Jak okiełznać hałas? Cykl szkoleń wideo „Saint-Gobain dla Nowoczesnej Architektury”!

W dobie postępującej urbanizacji nie tylko zła jakość powietrza ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Równie groźne jest zanieczyszczenie hałasem. I choć nie sposób wyeliminować jego źródeł, odpowiednio zaprojektowane i wykonane budynki pozwalają nam skutecznie się przed nim ochronić.

Sześcioro studentów będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym finale Architecture Student Contest

Trzy dwuosobowe zespoły studentów reprezentujących Politechniki Wrocławską i Śląską wywalczyły awans do globalnego finału Saint-Gobain Architecture Students Contest, który odbędzie się w czerwcu br., po raz pierwszy w Polsce. Warszawa będzie gościć finalistów z blisko 40 krajów, reprezentujących najlepsze ośrodki akademickie na świecie, których zadaniem był koncept architektoniczny dotyczący Warszawy. Konkurs organizowany jest od 2004 roku.

Saint-Gobain na szczycie klimatycznym #TOGETAIR2022

Bezpieczna przyszłość energetyczna Europy, eko-gospodarka XXI wieku, współpraca dla dobra Ziemi to tematy, o których rozmawiali eksperci ze świata nauki, polityki, rządu i samorządów oraz biznesu i organizacji pozarządowych podczas Szczytu Klimatycznego ToGetAir 2022. Wydarzenie odbyło się w dniach 20–22 kwietnia w budynku biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego wraz z transmisją on-line.

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego zainspirowani Polskimi Miastami Przyszłości 2050.

Koło Naukowe Ad Futurum WGSR UW postanowiło zająć się tematyką foresightu miast. Nowy projekt studencki powstaje we współpracy z Saint-Gobain.

Saint-Gobain z kolejną nagrodą CSR za projekt prospołeczny Polskie Miasta Przyszłości 2050

Projekt Polskich Miast Przyszłości 2050 znów został doceniony wśród inicjatyw prospołecznych i prośrodowiskowych. Tym razem możemy się poszczycić zdobyciem statuetki za najlepsze działania CSR w branży stolarki otworowej. Jest to I edycja programu organizowanego przez Stolarka VIP. Bardzo dziękujemy!

Budujemy dobro w Dzień Kobiet

Marki Saint-Gobain zaangażowały się we wsparcie fundacji Habitat for Humanity, przekazując darowiznę na rzecz remontu mieszkania dla samotnej matki i jej dwójki dzieci. W akcję w roli wolontariuszek, zaangażowały się nasze koleżanki z Glass, Glassolutions i Isover.