Treść: W tym roku w kategorii efektywność energetyczna budynków najlepsze projekty przedstawiły  Gdynia i Karlino. Przedstawicieli samorządów tych miast zaprosiliśmy do Centrum Innowacyjności DomoLab w Paryżu, gdzie pokazane są nasze rozwiązania dla budownictwa, które  wpływają na poprawę komfortu życia codziennego mieszkańców i jednocześnie są przyjazne dla środowiska. „Podczas gdy samorządy zaangażowane są w termomodernizację budynków publicznych, połowa domów mieszkalnych w Polsce w ogóle nie została zaizolowana, a większość pozostałych ma izolację poniżej norm” – mówi François-Xavier Moser Delegat Generalny Saint-Gobain w Polsce, Rumunii Bułgarii i Turcji w wywiadzie dla Teraz Środowisko. „Rozwój i innowacja dają nam nieograniczone możliwości podnoszenia komfortu życia” podkreślił pan Moser.

Ogłoszenie wyników konkursu Eco-Miasto odbyło się podczas Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjne Eco-Miasto: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W konkursie udział wzięły 62 miasta, które nadesłały 92 projekty konkursowe.

Podczas konferencji transmitowaliśmy na Facebooku rozmowę z Henrykiem Kwapiszem dyrektorem ds. instytucjonalnych Saint-Gobain w Polsce. Zobaczcie!

Relacja z wręczania nagród w kategorii efektywność energetyczna budynków dostępna tutaj.