W dniu 6 października Grupa Saint−Gobain zorganizowała spotkanie dla inwestorów i analityków, na którym przedstawiła strategię i cele Grupy na lata 2021-2025. Z kolei 7 października miała miejsce międzynarodowa konferencja prasowa "Media DAY".

Benoit Bazin, Dyrektor Generalny Saint−Gobain, skomentował:

"Wraz z Komitetem Zarządzającym mam przyjemność zainaugurować nowy rozdział w historii Saint−Gobain. Naszą wizją jest osiągnięcie pozycji światowego lidera w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. W świecie zmierzającym w kierunku zerowego poziomu emisji dwutlenku węgla netto, Saint−Gobain pragnie zaoferować pełną gamę rozwiązań, które rozwiążą trzy najważniejsze problemy naszych czasów: radykalne zmniejszenie 40% emisji CO2 związanych z budownictwem, ochrona zasobów naturalnych oraz sprostanie wyzwaniom związanym z szybko postępującą urbanizacją w krajach rozwijających się.

Dziś rozpoczynamy realizację nowego planu strategicznego "Grow & Impact", którego ambicją jest znaczne przyspieszenie naszego rentownego wzrostu i tworzenia wartości dla naszych akcjonariuszy. Grupa będzie bazować na sukcesie swojej nowej lokalnej organizacji i wielonarodowej kulturze, a jej siłą napędową będzie efektywność działania i bliskość klientów, aby móc w pełni wykorzystać dynamiczny wzrost na rynkach bazowych.

Stawiając na innowacyjność i potencjał danych w rozwoju naszej gamy oferowanych rozwiązań, "Grow & Impact" pozwoli nam rosnąć szybciej niż nasze rynki bazowe i maksymalizować pozytywny wpływ w wielu obszarach, takich jak ochrona środowiska dzięki dekarbonizacji budownictwa i przemysłu, well−being i satysfakcja klientów, tworzenie wartości dla naszych akcjonariuszy, wspieranie zaangażowania pracowników oraz wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom wszystkich naszych interesariuszy."

Zapraszamy do zapoznania się z notą prasową zawierającą informację z Dnia Rynków Kapitałowych oraz międzynarodowej konferencji prasowej Media Day (pobierz PDF)