Fundamentem nowego standardu budownictwa są innowacyjne technologie i produkty Saint-Gobain oraz ściśle określony wytyczne budowlane. Przekładają się one na projekty i realizacje domów niskoenergetycznych, w których odczuwalna jest harmonia dobrej jakości powietrza, optymalnego nasłonecznienia, komfortu akustycznego oraz termicznego.

Aby mieć pewność, że na każdym etapie budowy i eksploatacji redukowany jest wpływ na środowisko, wydatki są optymalizowane, a bezpieczeństwo utrzymane jest na najwyższym poziomie, wprowadziliśmy kompleksowy proces certyfikacji.

 

Piotr Wereski

„W roku 2016 we współpracy z Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz deweloperami specjalizującymi się w budownictwie energooszczędnym, opracowaliśmy szczegółowy proces certyfikacji domów w standardzie Multi Comfort. To parasol ochronny dla inwestora.

Firmy, które budują w standardzie, zapewniają klientowi profesjonalną opiekę na każdym etapie projektowania i realizacji domu. Jednocześnie zgadzają się na zewnętrzną kontrolę inwestycji, jak np. testy szczelności powietrznej zewnętrznej powłoki budynku. Proces zakończony jest nadaniem dokumentu certyfikującego potwierdzającego osiągnięcie konkretnych parametrów. Inwestor może zatem spać spokojnie. Zapraszamy firmy wykonawcze oraz deweloperów do przystąpienia do programu Multi Comfort.”

Piotr Wereski

Saint-Gobain, à Common Initiatives Technical Manager

 

Jak przebiega proces weryfikacji

Etap 1

rekomendacja
rekomendacja

 

Etap-2

Parametry Standardu Multi Comfort Wymagania
Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię użytkową (ogrzewanie i wentylacja) EU max 15 kWh/m2 /rok
Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię końcową (ogrzewanie i wentylacja + ciepła woda) EK max 30 kWh/m2 /rok
Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialna energię pierwotną (ogrzewanie i wentylacja + ciepła woda) EP max 70 kWh/m2 /rok
Współczynnik przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych max 0,08-0,10 (W/m2K)
Współczynnik przenikania ciepła U dla dachu max 0,08-0,10 (W/m2K)
Współczynnik przenikania ciepła U dla podłogi max 0,10-0,12 (W/m2K)
Współczynnik przenikania ciepła U dla okien max 0,70-0,80 (W/m2K)
Współczynnik przenikania ciepła U dla drzwi zewnętrznych max 0,70-0,80(W/m2K)
Mostki termiczne max 0,01 W/mK z uwagami NF 15 0,6 (n50,h-1)
Szczelność budynku max 25°C,przegrzanie
Zapobieganie przegrzaniu budynku 10%
Izolacyjność akustyczna pomiędzy pomieszczeniami R’A1 - pokój/pokój min. 38 dB
Izolacyjność akustyczna pomiędzy pomieszczeniami R’A1 - pokój/łazienka min. 40 dB
Izolacyjność akustyczna pomiędzy pomieszczeniami R’A1 - pokój/kuchnia min.40 dB
Izolacyjność akustyczna pomiędzy pomieszczeniami R’A2 w zależności od poziomu i rodzaju hałasu zewnętrznego
Izolacyjność akustyczna pomiędzy pomieszczeniami/dźwięki uderzeniowe (L’ N,W) max 50
Współczynnik oświetlenia dziennego 60% - 300 Lux od 8:00 do 18:00
Wentylacja – wymiana powietrza 30 m3/h/osobę
Wilgotność względna powietrza 40-70%
Zawartość CO2 w powietrzu max 0,5% (500 ppm)
Kontrola zawartość LZO w wewnętrznych materiałach wykończeniowych max % udział
Deklaracje środowiskowe dla produktów (dostępne na polskim rynku) max % udział

