Hero Image
TOP_www_1600x500_23
4 min

TOP EMPLOYER 2023! SAINT-GOBAIN 8. ROK Z RZĘDU WŚRÓD NAJLEPSZYCH PRACODAWCÓW NA ŚWIECIE I PO RAZ 10. Z TYTUŁEM TOP EMPLOYER POLSKA!

Już ósmy rok z rzędu nagroda „Top Employer Global” została przyznana Grupie Saint-Gobain. To tym większe wyróżnienie z uwagi na fakt, że certyfikat powędrował jedynie do 15 firm na całym świecie. Z kolei Saint-Gobain w Polsce otrzymało po raz dziesiąty tytuł „Top Employer Polska”.Już ósmy rok z rzędu nagroda „Top Employer Global” została przyznana Grupie Saint-Gobain. To tym większe wyróżnienie z uwagi na fakt, że certyfikat powędrował jedynie do 15 firm na całym świecie. Z kolei Saint-Gobain w Polsce otrzymało po raz dziesiąty tytuł „Top Employer Polska”.

Tytuł „Top Employer Global” przyznawany jest przez Top Employers Institute na podstawie szczegółowego audytu obejmującego m.in. warunki zatrudnienia, procesy rekrutacyjne, doświadczenia pracowników czy kulturę biznesu i organizacyjną. Do wąskiego grona nagrodzonych należą te firmy, które wyróżniają się na tle konkurencji wartościami, etyką oraz uczciwością, jak również dobrymi wynikami w zakresie strategii firmy i przywództwa. 

– Tegoroczny tytuł „Top Employer Global 2023” to nagroda za podejmowane przez Grupę Saint-Gobain na całym świecie zobowiązania oraz działania, mające na celu stworzenie wyjątkowego miejsca pracy, w którym ceni się talent, kompetencje i zaangażowanie pracowników. Certyfikat ten jest dowodem na to, że jako odpowiedzialny i godny zaufania pracodawca każdego dnia przyczyniamy się do tworzenia bardziej zrównoważonego, inkluzywnego świata - zgodnie z naszym celem nadrzędnym „Making the world a better home” oraz planem strategicznym „Grow&Impact”. Jest to niewątpliwe potwierdzenie starań naszych zespołów, w szczególności w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, a także konsekwencji w dążeniu do dalszego rozwoju i osiągnięcia poziomu 90% pracowników, czujących dumę z pracy w Saint-Gobain. A to nie byłoby możliwe, gdyby nie udana transformacja kulturowa oparta na zaufaniu, współpracy i zapewnianiu autonomii – wyjaśnia Claire Pedini, zastępca dyrektora zarządzającego, dyrektor ds. zasobów ludzkich i społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Saint-Gobain.

W tym roku klasyfikacji poddanych zostało 40 krajów, w których jest obecna Grupa Saint-Gobain. W porównaniu z ubiegłymi latami lista została powiększona o Peru oraz Singapur. Pełne zestawienie państw odznaczonych tytułem „Top Employer 2023” prezentuje się następująco: Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Brazylia, Kanada, Chile, Chiny, Kolumbia, Czechy, Dania, Egipt, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Indie, Indonezja, Irlandia, Włochy, Japonia, Malezja, Meksyk, Holandia, Peru, Polska, Portugalia, Rumunia, Arabia Saudyjska, Singapur, RPA, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Tajlandia, Turcja, USA, Wielka Brytania, Wietnam, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W 15 spośród 20 kryteriów analizowanych przez Top Employers Institute, Grupa Saint-Gobain poczyniła w ostatnim roku znaczne postępy, z czego w aż 5 z nich odnotowany został wzrost o 2% 
i więcej:

  •    CSR (+6,69%),
  •    Różnorodność i inkluzywność (+3,12%),
  •    Digital HR (+3,04%),
  •    Well-being (+2,79%),
  •    Pozyskiwanie talentów (+2,43%).

Jesienią 2022 r. Grupa Saint-Gobain ogłosiła nową obietnicę pracodawcy i ruszyła z globalną kampanią employer brandingową, której cel stanowi pozyskiwanie utalentowanych pracowników, wyznających w życiu i w pracy podobne wartości etyczne. Inspiracją do utworzenia obietnicy wspólnej dla marek Saint-Gobain we wszystkich 76 krajach, jest jej cel nadrzędny “Making the World a Better Home”.

– W Saint-Gobain tworzymy miejsce pracy, w którym każdy czuje się ważny, doceniany i ma poczucie, że wspólne działania przyczyniają się do poprawy przyszłości planety oraz obecnych i następnych pokoleń. Obietnica Saint-Gobain, jako pracodawcy, brzmi następująco: „Niezależnie od tego, skąd jesteś, każdego dnia pozwól swojej wyjątkowej osobowości i naszym wartościom prowadzić Cię, by czynić świat bardziej zrównoważonym”. W ten sposób chcemy pozyskiwać utalentowanych i wrażliwych na otaczający nas świat pracowników, którzy tworząc zaangażowane zespoły będą potrafili i chcieli stawiać czoła wyzwaniom XXI wieku – tym technologicznym, jak i społecznym oraz środowiskowym. Tym bardziej cieszymy się, że tytuł Top Employer Polska trafił w nasze ręce po raz 10. Ten mały jubileusz to ogromna motywacja dla całej firmy i potwierdzenie, że podążamy w dobrym kierunku – mówi Monika Kołodziejczyk, dyrektor HR Grupy Saint-Gobain w Polsce i w Ukrainie.