Hero Image
4DD

Saint-Gobain na 4 Desing Days w Katowicach

Dołączyliśmy do grona ekspertów największego wydarzenia dla architektów i projektantów w Polsce – 4 Design Days, które odbyło się w dniach 25-28 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

W obliczu wyzwań, jakie stawia przed nami obecna sytuacja gospodarcza i klimatyczna, tworzenie „zdrowszych” budynków, które będą korzystne dla mieszkańców i zaprojektowane zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego to priorytet. Cieszymy się, że nasi eksperci zostali zaproszeni do udziału w kluczowych panelach dyskusyjnych. 


Idą trudne czasy dla architektury? Co 2024 rok przyniesie branży?

Monika Rezulak, Dyrektor Sprzedaży Projektowej Saint-Gobain Solutions, miała okazję porozmawiać o tym jak stagnacja gospodarcza, inflacja czy wysokie koszty realizacji inwestycji i materiałów budowlanych wpływają na rentowność w branży architektonicznej dziś i w przyszłości.

 

Green buildings: Budownictwo w obiegu zamkniętym

Michał Zakrzewski, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Saint-Gobain w Polsce, debatował na temat recyklingu budynków i bezodpadowego budownictwa jako bezpiecznej przyszłości oraz wpływie tych praktyk na ekonomię i środowisko. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji na stronie 4DD.

ZOBACZ RETRANSMISJĘ

 

Forum Ekspertów Zrównoważonego Budownictwa


Najważniejszy punkt programu 4 Design Days stanowiło Forum Ekspertów Zrównoważonego Budownictwa, przed którym postawiono zadanie sformułowania postulatów i rekomendacji dla Zrównoważonego Budownictwa w Polsce. Wspólnie ze znakomitymi fachowcami z różnych firm, tworzyliśmy "mapę drogową" dobrych praktyk i konkretnych zmian dla otoczenia prawnego, które przyspieszą zieloną rewolucję w budownictwie. Do udziału w Forum Ekspertów z ramienia Grupy Saint-Gobain zaproszona została Joanna Czynsz-Piechowiak, Prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce i Ukrainie. 

Więcej na ten temat w artykule PropertyNEWS