Saint-Gobain oferuje materiały, znajdujące zastosowanie w najważniejszych działaniach w branży medycznej. Kluczowe dla tego segmentu określenia to niezawodność, bezpieczeństwo i zgodność z najbardziej rygorystycznymi standardami. Grupa projektuje również i rozwija produkty dla budownictwa mieszkaniowego, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, a zatem również do utrzymania w zdrowiu wszystkich mieszkańców budynków. 

Wysokowydajne tworzywa sztuczne w służbie zdrowia 

Szpitale, firmy farmaceutyczne, laboratoria badawcze – produkty Saint-Gobain znaleźć można w całej branży medycznej.

Saint-Gobain opracowuje wysokowydajne tworzywa sztuczne specjalnie z myślą o sektorze ochrony zdrowia. Grupa, za pośrednictwem swoich Biotechnologicznych Jednostek Biznesowych, jest jednym z czołowych na świecie dostawców komponentów polimerowych na rynek farmaceutyczny, medyczny i biotechnologiczny.

Opracowane materiały o unikalnych parametrach w zakresie barierowości, biokompatybilności i przenikalności tlenu są również stosowane w laboratoriach naukowych oraz w masowej produkcji szczepionek. Te jednorazowe rozwiązania mają duży potencjał rozwoju, ponieważ coraz częściej zastępują systemy wykonane ze stali nierdzewnej.

Wysokowydajne tworzywa sztuczne  w służbie zdrowia

Saint-Gobain stawia na przełomowe innowacje zarówno w zakresie materiałów jak i procesów. Od samego początku Grupa wdraża również podejście oparte na rozwoju we współpracy z największymi firmami farmaceutycznymi i klientami z branży medycznej, ponieważ każdy nowy lek oznacza nowy proces wykorzystujący nowe komponenty.

Inne produkty Saint-Gobain pomagają zachować zdrowie!

Produkty Saint-Gobain nadają się szczególnie do stosowania w placówkach służby zdrowia ze względu na swoje właściwości zapewniające bezpieczeństwo dla zdrowia ludzi w środowisku, w którym żyją.

Rozwiązania Saint-Gobain

Tworzywa sztuczne

Grupa opracowuje wysokowydajne tworzywa sztuczne na potrzeby przemysłu biotechnologicznego, farmaceutycznego i zastosowań medycznych. Jako wiodący dostawca mający w swoim portfelu takie marki jak Tygon®, C-Flex® czy Sani-Tech®, Saint-Gobain oferuje szeroką gamę produktów (np. przewody, worki itp.), wykorzystywanych w najważniejszych działaniach w branży medycznej. Powstają one w drodze formowania lub wytłaczania materiałów termoplastycznych, silikonów, fluoropolimerów lub elastomerów, jako produkty standardowe lub wykonywane na specjalne zamówienie.

tworzywa sztuczne

Tapety do malowania

Przeznaczone do malowania okładziny ścienne firmy Saint-Gobain Adfors są produkowane z zaawansowanych technologicznie materiałów na bazie przędzy z włókna szklanego i posiadają właściwości zdrowotne szczególnie istotne w zastosowaniach medycznych. Tapeta Novelio® Mold-X zawiera środek antybakteryjny zwiększający bezpieczeństwo zdrowotne, niezmiernie ważne w takich miejscach jak szpitale, przychodnie, toalety oraz pozbawione wentylacji pomieszczenia w placówkach ochrony zdrowia. Okładzina ścienna Novelio® Clean Air poprawia właściwości powietrza w pomieszczeniach absorbując 70 proc. lotnych związków organicznych emitowanych przez środki czyszczące i meble z płyt wiórowych.

 

tapety do malowania

scyntylatory

Saint-Gobain Crystals produkuje scyntylatory stosowane w technologiach obrazowania medycznego. Pomagają one w wykrywaniu i diagnozowaniu wybranych chorób. 

Sufity

Dzięki sufitom o właściwościach dźwiękochłonnych, Saint-Gobain Ecophon zapewnia zindywidualizowane rozwiązania dla placówek służby zdrowia redukujące poziom stresu zarówno u personelu szpitalnego jak i pacjentów. Jakość powietrza w budynkach placówek medycznych to również jedno z najważniejszych wyzwań. Aby im sprostać Ecophon wprowadził nową generację wełny szklanej eliminując ropopochodne lepiszcze na korzyść naturalnego, pochodzenia roślinnego. Z kolei odpowiadając na potrzeby w tym zakresie Saint-Gobain Gyproc opracowała technologię Activ’Air® dla swoich płyt kartonowo-gipsowych, które poprawiają jakość powietrza neutralizując formaldehydy, jeden z głównych lotnych związków organicznych.

Sufity
Saint-Gobain ciekawostki

w ciągu ostatnich 10 lat

wyprodukowano ponad miliard szczepionek przeciwko więcej niż 30 szczepom wirusa grypy dzięki jednorazowym systemom firmy Saint-Gobain z wykorzystaniem technologii Sani-Tech® i C-Flex®
Saint-Gobain ciekawostki

3lata

to średni czas pomiędzy zaprojektowaniem wyrobu medycznego z wykorzystaniem komponentów Saint-Gobain, a jego wprowadzeniem na rynek.

na zdjęciach

ROZWÓJ ZEWNĘTRZNY: NOWOŚCI W SEGMENCIE OCHRONY ZDROWIA

  • Firma Twin-Bay Medical (Stany Zjednoczone) wytwarza między innymi elastyczne przewody i jednorazowe komponenty dla przemysłu biofarmaceutycznego. 
  • Firma American Fluoroseal Corporation (Stany Zjednoczone) zaprojektowała pionierskie worki z kopolimerów fluorowych (FEP) do zastosowań medycznych. Firma stworzyła również sterylne systemy do pobierania próbek wykorzystywane w procesach produkcji w przemyśle farmaceutycznym. 
  • Firma Applied Bioprocess Containers (Stany Zjednoczone) specjalizuje się w wytwarzaniu jednorazowych worków przeznaczonych do przygotowywania, zbierania, przechowywania i transportu płynnych substancji biofarmaceutycznych. 
ROZWÓJ ZEWNĘTRZNY: NOWOŚCI W SEGMENCIE OCHRONY ZDROWIA
  • Firma LS Kunststofftechnologie (Niemcy) produkuje komponenty z zaawansowanych technologicznie polimerów dla branży medycznej, przemysłu motoryzacyjnego i wytwórczego.

UKŁADY CIECZY:  ROZSZERZENIE ASORTYMENTU SANI-TECH

Firma Saint-Gobain Performance Plastics wprowadziła na rynek węże Sani-Tech® Ultra-HP. Rozwiązania te stosowane są w procesach biotechnologicznych, transporcie cieczy oraz w automatycznych układach czyszczenia i sanityzacji bez konieczności ich odłączania.

UKŁADY CIECZY:  ROZSZERZENIE ASORTYMENTU SANI-TECH

CHIRURGIA: USZCZELNIENIA OMNISEAL® W INSTRUMENTACH DO ZESPALANIA

Saint-Gobain Performance Plastics dostarcza aktywowane sprężyną uszczelnienia OmniSeal® do jedynego na świecie zasilanego bateriami staplera endoskopowego, który jest w pełni zautomatyzowany i przeznaczony do wielokrotnego stosowania.

CHIRURGIA: USZCZELNIENIA OMNISEAL®  W INSTRUMENTACH DO ZESPALANIA