Hero Image
Sekurit_Enkapsulacja_Żary
3 min

SAINT-GOBAIN SEKURIT ZWIĘKSZA AKTYWNOŚĆ W POLSCE

Decyzja Saint-Gobain Sekurit o zwiększeniu swojej aktywności w Polsce, a dokładnie w nowo powstałym zespole magazynowo-produkcyjnym CTPark - obszar inwestycyjny Iłowa, jest zgodna z polityką Zrównoważonego Rozwoju i redukcji emisji śladu węglowego Grupy Saint-Gobain. W związku z otwarciem nowej aktywności nastąpi konsolidacja dotychczasowych działalności magazynowo-produkcyjnych mieszczących się obecnie w oddalonych od siebie różnych lokalizacjach. Da to możliwość rozszerzenia współpracy z obecnymi klientami OEM (Tesla, Porsche, BMW) i rozpoczęcia nowych projektów (FORD, MERCEDES).

Zakład Saint-Gobain Innovative Materials Polska - Oddział Enkapsulacja w Żarach prowadzi działalność produkcyjną od 2014 roku. Jest on związany z marką SEKURIT należącą do Grupy Saint-Gobain.

Co drugi samochód w Europie jest wyposażony w szyby wyprodukowane przez Sekurit.

Żarski zakład wytwarza dachowe szyby enkapsulowane do samochodów osobowych. Firma dostarcza produkty i usługi o wysokiej wartości dodanej dla kierowców i ich pasażerów. Doskonałe wrażenia z jazdy, większy komfort i bezpieczeństwo to priorytety przedsiębiorstwa. Firmę wyróżnia przede wszystkim zaawansowana technologia, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, szeroka gama produktów, a także dbałość o środowisko naturalne.

Decyzja Saint-Gobain Sekurit o zwiększeniu swojej aktywności w Polsce, a dokładnie w nowo powstałym zespole magazynowo-produkcyjnym CTPark - obszar inwestycyjny Iłowa, jest zgodna z polityką Zrównoważonego Rozwoju i redukcji emisji śladu węglowego Grupy Saint-Gobain. W związku z otwarciem nowej aktywności nastąpi konsolidacja dotychczasowych działalności magazynowo-produkcyjnych mieszczących się obecnie w oddalonych od siebie różnych lokalizacjach. Da to możliwość rozszerzenia współpracy z obecnymi klientami OEM (TeslaPorscheBMW) i rozpoczęcia nowych projektów (FORDMERCEDES).

Działalność w Saint-Gobain Sekurit w Mobility Center Iłowa jest zaplanowana na kilka etapów. W zależności od zmieniającej się sytuacji na światowych rynkach produkcji samochodów oraz dostępności komponentów, całość planowanych inwestycji powinna się zakończyć do połowy 2024. Pierwszy etap ekspansji planowany do połowy 2023 będzie najbardziej intensywny i związany z zatrudnianiem nowych pracowników.
Docelowo firma planuje zatrudnić około 150 - 200 pracowników o różnych specjalizacjach powiązanych z działalnością magazynową i produkcyjną. Działalność produkcyjna w głównej mierze będzie oparta na obsłudze linii produkcyjnych, pozwalających uzbroić w różne dodatkowe komponenty szyby samochodowe wyprodukowane w innych zakładach Grupy Saint-Gobain. Rynek samochodowy, a w szczególności bardzo szybko rozwijający się segment samochodów elektrycznych, wymaga od poddostawców dostarczania innowacyjnych technologicznie i kompleksowych rozwiązań, co Sekurit zapewnia. Nowa inwestycja pozwoli na umocnienie pozycji lidera w tym sektorze.

W nowo powstałym Mobility Center Iłowa Saint Gobain Sekurit zapewni wysokiej jakości standardy pracy i pewność rozwoju naszym Pracownikom na kolejne długie lata.

Zapraszamy na stronę KARIERA

Ogłoszenia o pracę będą umieszczane na stronie: JOINUS