Podnoszenie wydajności działalności przemysłowej

Saint-Gobain produkuje i dostarcza rozwiązania techniczne, sprzęt i materiały eksploatacyjne o wysokiej wydajności odbiorcom z wielu branż. Przemysł ciężki i sektor zaawansowanych technologii korzystają z potencjału innowacyjnego Saint-Gobain. Produkty Grupy, często opracowywane w ramach partnerskiej współpracy z klientami, przyczyniają się do wydłużenia okresu żywotności urządzeń przemysłowych oraz do zwiększenia ich wydajności i obniżenia kosztów działania ze względu na swoją niezawodność i trwałość.

Zastosowania przemysłowe

Materiały ceramiczne

Techniczne materiały ceramiczne wytwarzane przez Saint-Gobain mogą być stosowane do wykładania wnętrza pieców, gdzie odbywa się wytop surówki lub szkła. Od szklanych fasad najwyższych budynków na świecie po szkło stosowane w produkcji płaskich ekranów, szklane komponenty są wytwarzane w piecach z wymurówką wykonaną z nowoczesnych ogniotrwałych komponentów ceramicznych firmy Saint-Gobain SEFPRO

Dla branży energetycznej Saint-Gobain projektuje innowacyjne produkty i rozwiązania techniczne, które znajdują zastosowanie w eksploatacji złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, z uwzględnieniem proppantów ceramicznych stosowanych w celu zwiększenia uzysku z pól naftowych i gazowych, dodatków do katalizatorów przyspieszających reakcje chemiczne i dodatków do złoża katalizatora w postaci warstwy ceramicznych kulek utrzymujących katalizator we właściwym miejscu w reaktorze. 

materiały ceramiczne

Na potrzeby zastosowań przemysłowych, Saint-Gobain ZirPro wytwarza ceramiczne kulki stosowane do ścierania węglanu wapnia stosowanego do powlekania papieru lub do nadawania wyrobom elektronicznym (np. smartfonom) satynowego wykończenia.

Rury

Rury z żeliwa sferoidalnego produkowane przez Saint-Gobain PAM są stosowane w przemyśle wydobywczym i różnorodnych aplikacjach przemysłowych i specjalistycznych, takich jak instalacje hydroenergetyczne, urządzenia antysejsmiczne, pługi do odśnieżania, itp. W 2013 roku Saint-Gobain PAM wprowadził nową strukturę marketingu, aby wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na rury w różnych segmentach rynku. 

rury

Tkaniny techniczne

Wysokowydajne tkaniny z włókna szklanego opracowywane przez Saint-Gobain Adfors znajdują zastosowanie w przemyśle. Rozwiązania geotekstylne tej firmy są wykorzystywane, na przykład, w działalności górniczej. 

tkaniny techniczne

Materiały ścierne

Saint-Gobain Abrasives oferuje szeroką gamę rozwiązań na potrzeby wszelkiego rodzaju operacji ściernych. Narzędzia te są wykorzystywane w przemyśle ciężkim, np. w stalowniach i papierniach, w zakładach produkcyjnych oraz w gałęziach zaawansowanych technologicznie, takich jak przemysł motoryzacyjny, lotniczy czy elektroniczny. Ściernice do szlifowania, polerowania powierzchni a nawet do przecinania elementów stalowych, są także produkowane ściśle według specyfikacji odbiorców przemysłowych, zapewniają wysokie prędkości operacyjne i niezrównaną wydajność. 

materiały ścierne

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku związane z wymagającymi zastosowaniami w zakresie szlifowania precyzyjnego, Dział Materiałów Ceramicznych Saint-Gobain zaprojektował nowe, innowacyjne ziarno o składzie zapewniającym optymalną siłę cięcia i twardość. 

Nowoczesne tworzywa sztuczne

Wyroby na bazie polimerów są wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Ogromny wzrost odnotowano w ostatnim czasie w branży elektronicznej, dla której Saint-Gobain produkuje folię do płaskich ekranów LCD oraz pianki do montażu telefonów komórkowych, mając zawsze na celu produkowanie lżejszych i mniejszych urządzeń, bardziej przyjaznych dla środowiska.

nowoczesne tworzywa sztuczne

Gips

Saint-Gobain Formula dostarcza gipsy przemysłowe do różnorodnych zastosowań: od ceramiki łazienkowej, poprzez wytwarzanie naczyń i odlewów gipsowych do protez stomatologicznych oraz zastosowań w procesie produkcji opon.

Materiały izolacyjne

Rozwiązana na bazie wełny mineralnej oferowane przez Saint-Gobain są projektowane pod kątem procesów i urządzeń przemysłowych, szczególnie w branży paliwowo-gazowej i w przemyśle chemicznym. Produkty ISOVER gwarantują bardzo wysoką sprawność cieplną, w odpowiedzi na wymagania ekonomiczne i ekologiczne kładące nacisk na zwiększenie efektywności energetycznej procesów. Wykazują one odporność na temperatury do 700°C (1 300°F) i są niepalne. Materiały izolacyjne ISOVER zapewniają dodatkowo doskonałe parametry akustyczne niezbędne, aby kontrolować poziom hałasu na terenie zakładów produkcyjnych. Z kolei w branży AGD produkty ISOVER znajdują specyficzne zastosowania np. w izolacji piekarników i lodówek.

Materiały dźwiękochłonne

Jednym z priorytetów w zakładach przemysłowych jest redukcja hałasu, często połączona z wysokimi wymogami sterylności i utrzymania czystości. Twarde, gołe powierzchnie i materiały wykończeniowe w połączeniu z głośnymi procesami mechanicznymi, tworzą hałaśliwe otoczenie. Produkty Ecophon z grupy Hygiene spełniają wysokie wymagania w zakresie emisji cząstek stałych i substancji lotnych w powietrzu, płyty nie stanowią pożywki dla mikroorganizmów a ich powierzchnia pozwala na łatwe utrzymanie w czystości. Korzyści dla obiektów przemysłu farmaceutycznego, elektronicznego czy spożywczego to przede wszystkim: zwiększenie wydajności, zwiększenie bezpieczeństwa, lepsze samopoczucie pracowników, poprawa komunikacji, minimalizacja potrzeby ochrony słuchu.