Hero Image
OdnowaOkna
Saint-Gobain Solutions
3 min

OdnowaOkna.pl – Twoje okna od nowa!

Na rynku pojawił się nowy serwis OdnowaOkna.pl powstały w ramach Saint-Gobain Solutions Polska. Oferuje usługi adresowane do właścicieli mieszkań i domów, polegające na kompleksowej odnowie okien bez wymiany profili okiennych. Aktualnie usługa jest dostępna w województwach śląskim i małopolskim.

By okna spełniały związane z nimi oczekiwania, czyli zapewniały nam komfort termiczny, spokój od hałasu i poczucie bezpieczeństwa, należy przyjrzeć się właściwościom poszczególnych ich komponentów, od których zależy finalny (i satysfakcjonujący nas) efekt. Aby poprawić stan stolarki okiennej pierwszym, co przychodzi nam wówczas na myśl, jest wymiana okien na nowe. Takie rozwiązanie nie zawsze jednak będzie konieczne. Jeśli ramy okienne są w dobry stanie, wiele możemy zyskać montując nowe pakiety szybowe.


Co zyskasz dzięki wymianie szyb?

Innowacyjny charakter ODNOWA OKNA i główna korzyść dla klienta wynika z faktu, że zamiast kłopotliwej i kosztownej wymiany całych okien, można poddać je gruntownej regeneracji - począwszy od wymiany pakietu szybowego dopasowanego do potrzeb, po pełny serwis szczelności i regulacji mechanicznej. Jeśli ramy okienne są w dobrym stanie, dzięki właściwemu doborowi i fachowemu montażowi nowych pakietów szybowych możemy zyskać szczelne i sprawne okna, ograniczając do minimum remontowy rozgardiasz i ciesząc się znaczącymi oszczędnościami. Dodatkowe korzyści z wymiany pakietu szybowego to poprawa walorów akustycznych (wyciszenie) oraz ograniczenie nadmiernego nagrzewania się wnętrza pomieszczeń latem.


Powstrzymanie ucieczki ciepła

Poprawiając właściwości termiczne szklenia bez wymiany stolarki okiennej możemy obniżyć (polepszyć) jeden z najważniejszych parametrów, jakim jest współczynnik przenikania ciepła całego okna (Uw), jednocześnie dalej zapewniając komfort przebywania we wnętrzach, dzięki odpowiedniej ilości wpadającej energii słonecznej (cieplnej) oraz światła. Jeśli w naszych oknach posiadamy szyby jednokomorowe (dwie tafle szkła), warto sprawdzić, czy da się zainstalować pakiet dwukomorowy (trzy tafle szkła) wypełniony odpowiednim gazem szlachetnym. W standardowej ofercie stosowanym gazem jest argon, ale na specjalne zamówienie pakiety można wypełnić kryptonem. Różnica między nimi leży we właściwościach termoizolacyjnych, ale odbija się zarazem w cenie. Pakiety dwukomorowe zawierające krypton cechują się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 0,3 W/(m2K), zaś w przypadku mniej kosztownego argonu Ug wynosi 0,5 – 0,6 W/(m2K), co również jest wynikiem zadowalającym.


Konfigurator pozwoli przewidzieć koszt usługi

Pierwszym etapem realizacji usługi jest wizyta pomiarowa mająca na celu dokładne określenie zakresu usługi, potrzebnych działań, narzędzi i materiałów. Jednak jeszcze nim zdecydujemy się na zamówienie wizyty, za pomocą konfiguratora na stronie odnowaokna.pl możemy oszacować koszt usługi, podając kilka podstawowych informacji, jak liczba i powierzchna okien czy ich orientacyjny wiek.

Wejdź na stronę Odnowa Okna

 

Zobacz jak to działa!