Hero Image
Hałas_Baner_2
3 min

HAŁAS: W CENTRUM SAINT-GOBAIN GŁÓWNYM PARTNEREM PROJEKTU

Właśnie ruszyła 2. edycja projektu społecznego: W CENTRUM, który w tym roku skupia się na problemie hałasu, jako zjawiska psychofizycznego, społecznego, kulturowego i ekonomicznego, a przede wszystkim – przestrzennego. Partnerem głównym wydarzenia, obok Miasta Stołecznego Warszawa, UNEP Grid, Who Will Save The Planet i Stowarzyszenia Komfort Ciszy, jest Grupa Saint-Gobain w Polsce wraz z markami: Saint-Gobain Glass, Glassolutions, Ecophon, Isover, Weber, Rigips, Leca oraz Norton Abrasives.

PROJEKT W CENTRUM: HAŁAS

Projekt HAŁAS: W CENTRUM organizowany przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej obejmować będzie 9 wykładów tematycznych i wydarzenia towarzyszące, skierowane do mieszkańców miast, architektów i projektantów. Prelegentami będą m.in. eksperci w dziedzinie akustyki, architektury, urbanistyki, zanieczyszczenia hałasem z takich instytucji, jak Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego czy Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Grono ekspertów zasilą również przedstawiciele marek Saint-Gobain oraz Stowarzyszenia Komfort Ciszy. W programie nie zabraknie warsztatów i wycieczek edukacyjnych, a także pokazów filmów.

Image

Projekt HAŁAS :W CENTRUM wpisuje się w przyjętą przez Grupę Saint-Gobain strategię Grow&Impact. Jednym z jej filarów pozostaje społeczna i środowiskowa odpowiedzialność biznesu, realizowana między innymi poprzez społeczne kampanie edukacyjne. Skutki hałasu odczuwamy już nie tylko w ruchliwych centrach miast, ale także – coraz częściej – na przedmieściach. Przekonuje o tym raport „W pogoni za ciszą”, w którym pokazujemy, że natężenie dźwięku podczas przerwy w szkole jest porównywalne z tym w okolicy lotniska. To prawda, że w czasach dynamicznej urbanizacji wyeliminowanie niepożądanych dźwięków otoczenia jest trudne. Kluczowe okazuje się w tym kontekście promowanie nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa. Jako wiodący producent innowacyjnych rozwiązań, możemy ograniczyć poziom hałasu w przestrzeni miejskiej i poprawić komfort życia jej mieszkańców. Mamy nadzieję, że projekt HAŁAS :W CENTRUM pozwoli nie tylko uwrażliwić społeczeństwo na problem hałasu, ale też dostarczy rozwiązań, które skutki tego problemu ograniczą. Chodzi o rozwiązania, dzięki którym poradzimy sobie z hałasem w miejscach, gdzie mieszkamy, pracujemy, odpoczywamy, gdzie uczą i bawią się nasze dzieci – mówi Joanna Czynsz-Piechowiak, prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce i Ukrainie. Projekt rozpoczął w marcu i potrwa do lipca 2023 r. Zakończy się uroczystą odsłoną instalacji w przestrzeni publicznej przygotowanej przez studentów architektury Politechniki Warszawskiej.

HALAS_OTWARCIE_fot. Monika_Ostrowska_081
HALAS_OTWARCIE_fot. Monika_Ostrowska_059
 

HAŁAS: W CENTRUM, zdjęcia z inauguracji projektu. Fot. Monika Ostrowska ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, 15 marca 2023r.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach i zapoznania się z tematami. które będziemy poruszać.

Wydarzenia Linkedin i Facebook:

Wydarzenie Linkedin

Wydarzenie FB

 

 

Organizatorzy i partnerzy

Image

 

Więcej szczegółów dotyczących tego projektu w nocie prasowej.

Strona projektu: www.wcentrum.edu.pl

Media społecznościowe: Instagram, LinkedIn i Facebook


Patronat:

Polski Związek Firm Deweloperskich – https://www.pzfd.pl/s/

UN Global Compact – https://unglobalcompact.org/

Ambasada Królestwa Danii – https://polen.um.dk/pl