W dniu 8 marca Agnieszka Hat (Glass), Ilona Miszczak (Glass), Olga Kamionka (Glassolutions) i Katarzyna Ciołek (Isover) odwiedziły Gliwice, w ramach akcji „Kobiety – Kobiecie”. Jej organizatorem była fundacja Habitat for Humanity Poland, która wsparła remont mieszkania pani Dagmary – samotnej matki z dwójką dzieci. Wolontariuszki tego dnia chwyciły za pędzle oraz wałki i wspólnymi siłami wraz z resztą kobiecej załogi, która dołączyła do tej inicjatywy, zagruntowały i pomalowały ściany przyszłego domu pani Dagmary.

Warto pomagać. Każdy z nasz może znaleźć się w takiej sytuacji. Jeśli tylko mamy siłę, chęć i zdrowie to myślę, że warto pomóc drugiemu człowiekowi. Bardzo mnie ujęła historia pani Dagmary. Jest młodą osobą, samotną mamą. Sama zdobyła to mieszkanie. Walczy o jak najlepszy byt dla swoich dzieci. Bardzo ją podziwiamy - mówi Agnieszka Hat, wolontariuszka z Saint Gobain Glass.

Saint-Gobain Budujemy Dobro

 

W czasie prac, panie odwiedziła lokalna prasa i radio, a także ekipa telewizyjna Dzień dobry TVN, której relację można obejrzeć poniżej.

https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/kobiety-wyremontuja-mieszkanie-samotnej-matce-5627453

Zakończenie remontu planowane jest na koniec marca, jednak przed ekipą wciąż dużo pracy.

Saint-Gobain Dzień Kobiet 2022
Saint-Gobain Dzień Kobiet 2022

Jeśli chcecie wesprzeć panią Dagmarę oraz jej dzieci Roksanę i Kacpra, możecie to zrobić dorzucając swoją cegiełkę do zbiórki

https://zrzutka.pl/zf568d

Fundacja Habitat wspiera niezamożne osoby, które potrzebują miejsca do mieszkania lub mieszkają w nieodpowiednich warunkach. Wizja organizacji to: Świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia.

Wizja fundacji Habitat for Humanity jest zbieżna z ideałami Grupy Saint-Gobain i naszym celem “Making the world a better home” - dla ludzi i dla planety.

 

 

 

Saint-Gobain Dzień Kobiet 2022
Saint-Gobain Dzień Kobiet 2022