Saint-Gobain posiada w swojej ofercie rozwiązania do wykonania:
- obudowy budynków (elewacyjne systemy izolacji zewnętrznej, oszklenie izolacyjne itp.)
- i okładziny wewnętrznej (izolacja, płyty gipsowe, sufity itp.)
Produkty Saint-Gobain znajdują zastosowanie we wszystkich typach nowoczesnych projektów budownictwa mieszkalnego (zarówno jednorodzinnego jak i wielorodzinnego).
POPRAWA KOMFORTU W MIEJSCU, W KTÓRYM MIESZKAMY
Podczas renowacji budynków trzeba sprostać wielu wyzwaniom: zapewnić efektywność energetyczną, spełnić wymogi zdrowotne, zagwarantować łatwy dostęp do budynku, komfort akustyczny i termiczny, oraz zatroszczyć się o ochronę środowiska.
Gwałtowna urbanizacja w krajach wysokorozwiniętych oraz starzejące się zasoby obiektów mieszkalnych wymagają zwiększenia wysiłków w kwestii renowacji najstarszych budynków.
Saint-Gobain opracowuje i produkuje szeroką gamę rozwiązań, które podnoszą komfort akustyczny i termiczny budynków oraz pomagają dbać o zdrowie ich mieszkańców. Dobrze ilustruje to program Multi Comfort.

Marki dystrybucji budowlanej Saint-Gobain Saint-Gobain zapewniają szeroką gamę produktów i usług dla różnych klientów zajmujących się konstrukcją nowych budynków, a zwłaszcza projektami renowacyjnymi: rzemieślników, małych, średnich i dużych firm budowlanych oraz właścicieli nieruchomości. Naszych klientów wspieramy w ich zadaniach poprzez szkolenia, praktyczne poradniki, zamówienia online itp.
STRATEGIA I POZYCJONOWANIE
Oferujemy rozwiązania dla budownictwa dostosowane do lokalnych rynków, uwzględniające potrzeby osób mieszkających w danym kraju, czy regionie.
Zrównoważone Budownictwo to strategia Grupy, którą wprowadzamy w życie na wszystkich rynkach.
- W państwach o dojrzałych gospodarkach, zagrożonych niedoborem paliw zachodzi pilna potrzeba redukcji emisji CO2, co powoduje zaostrzenie wymogów dotyczących izolacyjności termicznej oraz energooszczędności.
- W państwach o szybko rozwijających się gospodarkach, charakteryzujących się gwałtownie rozwijającymi się obszarami miejskimi i znaczącym przyrostem zapotrzebowania na nowe domy.

Przykład adaptacji do potrzeb rynku
Firma Saint-Gobain ISOVER dostarczyła wełnę szklaną do ocieplenia dachu budynku mieszkalnego w Dąbrówce pod Siedlcami w ramach Modelowego Projektu Głębokiej Termomodernizacji Domu Jednorodzinnego, zrealizowanego pod egidą Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Użyto tu m.in. wełny szklanej Super-Mata o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych, dzięki czemu aż o 89% zmniejszyło się zapotrzebowanie na energię i znacznie podniósł się komfort życia mieszkańców domu.

Zachęta do przejścia na energię ze źródeł odnawialnych
Poprawa efektywności energetycznej istniejących budynków to największe źródło oszczędności energii, co więcej poprawa izolacji termicznej starych budynków może przyczynić się do znaczącego rozwoju i powstania nowych miejsc pracy. Wdrożenie procesu renowacji termicznej powinno mieć charakter pragmatyczny i uwzględniać główne segmenty rynku, a mianowicie budownictwo jedno- i wielorodzinne.
CERTYFIKATY WSPIERAJĄCE ODPOWIEDZIALNE BUDOWNICTWO
Saint-Gobain wspiera dobrowolną certyfikację budynków zgodnych z systemami takimi jak HQETM, LEED®, czy BREEAM. Celem jest promowanie budynków, które są bardziej przyjazne środowisku, wygodniejsze i bardziej oszczędne (zwłaszcza w związku z wyższą efektywnością energetyczną), jak również zdrowsze. Najlepsze praktyki poświadczone tymi certyfikatami pozwalają Saint-Gobain na wprowadzanie innowacji oraz dostarczanie liderom rynku rozwiązań przynoszących wartości dodane. Deweloperzy i eksperci budowlani przywiązują wagę do certyfikacji podczas projektowania i procesu budowy.
ROZPOZNAWAJ SYSTEMY CERTYFIKACYJNE
- BREEAM
Building Research Establishment Environmental Assessment [Ocena budynków pod kątem ekologiczności wystawiana przez Stowarzyszenie Badawczo-Budowlane], system brytyjski, istniejący od 1990 r. To najpowszechniej stosowana metoda projektowania i oceniania w zrównoważonym budownictwie.
- LEED®
Leadership in Energy and Environmental Design [Przodowanie w projektowaniu budynków energooszczędnych i przyjaznych środowisku] jest systemem wprowadzonym w 2000 r. przez Amerykańską Radę ds. Budownictwa Ekologicznego.
- HQETM
Haute Qualite Environmentale (Wysoka Jakość Ekologiczna), jest systemem ustanowionym we Francji w 2005 r., a od 2013 r. roku stosowanym na skalę międzynarodową.
- DGNB
Deutsche Gesellschaft fuer Nachhaltiges Bauen (Niemiecka Rada ds. Zrównoważonego Budownictwa), to system certyfikacji opracowany w Niemczech w 2008 r.
- CASBEE
Comprehensive Assessment System for Building Environment Efficiency [System wszechstronnej oceny efektywności ekologicznej budynku], system japoński po raz pierwszy zastosowany w 2001 r.
ODKRYJ NASZE PRODUKTY I USŁUGI
WYKOŃCZENIA ZEWNĘTRZNE BUDYNKÓW
Szkło budowlane
Zaprawy techniczne
Produkty do zastosowań zewnętrznych
Rury wodociągowe i kanalizacyjne
WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Izolacja termiczna i akustyczna
Płyty gipsowo-kartonowe
Szkło do zastosowań zewnętrznych
Specjalistyczne materiały technologiczne
Specjalistyczne materiały techniczne na potrzeby budownictwa i przemysłu
ROZWIĄZANIA ZWIĘKSZAJĄCE EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNĄ
Rozwiązania Multi Comfort
Renowacje Multi Comfort
Punkty doradztwa w zakresie efektywności energetycznej
TRANSPORT
Oszklenie dla samochodów osobowych
Oszklenie dla pojazdów transportowych