Saint-Gobain Solutions

Odnowa Okna: wymiana pakietów szybowych u... producenta ciepłych ramek okiennych

OdnowaOkna.pl - serwis okien siedziby Swisspacer
OdnowaOkna.pl - serwis okien siedziby Swisspacer

 

Spółka Odnowa Okna poszerzyła ostatnio katalog swoich realizacji o wymianę pakietów szybowych i renowację okien bez wymiany profili okiennych w gliwickiej siedzibie Swisspacer – marki należącej do Saint-Gobain. To pierwsza realizacja niedotycząca lokalu mieszkalnego.

Impulsem do tej realizacji było zaangażowane pracowników i kierownictwa Swisspacer w dążeniu do zmian w obszarze zrównoważonego rozwoju, nie bez znaczenia jest też fakt, że właśnie Swisspacer dostarcza ciepłe ramki dystansowe, w które wyposażane są pakiety szybowe montowane przez fachowców Odnowa Okna.

Prace montażowe trwały około 8 godzin – w tym czasie przeprowadzono kompleksową wymianę stolarki aluminiowej w budynku biurowym przy hali produkcyjnej Swisspacer. Zakres prac objął serwis 9 okien z wymianą starych jednokomorowych zespoleń na nowe dwukomorowe o grubości 44mm (Ug=0.5) z ciepłą ramką Swisspacer oraz powłoką przeciwsłoneczną Cool-Lite SKN 176, a także regulację i smarowanie mechanizmów.

OdnowaOkna.pl - wymiana pakietu okiennego w siedzibie Swisspacer

Wcześniejsze realizacje działającego od jesieni 2023 roku serwisu OdnowaOkna.pl, uruchomionego w ramach Saint-Gobain Solutions Polska, objęły serwisy okien u właścicieli prywatnych domów i mieszkań, ale warto wiedzieć, że usługi adresowane są do także zarządców budynków wielorodzinnych, samorządowych czy komercyjnych, polegające na kompleksowej odnowie okien.

Poprawiając właściwości termiczne szklenia możemy współczynnik przenikania ciepła całego okna (Uw), jednocześnie obniżając koszty ogrzewania i zapewniając komfort przebywania we wnętrzach, dzięki odpowiedniej ilości wpadającej energii słonecznej (cieplnej) oraz światła.

Swisspacer, jako producent ciepłej ramki dystansowej wchodzącej w skład szyb zespolonych ograniczającej przenikanie ciepła w oknie wie doskonale jak ważny jest rodzaj montowanej szyby zespolonej, a odtąd poczują to także pracownicy gliwickiego zakładu spółki.