Saint-Gobain BRAIN - graj dla siebie, wygrywaj dla innych!

Grupa Saint-Gobain w Polsce uruchomiła polską wersję gry online: Saint-Gobain BRAIN. Pomyślne zakończenie gry przez uczestnika podnosi licznik darowizny, która w momencie osiągnięcia kwoty 20 000 zł, zostanie przekazania na rzecz organizacji non profit - Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?", którą do wsparcia wybrali sami pracownicy.
Saint-Gobain po raz 10 z rzędu uznany za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Saint-Gobain po raz 10 z rzędu uznany za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Firma Saint-Gobain już po raz dziesiąty z rzędu została uznana za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie w rankingu Clarivate Top 100 Global Innovator™ 2021.

Saint-Gobain z certyfikatem Top Employer Global 2021

W tym roku Saint-Gobain po raz szósty z rzędu otrzymało certyfikat „Top Employer Global”. Tylko 16 organizacji na świecie otrzymało to wyróżnienie

Czym są płyty gipsowo-kartonowe, gdzie je stosować i jak montować płyty Saint-Gobain Rigips?

Sposób wykończenia wnętrza ma olbrzymie znaczenie dla komfortu mieszkańców. Wpływa on bowiem nie tylko na estetykę pomieszczeń, ale też ich walory użytkowe, bezpieczeństwo czy komfort akustyczny. Warto przy tym zauważyć, że w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się płyty gipsowo-kartonowe. Skąd bierze się ich popularność i jakie dają możliwości? Przekonaj się sam! Zapraszamy do lektury!

Huta szkła - proces produkcyjny i rodzaje szkła

Dziś wykorzystuje się wiele innowacyjnych technologii do masowej produkcji szkła w polskich hutach. Dzięki nim wyroby te nie tylko mogą spełniać funkcję ozdobną na elewacji budynku lub w pomieszczeniach. Dzisiejsze szkło jest bezpieczne i wytrzymałe. Harmonijnie łączy tradycję z nowoczesnością. Charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi oraz akustycznymi.

Bezpieczny pożarowo szkieletowy dom drewniany. Eksperyment pożarowy w skali rzeczywistej budynku wielokondygnacyjnego

Seria eksperymentów pożarowych przeprowadzona w dniach 25-27 sierpnia 2020 roku w liczącym ponad 110 m2 domu wyposażonym w takie same instalacje jakie znajdują się w zwykłym budynku mieszkalnym ma pomóc opracować nowe przepisy przeciwpożarowe dla budynków o konstrukcji drewnianej. Eksperyment umożliwi rozwój branży budownictwa drewnianego w Polsce. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Instytut Techniki Budowlanej oraz Państwową Straż Pożarną przy współuczestnictwie w wydarzeniu firmy Unihouse i Grupy Saint-Gobain.