Etap 3

Etap 4

Korzyści

Korzyści

Proces certyfikacji standardu Multi Comfort to parasol ochronny dla inwestora. Zabezpiecza przed błędami projektowymi, zakupowymi i wykonawczymi. To bezstresowa budowa domu w krótkim czasie, z jednym partnerem i z góry założonymi efektami. Proces certyfikacji standardu Multi Comfort Saint-Gobain to parasol ochronny dla inwestora. Zabezpiecza przed błędami projektowymi, zakupowymi i wykonawczymi. To bezstresowa budowa domu z jednym partnerem i z góry założonymi efektami. A wszystko przypieczętowane certyfikatem wydawanym z porozumieniu z ekspertami Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Tradycyjnie vs. komfortowo, czyli dlaczego lepiej budować dom w standardzie Multi Comfort?

 • 1. Praca projektantów to nie Twoje zmartwienie

  Kryteria Multi Comfort Saint-Gobain mają jasno zdefiniowane minimalne wymagania dla 4 obszarów komfortu – termicznego, akustycznego, wizualnego, dobrej jakości powietrza. Jednocześnie uwzględniają bezpieczeństwo, ekonomię i ograniczenie wpływu na środowisko. Jednak za każdym razem dopasowywane są do wyższych oczekiwań inwestora i specyfiki projektu. Wszystko po to, aby wykorzystać w pełni energooszczędny potencjał Twojej działki budowlanej. Projekt architektoniczny tworzony przez partnerów programu przechodzi dwustopniową weryfikację – wewnętrzną przez ekspertów Saint-Gobain oraz zewnętrzną, przeprowadzoną przez Krajową Agencję Poszanowania Energii. Taki projekt pozwala nie tylko zbudować solidny dom bez błędów, ale także osiągnąć konkretne parametry.
 • 2. Energooszczędność nie oznacza kompromisów

  Ogromny wybór rozwiązań oraz nowoczesne technologie pozwalają wznieść dom marzeń, który jednocześnie spełni kryteria standardu dla domów niskoenergetycznych. Dach skośny, ciche ściany działowe, świeże i czyste powietrze, szklana fasada czy ciepła posadzka betonowa? Reżim wymogów technicznych nie jest przeszkodą, gdy dysponujesz właściwymi narzędziami.
 • 3. Nie musisz szukać odpowiednich rozwiązań, porównywać właściwości produktów i pytać o radę znajomych.

  W standardzie wykorzystywana jest kompleksowa oferta marek Saint-Gobain – począwszy od izolacji fundamentów, przez instalacje i ocieplenie, a skończywszy na oknach i dekoracyjnych szybach w drzwiach. To gwarancja jakości doceniana na całym świecie. Rekomendacji warstw budowlanych i rozwiązań przez Saint-Gobain to pewność, że wykonawca wykorzysta aktualne technologie – ekologiczne, energooszczędne, niepalne, wydajne i przyjazne zdrowiu.
 • 4. Jeden partner to komfort zaufania i mniej stresu.

  Domy w standardzie budują nasi partnerzy – sprawdzone firmy wyspecjalizowane w budownictwie niskoenergetycznym, dla których pomiary efektów i reżim technologiczny stanowią naturalny element wznoszenia domów. I co najważniejsze – potrafią im sprostać! Wasz dom od początku do końca buduje tylko jedna firma. Poznasz wszystkich jej pracowników. Pomogą wybrać model domu najlepszy dla Ciebie i Twoich najbliższych. Na każdym etapie swobodnie porozmawiasz z nimi o projekcie, zgłosisz wątpliwości czy zadasz pytania. Budowa w standardzie to długofalowa relacja, która nie oznacza długiego czasu realizacji.
 • 5. Certyfikat na dom.

  W procesie certyfikacji Multi Comfort każdy etap jest przejrzysty. Wybierasz konkretny model o jasno określonych parametrach – zupełnie, jak w salonie samochodowym. Z tą różnicą, że Twój dom z każdym rokiem będzie zyskiwać na wartości, a jego zużycie energii nie wzrośnie!

Producenci rozwiązań rekomendowanych w programie Multi Comfort: