bez wpływania na przepuszczalność światła przez szkło.

  • 1998

    Otwarcie La Plateforme du Bâtiment, pierwszego punktu sprzedaży skierowanego do specjalistów z wszystkich branż.

  • 2004

    Produkcja pierwszego elektrochromatycznego szkła dla przemysłu motoryzacyjnego. Niedługo potem, w 2010 roku umożliwiło to rozpoczęcie współpracy z SAGE Electrochromics, innym pionierem w dziedzinie szkła elektrochromatycznego, które zaowocowało produkcją szkła elektrochromatycznego na potrzeby przemysłu budowlanego. Ten typ szkła aktywowany niskim napięciem dopasowuje swoją przepuszczalność świata i ciepła do nasłonecznienia na które eksponowany jest budynek, bez pogarszania widoczności zewnętrznej.

  • 2009

    Otwarcie Klimacenter, innowacyjnego konceptu łączącego salon pokazowy, ośrodek szkoleniowy oraz centrum kompetencji w dziedzinie energii odnawialnej i wentylacji.

  • 2011

    Otwarcie pierwszego, zgodnego z koncepcją Multi Comfort, zrównoważonego, pasywnego energetycznie domu w lipcu 2011 roku w Beaucouzé niedaleko Angers (Francja). Piętnaście marek Grupy i jedna firma dystrybucyjna połączyły swoją wiedzę by zbudować ten wydajny, wygodny i przyjazny dla środowiska dom, który symbolizuje przyjazne dla środowiska technologie jutra. W 2015 roku zbudowano domy zgodne z koncepcją Multi Comfort w 15 krajach.