2 min

SAINT-GOBAIN ARCHITECTURE STUDENT CONTEST OCZAMI JURORÓW I UCZESTNIKÓW

Główną ideą konkursu architektonicznego organizowanego już od 2004 roku przez Grupę Saint-Gobain, jest wymiana doświadczeń na temat odpowiedzialnego projektowania oraz promowanie na skalę globalną rozwiązań budowlanych, które umożliwiają realizację śmiałych wizji architektonicznych sprawiając, że nowoczesna architektura staje się nie tylko przyjazna ludziom, ale i środowisku. Zrównoważone budownictwo to klucz do komfortowego życia wszystkich mieszkańców Ziemi!

Podczas ostatniego międzynarodowego finału konkursu Architecture Student Contest 2022, który miał miejsce w Warszawie, mieliśmy możliwość przekonać się jak postrzegają konkurs jurorzy, organizatorzy, przedstawiciele władz miasta Warszawa czy świata polityki i architektury oraz sami uczestnicy – nagrodzeni studenci.

O konkursie ASC opowiada między innymi arch. Przemo Łukasik – juror i współzałożyciel pracowni architektonicznej medusagroup.a

Dlaczego warto wziąć udział w Saint-Gobain Architecture Student Contest? Jak wyglądała edycja ASC 2022? Jak będzie wyglądać architektura przyszłości i dlaczego należy projektować odpowiedzialnie? Posłuchajcie wypowiedzi finalistów!

Zrównoważony rozwój odgrywa ważną rolę w międzynarodowym konkursie Saint-Gobain Architecture Student Contest.  Dlaczego tak jest? I jaki ma to związek z "Making the world a better home"  nadrzędnym celem Saint-Gobain?

Wyjaśnia Pascal Eveillard, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Biznesu Saint-Gobain oraz juror konkursu Architecture Student Contest.

Benoit Bazin, CEO Grupy Saint-Gobain, mówi o konkursie dla studentów architektury w kontekście strategii Grow&Impact Grupy oraz jej celu nadrzędnego "Making the world a better home".

Architecture Student Contest, w którym udział biorą studenci architektury z całego świata, uwzględnia fakt, że sytuacja nie jest taka sama, gdy mieszka się w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej czy w Europie. Czego uczy konkurs młodych adeptów architektury?

Wyjaśnia José Luis Cortés Delgado, President of International Union of Architects oraz juror konkursu Architecture Student Contest 2022. 

Zapraszamy do zapoznania się także ze spojrzeniem Michała Kurtyki (Przewodniczący COP24, były Minister Klimatu i Środowiska oraz juror konkursu Architecture Student Contest 2022) oraz Karoliny Zdrodowskiej  (Dyrektorka Koordynatorka ds. Przedsiębiorczości i Dialogu Społecznego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, architekt oraz juror konkursu Architecture Student Contest 2022), którzy dzielą się swoją opinią o konkursie i projektach.

https://youtu.be/WYCTdI4lZuA

https://youtu.be/3HkI3_zsTmA

Trwa kolejna edycja Saint-Gobain Architecture Student Contest 2023. Międzynarodowy finał odbędzie się w Lizbonie w Portugalii.

Rejestracja możliwa do 31 marca 2023r.

Szczegóły zadania konkursowego

Więcej o konkursie Architecture Student Contest