Saint-Gobain posiada w swojej ofercie rozwiązania do wykonania:

Produkty Saint-Gobain znajdują zastosowanie we wszystkich typach nowoczesnych projektów budownictwa mieszkalnego (zarówno jednorodzinnego jak i wielorodzinnego).

DOMY BUDOWANE Z MYŚLĄ O KOMFORCIE I ZDROWIU MIESZKAŃCÓW

Saint-Gobain opracowuje i produkuje szeroką gamę wyrobów, które podnoszą komfort akustyczny i termiczny budynków oraz pomagają dbać o zdrowie ich mieszkańców. Dobrze ilustruje to program Multi Comfort.

Dzięki sieciom marek dystrybucji budowlanej Saint-Gobain, Grupa wspiera profesjonalistów i właścicieli domów, zapewniając w swoich hurtowniach i punktach sprzedaży szeroki asortyment produktów, doświadczony zespół pracowników oraz wysokiej jakości obsługę klienta.

STRATEGIA I POZYCJONOWANIE

Oferujemy rozwiązania dla budownictwa dostosowane do lokalnych rynków, uwzględniające potrzeby osób mieszkających w danym kraju, czy regionie.

Zrównoważone Budownictwo to strategia Grupy, którą wprowadzamy w życie na wszystkich rynkach.

 • W państwach o dojrzałych gospodarkach, zagrożonych niedoborem paliw zachodzi pilna potrzeba redukcji emisji CO2,. co powoduje zaostrzenie wymogów dotyczących izolacyjności termicznej oraz energooszczędności.
 • W państwach o szybko rozwijających się gospodarkach, charakteryzujących się gwałtownie rozwijającymi się obszarami miejskimi i znaczącym przyrostem zapotrzebowania na nowe domy.
Strategia i pozycjonowanie

 

CERTYFIKATY WSPIERAJĄCE ODPOWIEDZIALNE BUDOWNICTWO

Saint-Gobain wspiera dobrowolną certyfikację budynków zgodnych z systemami takimi jak HQETM, LEED®, czy BREEAM. Celem jest promowanie budynków, które są bardziej przyjazne środowisku, wygodniejsze i bardziej oszczędne (zwłaszcza w związku z wyższą efektywnością energetyczną), jak również zdrowsze. Najlepsze praktyki poświadczone tymi certyfikatami pozwalają Saint-Gobain na wprowadzanie innowacji oraz dostarczanie liderom rynku rozwiązań przynoszących wartości dodane. Deweloperzy i eksperci budowlani przywiązują wagę do certyfikacji podczas projektowania i procesu budowy.

ROZPOZNAWAJ SYSTEMY CERTYFIKACYJNE

 • BREEAM

  Building Research Establishment Environmental Assessment [Ocena budynków pod kątem ekologiczności wystawiana przez Stowarzyszenie Badawczo-Budowlane], system brytyjski, istniejący od 1990 r. To najpowszechniej stosowana metoda projektowania i oceniania w zrównoważonym budownictwie.

 • LEED®

  Leadership in Energy and Environmental Design [Przodowanie w projektowaniu budynków energooszczędnych i przyjaznych środowisku] jest systemem wprowadzonym w 2000 r. przez Amerykańską Radę ds. Budownictwa Ekologicznego.

 • HQETM

  Haute Qualite Environmentale (Wysoka Jakość Ekologiczna), jest systemem ustanowionym we Francji w 2005 r., a od 2013 r. roku stosowanym na skalę międzynarodową.

 • DGNB

  Deutsche Gesellschaft fuer Nachhaltiges Bauen (Niemiecka Rada ds. Zrównoważonego Budownictwa), to system certyfikacji opracowany w Niemczech w 2008 r.

 • CASBEE

  Comprehensive Assessment System for Building Environment Efficiency [System wszechstronnej oceny efektywności ekologicznej budynku], system japoński po raz pierwszy zastosowany w 2001 r.

ODKRYJ NASZE PRODUKTY I USŁUGI

WYKOŃCZENIA ZEWNĘTRZNE BUDYNKÓW

Szkło budowlane

Zaprawy techniczne

Produkty do zastosowań zewnętrznych

Rury wodociągowe i kanalizacyjne

WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Izolacja termiczna i akustyczna

Płyty gipsowo-kartonowe

Szkło do zastosowań zewnętrznych

Specjalistyczne materiały technologiczne

Specjalistyczne materiały techniczne na potrzeby budownictwa i przemysłu

ROZWIĄZANIA ZWIĘKSZAJĄCE EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNĄ

Rozwiązania Multi Comfort

Renowacje Multi Comfort

Punkty doradztwa w zakresie efektywności energetycznej

TRANSPORT

Oszklenie dla samochodów osobowych

Oszklenie dla pojazdów transportowych