PRODUKTY I ROZWIĄZANIA DLA BUDYNKÓW USŁUGOWYCH

W krajach o rozwiniętej gospodarce, w których przemysł budowlany odpowiada za nieomal 40% użycia energii i 38% emisji gazów cieplarnianych, przepisy zmierzają w kierunku podwyższenia energooszczędności, co skutkuje ostrym zwiększeniem popytu firm i ekspertów budowlanych na efektywne i estetyczne rozwiązania. Tendencja ta jest szczególnie zauważalna w projektach budynków usługowych – tak nowobudowanych jak i tych poddawanych renowacji – jako że biznes staje się coraz bardziej świadomy tego, jaki ma wpływ na środowisko naturalne oraz jak ważne są warunki pracy ich pracowników.

Oświetlenie PICTUREit łączy szkło z nadrukiem wysokiej rozdzielczości oraz światło LED. Zaprojektowane do dekoracji wnętrz w budynkach handlowych i usługowych, rozwiązanie to można zastosować do indywidualizacji wnętrz i nadania im osobistego stylu.

Oszklenie wewnętrzne PICTUREIt jako rozwiązanie
zastosowane w pokojach hotelowych
Strategia i pozycjonowanie

 

KOMFORT AKUSTYCZNY 

Przy planowaniu przestrzeni użytkowej w budynkach usługowych komfort akustyczny jest tak samo ważny jak komfort termiczny, jako że akustyka wpływa na jakość pracy oraz, w bardziej ogólnym ujęciu, na codzienną atmosferę w środowisku zawodowym, w którym istotna jest wydajność pracy. Aby skutecznie spełnić przepisowe wymogi i zapewnić poziom komfortu, jakiego oczekuje się w budynkach usługowych, Saint-Gobain od wielu lat prowadzi działania badawczo-rozwojowe prowadzące do znalezienia wysokowydajnych rozwiązań mających na celu poprawę komfortu akustycznego w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Połączone doświadczenie marek należących do Grupy Saint-Gobain oraz jej partnerów przynoszą najlepsze innowacje akustyczne w ogólnym podejściu do „powłoki akustycznej”.

Akustyczne panele wolnowiszące Ecophon Solo™ Square
wykorzystane w przestrzeni biurowej
Strategia i pozycjonowanie

KOMFORT TERMICZNY 

Termoizolacja stanowi kluczową kwestię, określaną w przepisach zaprojektowanych w taki sposób, aby zredukować powstawanie zanieczyszczeń spowodowanych działaniem budynków – w tym budynków użytkowych. Znajdujące zastosowanie zarówno w budowaniu nowych jak i w renowacji starych budynków marki Saint-Gobain mają na celu uzyskanie takiej powłoki budynku, która przy najlepszej wydajności izolacyjnej powoduje możliwie niskie emisje CO2. Aby spełnić wymogi w tej mierze oraz sprostać oczekiwaniom komfortu przestrzeni użytkowych, marki Saint-Gobain oferują innowacyjne rozwiązania uwzględniające wiodące nowości w technologii izolacji zewnętrznej i wewnętrznej.

Wełna szklana ISOVER
Strategia i pozycjonowanie

 

JAKOŚĆ EKOLOGICZNA

Podejście Saint-Gobain oparte na zrównoważonym rozwoju znajduje zastosowanie do wszystkich marek Grupy. Zobowiązania podjęte przez Saint-Gobain dotyczą zarówno produktów, usług, środowiska (począwszy od projektu produktu aż po wewnętrzne procesy produkcyjne i marketing) oraz pracowników, jak i wytycznych odnoszących się do ochrony zdrowia, BHP, ochrony środowiska i jakości.

Kultura eko-innowacyjna

W celu pomiaru wpływu jaki wywiera na środowisko naturalne, Saint-Gobain stosuje Ocenę Cyklu Życia (LCA). W ten sposób Grupa Saint-Gobain podejmuje kroki w kierunku zredukowania zaobserwowanego wpływu na środowisko towarzyszącego prowadzonej przez nią działalności polegającej na wytwarzaniu dóbr. Taki jest podwójny cel Eko-innowacyjnej polityki Saint-Gobain: Grupa musi dostarczyć prawdziwą wartość dodaną swoim klientom w postaci produktów i rozwiązań, które obniżają wpływ infrastruktury na środowisko naturalne w trakcie całego swojego cyklu życiowego. Eko-innowacyjny produkt czy rozwiązanie to takie, które przyczynia się do redukcji zużycia zasobów naturalnych, zwłaszcza energii i wody w obrębie infrastruktury oraz / lub taki, który na przestrzeni swojego całego cyklu życiowego wywiera mniejszy wpływ na środowisko naturalne.

Dowiedz się więcej o produktach

ODKRYJ NASZE PRODUKTY I USŁUGI

WYKOŃCZENIA ZEWNĘTRZNE BUDYNKÓW

Szkło budowlane

Zaprawy techniczne

Produkty do zastosowań zewnętrznych

Rury wodociągowe i kanalizacyjne

WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Izolacja termiczna i akustyczna

Płyty gipsowo-kartonowe

Szkło do zastosowań zewnętrznych

Specjalistyczne materiały technologiczne

Specjalistyczne materiały techniczne na potrzeby budownictwa i przemysłu

ROZWIĄZANIA ZWIĘKSZAJĄCE EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNĄ

Rozwiązania Multi Comfort

Renowacje Multi Comfort

Punkty doradztwa w zakresie efektywności energetycznej

TRANSPORT

Oszklenie dla samochodów osobowych

Oszklenie dla pojazdów transportowych